Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar çok saçma olacak birşey soracağım 😅 şimdi hamileyken saç kesilmez diyorlardı ya o lohusalıkta da geçerli mi ya benim saçlarım belime kadar böyle biraz ayaklanınca hemen gidip kuaföre kestireyim omuzlarımda diyorum rahatlayayım diyorum

20 kemıgın aynı anda kırılma sı resmen normal doğum bugün korkudan agladım resmen annem desen Trabzon'a gıtmıs eylül sonu gelıcekmıs yanımda olmasını ısterdım nasıp dıyorum ama doğum anı aklı gelınce korkuyorum
İşte ilk olduğu için cahil cesareti giricez Allah ne verdiyse 😔 annen neden gitmiş ya yanında olsaydı keşke

Kızlar çok saçma olacak birşey soracağım 😅 şimdi hamileyken saç kesilmez diyorlardı ya o lohusalıkta da geçerli mi ya benim saçlarım belime kadar böyle biraz ayaklanınca hemen gidip kuaföre kestireyim omuzlarımda diyorum rahatlayayım diyorum
Ben 3 kere kestim saçımı bi şey olmuyo hurafe hepsi😄

Lohusalıkta geçerli değil diye biliyorum hamilelikte de kestiren var ama ben kestirmek istemedim aslında saçlarım çok kötü uçları kırıldı hep 😐

Hurmalar için benim diyetisyenden izin almam lazımmış, şekerim var ya malum, hurmada da çok şeker var onun miktarını diyetisyeninle ayarlayın dedi. Geriye bi tek fingirdemek kaldı napalım el mecbur 🤣🤣🤣🤣
Hurmalar ateş pahası zaten diğeri ise bedava ev ekonomisini düşünmek lazım 😬 sen 35+3 demi şimdi doğsa da olur mu yani ben de yarın 35 oluyorum ama bu gece doğuracağım gibime geliyor her gece olduğu gibi 🤣

Kız bide attım ben bunların aile grubu var fotoları çekip oraya zaten gönderdim görümceler felan da var orada yani telefonda var fotoğraflar ama illa benim hastaneden aldıklarıma göz dikti ya 😒 1500 lira para vermişim ben o fotolara sana verir miyim hiç
Kocan bakalım surat asmaya devam edecek mi anacığı gidince

Dur kız kestirme hemen doğumun üçüncü ayında saçlarımız yoluk yoluk dökülecek zaten o ara kestirirsin

Hamilelikte de kesildigi gibi lohusalıkta da kesilir. 😂

Hurmalar ateş pahası zaten diğeri ise bedava ev ekonomisini düşünmek lazım 😬 sen 35+3 demi şimdi doğsa da olur mu yani ben de yarın 35 oluyorum ama bu gece doğuracağım gibime geliyor her gece olduğu gibi 🤣
Tamamen ev ekonomisini düşündüğümüzde, yoksa hormonlarla falan hiç alakası yok yani 🤣🤣
Evet 35+3 üm. Bebeğin kafa boyutu 37 ile karın çevresi 33 ile, boyu 35 ile uyumlu. Şimdi doğsa olur olmaz gibi bişey demedi doktor, sadece şimdiden doğumu başlatmak için çalışmalara başlamam gerektiğini söyledi. Anladığım kadarıyla suni sancıyla değil de kendi sancımla doğumu yaptırmak istiyor 🤗 Hoş ben de doğumun tamamen doğal ilerlemesinden yanayım acil bir durum olmadıkça.
Her gece ve her yemekten sonra ben de doğurucam gibi hissediyorum açıkçası 🤣🤣

Lohusalıkta geçerli değil diye biliyorum hamilelikte de kestiren var ama ben kestirmek istemedim aslında saçlarım çok kötü uçları kırıldı hep 😐
Bende ne olur ne olmaz diye hamilelikte kestiremedim senin gibi işte ama şuan işkence gibi olmaya başladı saçlar ya ayaklanır ayaklanmaz mahallemdeki kuaföre gidip kısacık kestirmek istiyorum

Dur kız kestirme hemen doğumun üçüncü ayında saçlarımız yoluk yoluk dökülecek zaten o ara kestirirsin
Ya canım havalar çok sıcak ve hamilelikte bile bu kadar uzun saçla çok zorlandım şimdi gene zorlanıyorum bide bebek eve gelirse duşa girmesi saçı daha bi işkence olacak bana bide benim saçımın yarısından fazlasında boya var keçe gibi oldu saçlarım onlardan kurtulmak istiyorum bir de 40 mevlidine daha güzel bi ombre yada sombre yaptırmayı düşünüyorum

Kizlar annemi gonderdim evine 2 günlüğüne cuma dönücek , valla git diyom resmen napiyim ya ben çok sıkılıyorum annem de olsa evimde yanlız olmayı daha çok seviyorum eşimde izinli Perşembe günleri en azından rahat ederiz haftada 2 gün 😂😂

İnşallah canım emiyor mu sütun geldi mi hemen
Sütüm hemen geldi gelmesine ama bebek ememiyor yeterince. İlk süt bal kıvamında sağsanız gelmez el ile sağım yapmanız gerekir aklınızda bulunsun. Bir de bebeğe kalın battaniye de koyun ben evden getirtmek zorunda kaldım bebek aşırı üşüdü dış ortama adapte olamadı doktor battaniye istedi peluş olanlardan ona sardık öyle ısındı müslin ler yeterli verimi veremedi ilk doğduğu anda yani sonra toparladı şimdi müslin ile uyuyor ilk anda peluş gibi kalınlar lazım olabiliyor

mademoisella mademoisella canım sana birşey soracağım şimdi senin dediğin gibi artık 3 saatte bir sağım yapıyorum ben ama şöyle bişey var günde dört poşet süt oluyor geceleri zaten sağım yapmıyorum bide bir sağmam da mesela süt poşeti dolmuyor kapatıp direk buzluğa atıyoruz bu sefer bir sürü poşet gidiyor sen sütleri karıştırıyor musun yoksa benim gibi ayrı ayrı poşetlerde mi saklıyorsun her sağdığını? Çünkü üstüne saat de yazın dedi hemşireler

X