Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Bu gerilik konusunu bana doktorum daha bu salı söyledi (35+3)
Hatta şöyle, 28+6 da kontrolde;
Karın çevresi 28+1, Kafa 30+2, kilo 1251 grdı.
Bi sıkıntı yoktu

Sonra 33+3 te kontrolüm oldu;
Karın çevresi 31+5, kafa 34+5, kilo 1920 gr.
Kilosu düşük, yemene dikkat et zorla kendini dedi. Reflü ve diyabetten dolayı güzel beslenemediğimi biliyordu doktorum.

En son 35+3 kontrolümde;
Karın çevresi 33+0, Kafa 37+2, kilo 2416 gr.
Kilosu için iyi dedi ama yine alt sınırlardaymışız. Bu diyabet gelişim geriliği yapabiliyor, bebeğe az besin gidebiliyor falan dedi.
Açıkçası çok detay vermedi bana. Bundan sonra her hafta kontrole gelmemi söyledi. Yatış vermedi.
Aynı gün özelde kontrole girdim, özeldeki doktor da, bebekte öyle çok bi irilik yok dedi, çocuğun vücut şeklinin biraz da ırsi olduğunu söyledi, eşim de yanımızdaydı da ona benzediğini çok büyük anormal bir durumun olmadığını söyledi.

Velhasıl bu gelişim geriliği riski falan daha yeni çıktı bizde. Haftaya kontrolde biraz daha netleşir durum diye düşünüyorum. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz da sapasağlam olur bebelerimiz inşallah 🙏🏼🙏🏼
Bende ne yiyeyim diye sordum. Senin yemenle bir ilgisi yok, yapabileceğim bir şey yok talip edicez dedi. İnşallah sağsalim kucağımıza alalım

Ah çok sevindim geçmiş olsun bi daha olmaz inşallah 💕 şimdi de ben oldum öyle hemde iki memem birden ve dediklerimin hepsini yapmama rağmen geçmedi 😭 gerçekten çok acı verici bir durum
yaaa 😬 süt fazlalığından mı oluyor acaba bu yoksa süt yağlı olduğu için filan mı tıkanıyor bu kanallar? ben de gece tekrar masaj yaptım vs ama sabaha yine hafif kızarma başladı. ne zamana kadar aynı işlemleri tekrar etmeliyim bilmiyorum. inşallah rahatlarız ya. bu arada arkadaşımın annesi göğsüme doğal yün koymamı tavsiye etti. o bütün çocuklarında öyle yapmış sorun yaşamamış. bi deneyeceğim.

Dün kontrole gittim ben de en son gittiğimde bundan 14 gün önceydi 1800 gramdı bu gidişimde 2 kilo 50 gram olmuş doktor bu gidişle 2500 ancak doğar dedi bir sorun oluşturur mu zayıf olması diye sorduğumda da sarılık olma riski daha fazla olur dedi canım sıkıldı biraz sonra odadan çıkmadan gerçi sen de zayıfsın genetik de olabilir belki falan dedi

Dün kontrole gittim ben de en son gittiğimde bundan 14 gün önceydi 1800 gramdı bu gidişimde 2 kilo 50 gram olmuş doktor bu gidişle 2500 ancak doğar dedi bir sorun oluşturur mu zayıf olması diye sorduğumda da sarılık olma riski daha fazla olur dedi canım sıkıldı biraz sonra odadan çıkmadan gerçi sen de zayıfsın genetik de olabilir belki falan dedi
Son haftalara girince kilo alımı artar kuzum, buranın hamilelik günlüğüne göre senin doğuma epey var, haftalık 150-200 gram alsa 3 kiloyu rahat bulur. Benim 32. haftamda 1900 küfürdü şimdi 36. haftamdayım 2900 olmuş. 2 buçukta da doğsa sarılık olacağının garantisi yok, senin kilo alımın nasıl?

Son haftalara girince kilo alımı artar kuzum, buranın hamilelik günlüğüne göre senin doğuma epey var, haftalık 150-200 gram alsa 3 kiloyu rahat bulur. Benim 32. haftamda 1900 küfürdü şimdi 36. haftamdayım 2900 olmuş. 2 buçukta da doğsa sarılık olacağının garantisi yok, senin kilo alımın nasıl?
34+4'teyiz ben de artar diye düşünüyordum önceki gidişimde ama şimdi böyle deyince sarılık falan biraz canımı sıktı işte. Ben kendim de kilo almadım hamileliğin başında 54 kiloydum 61 oldum

Kızlar bugünün dertlisi de benim🥺
Kendimi hiç begenmiyorum aldığım kilolar yüzünden giydiğim hiçbir şey yakışmıyor aşırı özgüvensizim. Bu yüzden de kocama karşı aşırı kıskanç tavırlar sergiliyorum hem hakliyim hem haksız belki bilmiyorum 🥺 dışarı çıktığımızda hep birilerine bakıyormuş gibi hissediyorum baktığı da oluyor yakalıyorum sonrası tabii kavga ve sinir krizi benim açımdan. Bugün de çalıştığı yere geldim orda da maşallah kızlar plajda gezer gibilerdi iyice sinirlerim bozuldu. ona karşı güven problemim yok kesinlikle ama elimden olmadan kıskanıyorum kendimi beğenmediğim için böyleyim farkındayım da🙁 beni beğenmiyor başkalarına bakıyor diye düşünüyorum içten içe 😤 iyice kafama takar olduğumu farkettim bu konuyu. Kendisi de farkında surekli bu yüzden kavga çıkartıyorum baktın bakmadın mevzusu kendime de yakistiramiyorum hiç ama anlık kendimi kaybediyorum adeta. Sonra benimle ilgilenmeye çalışıyor ediyor falan ama nafile benim sorunum kendimle anlıyorum😣 umarım doğum sonrası bir an önce toparlarim yoksa benim için çok zor geçecek gibi gözüküyor 🤷🏻‍♀️
Hamileyken bende aynı senin gibiydim canım ama geçiyor sonra hamileyim bide ben çok salıyordum kendimi evde anne donuyla memeler salık atletle geziyordum saç baş dağınık ama yani hamileliğim zor geçtiği için öyleydim o yüzden ister istemez kendimi çirkin görüp kıskanıyordum

Kiloyla sarılığın alakası yok ilk çocuğum 3400 gr doğdu sarılıktan yatırmak bile istedi çocuk doktoru. Başka bi kuzenim 2750 gram doğurmuştu oğlunu hiç öyle sarılık sıkıntısı çekmedi öyle düşünme yani

Kızlar ben dün doğurdum🥹 dün 9:15 te kontrolüm vardı çok hafif sancı çıktı açıklığa baktılar 1 cmden az bi açıklık olmuş. 1-2 gün bekletirler diye düşünürken hemen aldılar beni 12:45’te doğum yaptım. Bebislerin biri 2800 biri 3000 gram doğdular kuvöze girmediler çok şükür darısı sizlere olsun 🌸

Kızlar ben dün doğurdum🥹 dün 9:15 te kontrolüm vardı çok hafif sancı çıktı açıklığa baktılar 1 cmden az bi açıklık olmuş. 1-2 gün bekletirler diye düşünürken hemen aldılar beni 12:45’te doğum yaptım. Bebislerin biri 2800 biri 3000 gram doğdular kuvöze girmediler çok şükür darısı sizlere olsun 🌸
Ah maşallah size ya ne güzel gözünaydın canım😇 kaçıncı haftandaydın

Kiloyla sarılığın alakası yok ilk çocuğum 3400 gr doğdu sarılıktan yatırmak bile istedi çocuk doktoru. Başka bi kuzenim 2750 gram doğurmuştu oğlunu hiç öyle sarılık sıkıntısı çekmedi öyle düşünme yani
İçimi rahatlattı bu biraz acaba ben düzgün beslenmiyorum da ondan mı kilo almıyor diye bir hal oldum dünden beri

Kız sen kaşla göz arası nasıl doguruverdin öyle 😍 maşallah maşallah sanırsın tekil gebelik. Darısı saglıklıca bize inşalllahhhh

Ayyy çok mutlu oldum maşallah size 🧿🧿 Allah uzun ömürler versin çok mutlu ömürleri olsun inşallah 🙏❤️❤️

Hobaaa gözün aydın çok sevindim ya Allah analı babalı büyütsün bahtları açık olsun 🥹🥹 sen nasılsın taburcu edecekler mi bugün

Oooyyy maşallah kuzumm çok sevindim hayırlı olsun ❤️❤️🧿

Gözün aydıııın❤ kiloları da çok iyi maşallah🧿🧿🧿

Kızlar günaydın. Sizlere bişey sormak istiyorum daha doğrusu paylaşmak istiyorum.. dün benim doğum günümdü. Bu aralar malesef bazı sebeplerden dolayı maddi sıkıntı çekiyoruz. Yani bankalara borcumuz var. Dükkanın bugun kirası ödenecek ve ne yazıkki mebla yüksek (120 bin tl). Dün doğum günüm oldugu icin ister istemez bir süpriz bekledim eşimden. Yemeğe cıkmak gibi.. yanlıs anlasılmasın halden anlayan biriyim. 5 senedir evliyiz, maddi manevi bir cok zorluklara katlandım. Ama dün eşim sadece bir beyaz gül alıp gelmiş. Cok sasırdım tabi ama hic belli etmedim mutluymusum gibi yaptım. “Ama ben yemek hazırlayamadım , kocacım belki dısarıda bana süpriz yapmıstır diye dedim” arabamızı kardeşi almıs hastane işleri oldugu icin. Ben de peki o zaman dısardan söyleyelim dedim söyledik.. aklıma takılan hediye o bu su değil.. sizce artık bana olan ilgisi değeri mi azaldı :KK43: tedirgin eden konu bu yoksa umrumda değil. Cünkü gecen seneki doğum günümde. Güzel bi masa hazırlattırmıstı , kolye almıstı.. bu sene biliyorum sıkıntımız var ve ben buna yormak istiyorum. Dışardan bi göz olarak sizce nasıl görünüyor? :KK43:
Ne güzel gül almış yine de unutmamış. Ekonomik sıkıntılar erkekleri çok değiştiriyor bence içerleme. Şu an dışarıda iyi bir yemek yemek en az 5 bin lira e doğum gününde dürümcüye götüremez ki seni 😌

Ayy gözün aydın canım 🤗 sağlıkla kavuşmuşsun yavrularına. Maşallah sağlıkla büyüsünler 🥰

X