Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ben online pilates yapıyorum. Hamilelik öncesi aktif pilates yapardım. Maalesef eşimin de korkusundan dolayı hamile pilatesine geç başladım, pilates hocam doktor onayı varsa 12.haftadan itibaren başlanabilirdi diyor. Şuan son düzlükte ne yapsak kârdır mantığıyla yapacağız seninkini dedi 😔 Umarım işe yarar. O yüzden erken doğuma sebep olacağını sanmıyorum, ne kadar yaparsak o kadar iyi bence şuanda artık 🤷🏼‍♀️
Benim başlarda düşük tehlikem vardı diye biz de korktuk sonra eski doktorum beni plasentanda kanama riski var ve plasentam dar tabanlı yerleştiği için (ki öyle bişey yokmuş) ayrılma riski var falan diyerek yalandan ve yoktan yere beni korkuttu spor yapmama hiç izin vermemişti. ☹️
Ben de yenice başladım pilates yapmaya. Ama şu an pilates yaparken karnım sertleşiyor, bebek toplanıyor belim ve kasıklarım ağrıyor, bazı pozisyonlarda makatımda dolgunluk ve baskı hissediyorum. Bunlar olması gereken şeyler mi yoksa doğumu başlatmaya sebep olursa diye biraz daha hafiften almalı mıyım bilemiyorum 🫤

O da senin kadar üzülüyordur belki sizin için zor bir süreç ama geçecektir eminim 🙏🏻 sıkma sende canını yavrunuz eve gelince her şey yoluna girer bence. Onlara da hak veriyorum bazen çok şey bekliyoruz ama hakkımız da var ne yalan soyliyim zor süreçlerden geçiyoruz daha ince daha özenli davranabilirler. Hem kendimizi hem yavrumuzu düşünüyoruz kafamızda binbir türlü şey dönüyor 😏 korku, telaş, bunalım bir sürü duyguyla aynı anda başa çıkmaya çalışıyoruz😞
tam anlamıyla binbir türlü şey dönüyor kafamızda 😅 erkeklerin bu kadar düz bakması beni öldürüyor ya

Ya benimki de aslında özellikle bakan gözü dışarda olan biri değil hakkını yemiyim şimdi 😄dediğin gibi bakılmayacak gibi değiller önümüzden geçiyor tam göz hizası mecbur bakıyor ama ben yine de çildiriyorum kendi ruh halim kaynaklı😒 ben yokken neler oluyor acaba diye kuruyorum falan 🥺
Bende senin gibiyim merak etme tek değilsin 😅

Dönüşümlü buz ve sıcak su iyi geliyor . Ben üniversite hastanesinde doğum yaptım oranın aciline gittim ordan kadın doğuma doğumhaneye yolladılar orada elle sağım yaptılar . Öyle okşama gibi yapmıyorlar bilgin olsun canımdan can çıkar gibi hunharca sıkıyorlar sende elle sağımda biraz kendini zorlayarak yap sonra makinayla sağ sonra yine elle sağ ama en önemlisi tarama hareketi . Ben angorjman olmuşum süt fazlalığı bebeğin ihtiyacından fazla süt üretimi bana sargı bezi aldırdılar en genişini ve sardılar sıkı sıkı ha bir de aklıma şey geldi kara lahana yaprağı nı buzluğa atıp o yaprağı göğsüne sardılardı o da çok iyi geliyor .
BB_Queen BB_Queen kucuksusam kucuksusam Fatmaben Fatmaben D dionysosss hepiniz çok sağolun kızlar. sıcak suyla duş aldım, yumuşak bi tarakla masaj yaptım sonra duştan çıkıp biraz makineyle sağdım ve zeytinyağı sürüp elimle tekrar masaj yaptım. gücüm yetmeyince eşim eliyle sağdı. artık süt akmayıncaya kadar sağdım ve baya yumuşadı. en son soğuk kompres yaptım ve bitirdim çok şükür kızarıklık geçmiş. inşallah tekrarlamaz 🥲 size de lazım olur belki ileride diye sonucu yazdım ❤️

BB_Queen BB_Queen kucuksusam kucuksusam Fatmaben Fatmaben D dionysosss hepiniz çok sağolun kızlar. sıcak suyla duş aldım, yumuşak bi tarakla masaj yaptım sonra duştan çıkıp biraz makineyle sağdım ve zeytinyağı sürüp elimle tekrar masaj yaptım. gücüm yetmeyince eşim eliyle sağdı. artık süt akmayıncaya kadar sağdım ve baya yumuşadı. en son soğuk kompres yaptım ve bitirdim çok şükür kızarıklık geçmiş. inşallah tekrarlamaz 🥲 size de lazım olur belki ileride diye sonucu yazdım ❤️

Vallahi ben rahatladım mesajınızı görünce çok sevindim. 😍

Benim başlarda düşük tehlikem vardı diye biz de korktuk sonra eski doktorum beni plasentanda kanama riski var ve plasentam dar tabanlı yerleştiği için (ki öyle bişey yokmuş) ayrılma riski var falan diyerek yalandan ve yoktan yere beni korkuttu spor yapmama hiç izin vermemişti. ☹️
Ben de yenice başladım pilates yapmaya. Ama şu an pilates yaparken karnım sertleşiyor, bebek toplanıyor belim ve kasıklarım ağrıyor, bazı pozisyonlarda makatımda dolgunluk ve baskı hissediyorum. Bunlar olması gereken şeyler mi yoksa doğumu başlatmaya sebep olursa diye biraz daha hafiften almalı mıyım bilemiyorum 🫤
Ben hareketleri yaparken kendimi dinliyorum, zorluyorsa yapmıyorum ya da alternatifli söylüyorsa hoca öyle yapıyorum ama öyle baskı ve dolgunluk hissi varsa doktora sorup ilerle bence canım 🙄

Ay çok mutlu oldum inşallah bir daha olmaz.

Benim en yakın arkadaşım mastit olmuştu bana dediği ilk şey 3 kere daha normal doğururum ama mastit olmayayım çok tırsıyorum ben de

Ay çok mutlu oldum inşallah bir daha olmaz.

Benim en yakın arkadaşım mastit olmuştu bana dediği ilk şey 3 kere daha normal doğururum ama mastit olmayayım çok tırsıyorum ben de
evet ya çok fena bir acı 🙄 dümdüz yatakta yatarken bile göğsüm deli gibi ağrıyordu şimdi üstümden yüz kilo yük kalkmış gibi. inşallah tekrarlamaz. gece sağmaya kalkınca da aynı işlemleri tekrarlıcam

X