Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Perine masajı yapan arkadaşlar, masajı hangi pozisyonda yapıyosunuz? Sırt üstü uzanmak tehlikeli ya yastık filan mı koydunuz nasıl yaptınız?
BB_Queen BB_Queen @Fatmaben
Valla ben uyurken falan bilinçsizce çok sırt üstü yattım ve hala daha yattığım oluyor farketmeden. O yüzden sırt üstü olayını saldım açıkçası. Sırt üstü yattım yine bu masaj esnasında. Nasılsa rahatsızlık olsa hissederdim 🫣 illa bi pozisyona bağlı kalmak zorunda değilsin, nasıl rahat hissediyorsan öyle yap diyor doktor da ebeler de

Sağım için hangi makinayı kullanıyorsun. Benim bir hafta olmasına rağmen çok az sütüm.
Canım şöyle benim hastanedeki makina hiç fayda etmedi hastanede hiç sütüm gelmedi. Benim ablam kendi doğumunda bi medical firmadan sanayi tipi pompa kiralamıştı aynı yerle görüştük ordan sanayi tipi pompa kiraladık ama sana şöyle söyleyeyim eve geldim bu makinayla başladım anında sütüm çözüldü benim belli bi markası yok makinanın bir aylık kiraladım ben istersen sende bi araştır Google yazınca da çıkıyor kiralık süt pompası diye onlar genelde sanayi tipi oluyor ben 650 lira gibi bir fiyata kiraladım ama çok memnunum yani

Eklentiler

• 2800A084-BD6F-43EA-8AFB-5A628305BB1F.jpeg
    2800A084-BD6F-43EA-8AFB-5A628305BB1F.jpeg
    225,6 KB · Görüntüleme: 87
Perine masajı yapan arkadaşlar, masajı hangi pozisyonda yapıyosunuz? Sırt üstü uzanmak tehlikeli ya yastık filan mı koydunuz nasıl yaptınız?
BB_Queen BB_Queen @Fatmaben
merhaba, ben eğitime katıldığımda klozete oturup rahat bi şekilde yapabilirsiniz demişti. ayaklarının altına küçük bi tabure de koyabilirsin ama uygulamada nasıl olur bilmiyorum ben de şuan 34+3 üm. hiç olmadı arkanda destek olur çömelir o şekilde yaparsın daha etkili olur :)

Nasıl yani ? Calısabilir raporunu 32+da almıstım ben doktor bu calısamaz raporu yerine de geçer dedi. Cünkü üzerinde izne cıkma tarihi yazıyor dedi. ?
Canım izne şimdi çıkmadığın için şimdi sisteme giremez zaten. Eğer izne şimdi çıkacaksan çalışamaz raporu alman lazım ama 37'yi bekleyeceksen almana gerek yok 37'de sisteme yüklerler o şekilde kabul eder sistem de.

Kızlar ya muhasebe benim doğum raporumu onaylayamadıgını söylüyor onaylanmıyormuş doğum tarihi belli olmadıgı için sistem kabul etmiyormuş tahmini doğum tarhi 6 eylül yazıyor ama 1 aydan uzun süre giremiyoruz dediler varmı böyle olan
Canım şu an izne çıkacaksan 37'yi doldurmamış oluyorsun ya o yüzden sistem kabul etmiyor. Şu an çıkacaksan ekstra çalışamaz raporu alman lazım. Eğer 37'yi bekleyeceksen tekrar çalışamaz almana gerek yok.

Nasıl yani ? Calısabilir raporunu 32+da almıstım ben doktor bu calısamaz raporu yerine de geçer dedi. Cünkü üzerinde izne cıkma tarihi yazıyor dedi. ?
Evet normalde böyle olması gerekiyor ben 32de çalışamaz raporu aldım e-devlete düşen raporda eksik bilgi vardı o yüzden kabul etmediler sizinkinde sorun yoktur

Kuzum pelusta ben de kararsız kalmıstım. Dogumhaneye mi vermek gerekiyor yoksa yanıma alıp odada bulundursam yeter mi ?
Yanında bulundur baktın üşüyor eli ayağı vücudu sararsin hemen bende ebeler farketti bu bebek üşümüş kalin battamiyem yok mu diye hemen evden getirttim

AA maşallah senin ki baya içmeye başlamış ne güzel ya 😅 poşeti ben we baby aldım o daha ucuz 25 adet 110 lira ondan alıyoruz şuan da. Ya dün çocuğu gördüm ya ağzının kenarındaki hortumu emmeye çalışıyor bir görsen yanımda olsa resmen emecek beni ağzı sürekli meme arıyordu hemşire çok aranıyor hep cok cok yapıyor ağzını dedi bide ilk defa gözünü açtı çok az da olsa gözlerini görebildim ah keşke emzirmeye izin verseler
ah yavrumm kıyamam 🥹 bizimki de hortumu eliyle koparıp atacak gibi çekiştirip duruyor. ama emme refleksi yokmuş henüz. daha doğrusu olsa da emmeye gücü yetmez dediler. 2 kiloyu geçince yavaş yavaş deneyeceklermiş. ay o ilk gözünü açtığını gördüğün an çok güzel ya 😍 ben de her gittiğimde yalvarıyorum uyansın diye ama bir kere uyanık yakaladım sadece 🥲 dün de ben seslenince bir iki kırptı gözünü sonra hemen kapadı yine

Kızlar pek giremiyorum buraya bebek dün ameliyat oldu.kolostomi ameliyatı.Ben süt saşıyorum ama en çok 5 10 cc çıkıyor onu da dolaba atıyorum bugün taburcu olacam.Evde direlt buzluğa atarım
Şuan sadece serum ile besleniyo mama bile verilmiyor
canımm hem sana hem bebişine çookk geçmiş olsun. inşallah ikiniz de bir an önce toparlayıp iyileşirsiniz. ❤️ sütün ilk günler için çok normal. sen sağdıkça artacaktır zaten. 5-10 cc bile bebeğine çok iyi gelir annesi ☺️

Benimde öyle sabah ilk süt sağarken geceden doluyor ya taş gibi oluyor ilk sağımda biraz acıyor göğsüm. Çok zor çok Allah ım hayırlısıyla yanımıza gelsinler de bebişler katlanırız ne olacak 🥹
ya benim bir göğsüm kızarık, yanıyor dünden beri. napsam bilmiyorum her şeyi deniyorum, sıcak kompres, masaj vs. bugün yine uğraşıcam ama geçmezse doktora gidicem yarın. korkuyorum mastit olursa diye

Valla ben uyurken falan bilinçsizce çok sırt üstü yattım ve hala daha yattığım oluyor farketmeden. O yüzden sırt üstü olayını saldım açıkçası. Sırt üstü yattım yine bu masaj esnasında. Nasılsa rahatsızlık olsa hissederdim 🫣 illa bi pozisyona bağlı kalmak zorunda değilsin, nasıl rahat hissediyorsan öyle yap diyor doktor da ebeler de
Beni ebeler nst ye sırt üstü baglıyor yarım saat yatıyoruz okadar zararlı olsa yatırmazlar

Kızlar pek giremiyorum buraya bebek dün ameliyat oldu.kolostomi ameliyatı.Ben süt saşıyorum ama en çok 5 10 cc çıkıyor onu da dolaba atıyorum bugün taburcu olacam.Evde direlt buzluğa atarım
Şuan sadece serum ile besleniyo mama bile verilmiyor
Gece ve sabah sen bişey yazdınmı diye girip bakmak için actım hep. Rahatladım biraz daha. En kısa zamanda iyileşirsiniz inşallah

Ay böyle bi su gibi akıntım oldu ama yani iç çamaşırımı tamamen ıslatan bir şey değil (belki ter de olabilir?) bir de bana göre ter ama anneme göre sütüm baya gelmiş elbisemi ıslatmıştı. Ben doğuruyor olabilir miyim diye hastahaneyi aradım gel dediler (muhtemelen risk almak istemiyorlar) ama ağrım sancım hiç bir şey yok belim ağrıyor ama bir haftadır ağrıyor karnım sertleşiyor ama iki haftadır böyle

Gideyim mi sizce acile ? Bence gerek yok ama bilemedim uyurken doğurmayayım
Benimde öyle geldi suyum iç çamaşırı ve şort pijama giymiştim ağ kısmı ıslanmıştı ağrı sancı aynı dediğin gibiydi sadece belim ağrıyordu o da günlerdir zaten ağrıyordu bence bi git baksınlar zaten suyunu ölçüyor geldimi gelmedi mi anlıyorlar sonradan eyvah demektense git

Gece ve sabah sen bişey yazdınmı diye girip bakmak için actım hep. Rahatladım biraz daha. En kısa zamanda iyileşirsiniz inşallah
Çok teşekkür ederim canım benim hepiniz iyiki varsınız.bu sürece de alışacaz inşallah biraz araştırıyorum kolostomi torbası vs nasıl bişey bakımı değişimi

Ben depend in xl olanını almıştım biraz bol gelince külot kısmı kızlar kan taşıyor ama benim kanamam da çok azdı.Kiloma göre L daha iyi olurmuş.168 60 kg ile doğum yaptı ama sonra bence 55 é indi yine çünkü hiç Kilo almamış gibiyim hala

X