Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Sorun mu vardı kzum senin neden sezeryan olacak ki kaçırdım galiba senin konuyu erken değil mi daha
Preeklampsi ilerlemiş iyice
Kan grubun ne zor mu bulunuyor ya
Yok en kolay bulunandan aslında AB rh pozitif ama birebir uyumlu olması gerekiyormuş 3 saatlik bi teste tabi tutuyorlar 50 kişiden 1 tane anca oldu 1 tane daha lazim

Ayy kızlar son günler diye konuşmalara yetişemedim ara ara girdim çok mesaj var 🫣 xessica xessica Kayitli93 Kayitli93 hayırlı olsun kızlarcım güzel güzel büyütün evlatlarınızı inşallah 💞 Ben de 36+6’da hala işe giden tayfadayım bugün artık cidden ağladım nefret ediyorum bu ülkenin kurallarından 4 ay doğum sonuna kalsın diye bu haftada bile çalışıyorum diye. Ulen bizden az gelişmiş yerlerde bile analık izni 1 sene bize verdikleri 4 ay o da 37’den itibaren hesaplanıyor. Çocuk 41’de doğsa 3 aylık olunca işe dönmem lazım. O kadar üzgünüm ki.. Neyse inşallah az kaldı doğuma. Ama ayaklarım çok şişiyor ya bugün o kadar şişmiş ki zonkluyor resmen napacağım böyle bilmiyorum 🥺

kızlar deneyimli olanlara bir sorum var. ben doğum yapalı 16 gün oldu, bildiğiniz gibi bebeğim küvezde yani emziremiyorum :KK43: elektrikli pompayla sağım yapıyorum. bir hafta önce sağ göğsüm tıkanmıştı, şiş olduğu halde hiç süt gelmiyordu. youtubeda masaj ve mastit videoları izleyerek uğraştım, açtım çok şükür düzeldi. şimdi 2 gündür de sol göğsümde aynı şey oldu ama bunu düzeltemiyorum 😔 memenin içinde sertlikler var, sıcak havlu koyup masaj yapıyorum ama çözülmüyor asla. daha ilerlemesinden korkuyorum. sizce ne zamandan sonra doktora gitmeliyim ve hangi bölüme? internette genel cerrahi diyorlar ama kadın doğum yazan da var kafam karıştı. bir de daha önce emziren annelerden tavsiyeleri olan var mı? :KK43:

Hemşireler daha iyi bilirler ben gebe okulunda öğrendiğim kadarını biliyorum. Ama mantıken de iki üç saatte bir 20-30 cc falan çıkıyormuş ilk başlarda her sağıma yeni poşet kulanılsa çok saçma olur
Üç saatte bir sağıyorum 80 cc geliyor şuan

Buzdolabında süt 3 gün bekleyebilir yeni sağdığını da dolaba koy iki saat sonra aynı sıcaklığa gelir o zaman karıştırırsın. Sekiz ay üç saatte bir süt sağdım ben hep de öyle yaptım süt poşeti mi dayanır öyle pimpirikliliğe 😑
Ya işte bende anlamadım poşet çok gidiyor bu sefer

kuzum ben ilk başta öyle bir hata yaptım, poşetler dolmuyor israf olmasın diyerek iki sağdığım sütü karıştırdım yani biberonu dolaba koyup ikinci defa tekrar üstüne sağdım ama meğer biri sıcak biri soğuk olunca 24 saatte bozuluyormuş. bu kez iki biberona ayrı ayrı sağıp ikisini ayrı ayrı dolapta soğutup öyle karıştırdım ama hemşireler "her sütün içeriği ayrı oluyor, gündüz sütü ile gece sütünün bile karışmaması lazım" dedi. sen yine bu ikisini ayrı ayrı soğutarak birleştirme işini bir sor istersen ama benim içime sinmedi. dolapta soğuduğu için poşete dökerken yağı biberonda kaldı filan. besleyiciliği düşer belki. poşet azıcık da dolsa kilitleyip buzluğa atıyorum. karıştırmıyorum, karıştırdıklarımı da attım. inşallah yakında doldururuz da poşeti 🥲 bebişlerin ihtiyacı artıyor çünkü. üstüne tarih, saat, kendi adımı yazıp donduktan sonra teslim ediyoruz.
Aynı dediğin gibi bozulur süt dediler işte eşim boşver alırız poşet zaten en fazla ne kadar kalacak küvezde diyor şuan en fazla bir sağımda 80 cc geliyor daha yukarısını göremedim hemen poşetleyip atıyoruz buzluğa dün işte bebeği görmeye gittiğimde sütünü 9 cc ye çıkardıklarını söylediler daha azcık içiyor kızçem ama bir haftada ilk 3 cc ile başlamışlardı çok hızlı çıkmaya başladı

bu arada eğer gücün yetiyorsa gece sütünü günde 1 kere de olsa sağmaya çalış canım çünkü bebek için özellikle gece sütü çok faydalıymış. mahrum kalmasın ondan bebişin ☺️ benim için de gece uyanmak aşırı zor oluyor nedense, hamilelikte bütün gece ayaktaydım lohusalıkta süt sağmadığım her an uyuyorum 😂 dikişlerin nasıl oldu bu arada, daha iyi misin?
Gece sütü olarak 00:30 da son sağımı yapıyorum acayip uykum oluyor gece kalkamıyorum inanki bide daha oturup kendim sağamıyorum eşim yardım ediyor. Dikişlerim iyi doktor iyi dedi su geçirmez bant vardı onu çıkarttı baktı işte güzel dedi bir ay sonra kontrole gel ultrasonla bakalım dedi. Dün hastanede baya uzun vakit geçirdik doktorum doğuma gitmişti bebek içinde bakım saati diyip çok geç aldılar bizi bu sefer baya canım yandı hastanede ama anlamadım eve gelince kendim yürümeye başladım oturma odasına felan tek başıma kalkıp gittim sonra dinlenmek için gene yattım ve akşam aynı şekilde kalkamadım deli gibi gene acımaya başladı ya sanırım hastanede bağışıklık kazandım o kadar bekleyince acıya 😅 ne yazık ki yatınca gene herşey eskiye döndü ah ah bir an önce iyileşmek istiyorum 🥹 kızımı görmeye daha çok gitmek istiyorum

Aynı dediğin gibi bozulur süt dediler işte eşim boşver alırız poşet zaten en fazla ne kadar kalacak küvezde diyor şuan en fazla bir sağımda 80 cc geliyor daha yukarısını göremedim hemen poşetleyip atıyoruz buzluğa dün işte bebeği görmeye gittiğimde sütünü 9 cc ye çıkardıklarını söylediler daha azcık içiyor kızçem ama bir haftada ilk 3 cc ile başlamışlardı çok hızlı çıkmaya başladı
canım 9 cc ise bir de onu 8 ile çarpınca 72 cc olur. günde 8 kere besleme yapıyorlar galiba genelde. bizim öyle yani. 2. hafta bitiminde 35 cc veriyorlar benim oğluşuma da. 35x8 yani. bu arada bence de poşet alınır, 2-3 hafta için riske girmeye değmez. inşallah güzelce beslenirler ❤️

Perine masajı yapan arkadaşlar, masajı hangi pozisyonda yapıyosunuz? Sırt üstü uzanmak tehlikeli ya yastık filan mı koydunuz nasıl yaptınız?
BB_Queen BB_Queen Fatmaben Fatmaben
Kuzum sırt üstü en rahatı ve çok uzun sürmüyor tehlikeli olacak kadar kalmıyorum. Ama çömelerek ve taburede kendi yapanlarda varmış ama denemedim henüz

Preeklampsi ilerlemiş iyice

Yok en kolay bulunandan aslında AB rh pozitif ama birebir uyumlu olması gerekiyormuş 3 saatlik bi teste tabi tutuyorlar 50 kişiden 1 tane anca oldu 1 tane daha lazim
Bitanem naptınız hangi şehirdesiniz eşimin de kan grubu Ab+ yardımcı olabiliriz Bursa'daysan.

Gece sütü olarak 00:30 da son sağımı yapıyorum acayip uykum oluyor gece kalkamıyorum inanki bide daha oturup kendim sağamıyorum eşim yardım ediyor. Dikişlerim iyi doktor iyi dedi su geçirmez bant vardı onu çıkarttı baktı işte güzel dedi bir ay sonra kontrole gel ultrasonla bakalım dedi. Dün hastanede baya uzun vakit geçirdik doktorum doğuma gitmişti bebek içinde bakım saati diyip çok geç aldılar bizi bu sefer baya canım yandı hastanede ama anlamadım eve gelince kendim yürümeye başladım oturma odasına felan tek başıma kalkıp gittim sonra dinlenmek için gene yattım ve akşam aynı şekilde kalkamadım deli gibi gene acımaya başladı ya sanırım hastanede bağışıklık kazandım o kadar bekleyince acıya 😅 ne yazık ki yatınca gene herşey eskiye döndü ah ah bir an önce iyileşmek istiyorum 🥹 kızımı görmeye daha çok gitmek istiyorum
ya ben de gece çok zor uyanıyorum ama artık 3 saatten fazla sağmayınca öyle bir süt birikiyor ki taş gibi oluyor göğsüm 😔 acıdan uyanıyorum. inşallah düzene girer hepsi allahım. hamilelik ayrı, doğurması ayrı, emzirmesi apayrı zor. analık çok zormuş 😬

Çalışamaz raporu mu aldın? Ben e devlete düşen pdf raporu yolladım bana da öyle dediler doğum tarihi yok bu olmaz diye hastaneden elden aldığım raporda daha çok bilgi vardı onu kabul ettiler
Nasıl yani ? Calısabilir raporunu 32+da almıstım ben doktor bu calısamaz raporu yerine de geçer dedi. Cünkü üzerinde izne cıkma tarihi yazıyor dedi. ?

canım 9 cc ise bir de onu 8 ile çarpınca 72 cc olur. günde 8 kere besleme yapıyorlar galiba genelde. bizim öyle yani. 2. hafta bitiminde 35 cc veriyorlar benim oğluşuma da. 35x8 yani. bu arada bence de poşet alınır, 2-3 hafta için riske girmeye değmez. inşallah güzelce beslenirler ❤️
AA maşallah senin ki baya içmeye başlamış ne güzel ya 😅 poşeti ben we baby aldım o daha ucuz 25 adet 110 lira ondan alıyoruz şuan da. Ya dün çocuğu gördüm ya ağzının kenarındaki hortumu emmeye çalışıyor bir görsen yanımda olsa resmen emecek beni ağzı sürekli meme arıyordu hemşire çok aranıyor hep cok cok yapıyor ağzını dedi bide ilk defa gözünü açtı çok az da olsa gözlerini görebildim ah keşke emzirmeye izin verseler 🥹

ya ben de gece çok zor uyanıyorum ama artık 3 saatten fazla sağmayınca öyle bir süt birikiyor ki taş gibi oluyor göğsüm 😔 acıdan uyanıyorum. inşallah düzene girer hepsi allahım. hamilelik ayrı, doğurması ayrı, emzirmesi apayrı zor. analık çok zormuş 😬
Benimde öyle sabah ilk süt sağarken geceden doluyor ya taş gibi oluyor ilk sağımda biraz acıyor göğsüm. Çok zor çok Allah ım hayırlısıyla yanımıza gelsinler de bebişler katlanırız ne olacak 🥹

Nasıl yani ? Calısabilir raporunu 32+da almıstım ben doktor bu calısamaz raporu yerine de geçer dedi. Cünkü üzerinde izne cıkma tarihi yazıyor dedi. ?
Evet calisabilir almak yeterliymis.benim muhasebeci de oyle dedi. Ssk dakileri de aradim onlar da onayladı. Dogum yapinca haber verin muhasebeye gerisiji hallederler

Sağım için hangi makinayı kullanıyorsun. Benim bir hafta olmasına rağmen çok az sütüm.

X