Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ayy evet biz de dün başladık perine masajına hafif yandı, bazı yerlerde çok acıdı. İlk acıdığı esnada ben de eşime demeye başladım "Ben nasıl doğurucam" diye 🥹 Benim doktor da önerdi mutlaka yapın dedi 👍🏻
Masajda hangi yağı kullandım canım , zeytinyağıyla yapsam olur mu ?

Masajda hangi yağı kullandım canım , zeytinyağıyla yapsam olur mu ?
Bana gebe okulunda hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytin yağı olur demişti ebeler. Bugün başladığım ve nasipse doğumumu yaptıracak olan doktorum da özellikle saf organik zeytin yağı al onu kullan, hatta doğuma da getir dedi. Hem perine masajı hem meme ucu masajı için zeytin yağı tavsiye etti.
Ben de meme ucu için lanolin krem kullanıyorum. Elimde de hindistan cevizi yağı vardı perine masajı için de şimdilik onu kullanıyoruz. Bu hafta özellikle masajda ve doğumda kullanmak için zeytin yağı araştırıp almayı planlıyorum bakalım

Bana gebe okulunda hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytin yağı olur demişti ebeler. Bugün başladığım ve nasipse doğumumu yaptıracak olan doktorum da özellikle saf organik zeytin yağı al onu kullan, hatta doğuma da getir dedi. Hem perine masajı hem meme ucu masajı için zeytin yağı tavsiye etti.
Ben de meme ucu için lanolin krem kullanıyorum. Elimde de hindistan cevizi yağı vardı perine masajı için de şimdilik onu kullanıyoruz. Bu hafta özellikle masajda ve doğumda kullanmak için zeytin yağı araştırıp almayı planlıyorum bakalım
Masaj için tamm ama doğumda ne için gerekli ki zeytinyaği

Gezmeye gıttmiş teyzemın yanına kaynanam uzılme ben varım ben kalırım dedi bakalım hayırlısıyla o gün gelsinde bu ara kasılmam arttı artık yalancı sancılar başladı yavaş yavaş
Tecrübeli olduğun için anlıyorsun canım ben kasılmaları bile ayırt edemiyorum 😔 sıra sana geliyor sanırım bebeğim

yanlış anlaşılma olmasın kimse benim çocuğuma bakmak zorunda değil ben de annemin çocuğuyum sonuçta herkes kendi çocuğuna bakmak zorunda o yüzden zorlandığım yerde bakım göremediğimde sinirleniyorum. erkek kardeşimin eşi doğum yaptı gelinin annesi iki kız kardeşi eşi dostu akrabası hep oradaydı beni bırakıp oraya gitti doğumda kayınvalide olmazsa laf olur diye. Herkes kocadan dert yanıyor ben de annemi şikayet edeyim size 🥲
insan bazen en yakınındakine daha düşüncesizce davranıyor. aman sen zaten kızımsın diye düşünüyor muhtemelen

Sütüm hemen geldi gelmesine ama bebek ememiyor yeterince. İlk süt bal kıvamında sağsanız gelmez el ile sağım yapmanız gerekir aklınızda bulunsun. Bir de bebeğe kalın battaniye de koyun ben evden getirtmek zorunda kaldım bebek aşırı üşüdü dış ortama adapte olamadı doktor battaniye istedi peluş olanlardan ona sardık öyle ısındı müslin ler yeterli verimi veremedi ilk doğduğu anda yani sonra toparladı şimdi müslin ile uyuyor ilk anda peluş gibi kalınlar lazım olabiliyor
Kuzum pelusta ben de kararsız kalmıstım. Dogumhaneye mi vermek gerekiyor yoksa yanıma alıp odada bulundursam yeter mi ?

Ay böyle bi su gibi akıntım oldu ama yani iç çamaşırımı tamamen ıslatan bir şey değil (belki ter de olabilir?) bir de bana göre ter ama anneme göre sütüm baya gelmiş elbisemi ıslatmıştı. Ben doğuruyor olabilir miyim diye hastahaneyi aradım gel dediler (muhtemelen risk almak istemiyorlar) ama ağrım sancım hiç bir şey yok belim ağrıyor ama bir haftadır ağrıyor karnım sertleşiyor ama iki haftadır böyle

Gideyim mi sizce acile ? Bence gerek yok ama bilemedim uyurken doğurmayayım

Ay böyle bi su gibi akıntım oldu ama yani iç çamaşırımı tamamen ıslatan bir şey değil (belki ter de olabilir?) bir de bana göre ter ama anneme göre sütüm baya gelmiş elbisemi ıslatmıştı. Ben doğuruyor olabilir miyim diye hastahaneyi aradım gel dediler (muhtemelen risk almak istemiyorlar) ama ağrım sancım hiç bir şey yok belim ağrıyor ama bir haftadır ağrıyor karnım sertleşiyor ama iki haftadır böyle

Bi git gel için rahat etsin ne kaybedersin. Bişey yoksa da herkes rahat uyur

Su gibi akıntı bnde de oluyor hatta içinde beyaz kremsi bir şekilde

X