Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kız valla bana da hurma ye dedi diye hastaneden dönüşte avmden hurma alıp döndük akşamına fingirdeyip suyum gelince hurmalar olduğu gibi kaldı dolapta aylar sonra yemek aklıma geldi öyle yedim 🤣
Hurmalar için benim diyetisyenden izin almam lazımmış, şekerim var ya malum, hurmada da çok şeker var onun miktarını diyetisyeninle ayarlayın dedi. Geriye bi tek fingirdemek kaldı napalım el mecbur 🤣🤣🤣🤣

Kızlar 2. güncelleme 💃🏻 özeldeki doktora gittik tanıştık. Doktora gerçekten bayıldım. Bebeğimin kafa boyutuyla alakalı endişemi ben daha dile getirmeden kendisi anlatmaya başladı. Eşime döndü bi baktı, babasının kafa yapısını almış yoksa öyle ileri düzey bir irilik yok dedi. Doğum esnasında da bıngıldak sayesinde sıkıntı yaşamayacağımdan falan bahsetti. Diyabetim çocuğu çok da etkilememiş, kendine iyi bakmışsın dedi. 🥹 Diyabetli olduğum için 39 da doğuma alınacağımı ama bunun sağlık bakanlığı tarafından koyulmuş bir kural olduğunu, 39 dan sonra doğum derlerse herhangi bir komplikasyon durumunda doktorun sorumlu olacağını söyledi. O yüzden en geç 39 da doğum var 😅 Perine masajı ve meme uçlarına masajlara başlamamı, diyetisyenimin izin verdiği ölçüde ananas ve hurma yememi, günlük toplam 1 saat yürüyüş, 10 squat yapmamı, yemeği falan yerde yememi, yere oturmamı, yere çömelip kalkmamı falan önerdi. Yani kısaca diyor ki, evet seni 39. haftada doğurtucaz, 39 u geçmicez ama hazırlıklara artık başlaman lazım diyor. Sürece girdik arkadaşlarım. Gazamız mübarek olsun 😁♥️
Aiiiyyt cok heyecanliii🤭🤭 suan kac haftaliksin kuzum

Doktor insanın şansı ya yemin ederim bu tepkileri kendi doktorumda da gördüğüm için paramı yatırayım insan gibi tepki göreyim diyorum. Senin adına da çok sevindim canım süper ilgili, iyi ve pozitif bakan bir doktor bulmuşsun şükür 🌸
Vallahi öyle ya Allah'ıma çok şükürler olsun 🙏🏼 Adam gerçekten insan gibi davranıyor, herşeyin doğalından yana, açıklamaları falan çok güzel. Hani bilimsel konuşup kafamı karıştırmıyor veya benim bişey dememi, sormamı beklemiyor. İnşallah kalan zamanımızda da doğum sürecinde de böyle pozitif ilerleriz beraber 🥰🥰

Benim koca katiyen yapamam diyor 😅
Benim doktorun dediğini de 😁 39 doğum dedik ama son dakika hazırlık yapmanın hiç bir anlamı yok o yüzden hazırlığımıza şimdiden başlıyoruz diyor 😁 en azından 37 de başlayın siz de garanti olsun hem zihnen hem bedenen rahatlamamız lazım ya doğum için çok önemli bak bunlar 😂

Ya bu su nasıl geliyor? Foş diye mi fıs diye mi anneme yatağa alez serelim diyorum çok sıcak yakar diyo ama yatağa da kıyamıyorum 😅
Ben uykumdan karnımda baloncuk patlama hissiyle uyandım direkt banyoya koştum anladım suyun geldiğini yani yatağa akan bir şey olmadı fış diye gelmedi ama öyle sızıntı şeklinde de değildi. Tabi bir iki saat uyanmaz da öyle akarsa yatağın için hoş olmaz 😬

Boşanalım vs diyen kendi yavrum çokta umurunda değildi düne kadar çekip çekip gidiyor zaten. Şuan evde mi mesela değilse topla elyalarını git. Elini kesmek ne demek normal birşey mi kendine zarar vermiş. Benim korkum gerçekten gitsen sana zarar verir mi normal biri gibi gelmedi bana çünkü
Evde değil tabikide. Evet elini kesti. Normalde aklı başında bir insandı ne oldu bilmiyorm

Yaşına göre olgun davranmak zorunda değilsin kaldı ki çok genç yaşta anne oluyorsun kendi bu yaşına kadar keyfini sürmüştür evlenmiş halen devam ettirmeye çalıştığına göre. İleride çok pişman olacaksın söyleyeyim ben gençliğimi yaşayamadım böyle saçma sapan şeylerle uğraştım diye ☹️
Haklısın ne diyebilirim ki

Bence cocuguna bir sey olmasini beklememelisin kuzum. Stres sıkıntı üzüntü bebege de sana da hic iyi gelmez. Senin gonlunu almak icin hicbir cabasi yok. Sen de gonlunu alsin diye cirpiniyorsun o bunu göre göre hala üste çıkmaya calisiyor ne kadar bencil ve dusuncesiz
Bugün bizim evlilik yıldönümümüz 🥺 o kadar içim acıyor ki.

Yaaa sorma yüreğim pır pır ediyor adeta 🥹🤭 35+3 üm şuan. Artı 3 ten dolayı 36 hafta diye sayılıyorsa ki bu sitede ve bazı uygulamalarda öyle sayılıyor, 3 hafta falan kaldı. Bi de 39 u geçirmicekler... Üf valla çok heyecanlıyım 🥹
Allah sag sağlim kucagina almayi nasip etsin kuzumm🧿

ya en ufak bir şeyde bile çıkıntılık yapmayı nasıl beceriyorlar bebek daha küvezde bu çocuğun binlerce fotoğrafı olacak, doğum fotosunda yüzü gözü düzgün belli olmuyor bile ne yapacakmış o fotoyu yani. nazar olmasından korkuyorum etrafa dağılsın istemiyorum deseydin keşke canım. telefona çeksin yani bakmak istiyorsa. çerçeveletip asacak mı illa 😅 çok garip geldi bana bu tutumu. boşver gidiyormuş zaten sen takma kafana. eşinle de aranı bozma, açıkla ona biraz hassasım, duygu durumum bozuk, bebeğimi çok özledim de. anlat hislerini. duygusal ortaklık kurmasını sağla
Eşim gitti bastırdı 10 tane fotoğraf çekilen fotoğrafların hepsinin kopyasını almış hey Allah ım ne diyim kuzum benim kv gösterişi çok sever şimdi köyde gösteriş yapması lazım

Bebeğin seninle mi kuvoze filan almadılar demi Allah uzun ömürler versin bebisine hayırlı olsun siz böyle doğurdukca çok heyecanlanıyorum çok az kaldı
Bebik yanımda taburcu olduk eve geldik inşallah sarılık yükselmez ve yoğun bakıma gerek kalmaz

Telefonuna çeksin resmini hayırdır ya zaten çocuğunu eve vermemişler lohusasın duyguların karmakarışık bir de fotoğraf kavgasına tutuşuyorlar. Cidden gitsin köyüne yemeğini de dışarıdan söylersin yapamazsanız sinirlerine yazık🤬🤬🤬
Kız bide attım ben bunların aile grubu var fotoları çekip oraya zaten gönderdim görümceler felan da var orada yani telefonda var fotoğraflar ama illa benim hastaneden aldıklarıma göz dikti ya 😒 1500 lira para vermişim ben o fotolara sana verir miyim hiç

X