Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ay ben valla jiletle de cok zorlanıyorum artık aslında kilo da olmadım pek ama kollarım kısa demekki bide şu tahriş olma mevzusundan dolayı kaç gundur serbest bıraktım. Cünkü en son yaptıgımda kanattım bazı yerleri ama neresi onu bile goremedim😂😂 bide jelli jiletlerden kullanmıştım mümkün değil kanaması ama başardım😂. Dün bugun baya toparladı gibi yanmalar acılar kesildi dün gece son fitili koydum progestanı da 4 gundur agızdan alıyorum korkuyorum tekrar tahriş yapar die. Agda mümkün değil benşm için fiziksel olarak imkansız kocam da yapamaz zaten 😂 ben de hayatımın ilkini yapıp kuafore mi gitsem acaba
Bende en son aynayla denedim yetişemedim ya el yordamıyla devam ettim bi de ertesi gün yanmaya kaşınmaya başlıyo ne yaptıysam çözüm bulamadım🤦‍♀️ s

Canım mebbiste nerde peki görünüyor
Kişisel bilgiler modülü👉🏼İzin İşlemleri👉🏼Mazeret İzni👉🏼Analık izni (doğum öncesi) şeklinde görünür canım.
Ben 32. Haftaya henüz gelmedim. 7 Ağustos’ta 32+3 iken gideceğim doktora. Ona göre yine kontrol ederim ekran resmini de çekerim ama almasak ta olur aslında bizim; çünkü süre eklenmeyecek. Yine de dursun.
Sen kaçıncı haftadasın, aldıysan bu işlemlerle ekran görüntüsünü çekersen kontrol edelim.

Kişisel bilgiler modülü👉🏼İzin İşlemleri👉🏼Mazeret İzni şeklinde görünür canım.
Ben 32. Haftaya henüz gelmedim. 7 Ağustos’ta 32+3 iken gideceğim doktora. Ona göre yine kontrol ederim ekran resmini de çekerim ama almasak ta olur aslında bizim; çünkü süre eklenmeyecek. Yine de dursun.
Sen kaçıncı haftadasın, aldıysan bu işlemlerle ekran görüntüsünü çekersen kontrol edelim.
Baktım oraya bişey görünmüyor canım demek işlenmemiş

Kişisel bilgiler modülü👉🏼İzin İşlemleri👉🏼Mazeret İzni👉🏼Analık izni (doğum öncesi) şeklinde görünür canım.
Ben dün 32+3 iken aldım canım.Dediğin gibi nolur olmaz aldım belli olmaz yarın öbür gün değişir sistem mağdur olmayalım

Baktım oraya bişey görünmüyor canım demek işlenmemiş
Mem’e sorabilirsin. Ne olsa aramaktan çekinme. Onların bir görevleri bizlere yardımcı olmak.
Acaba aktarılmayacağı için mi işlenmemiş, yoksa unutulmuş mu ? Ben olsam yarın ilk iş arar sorardım. Analık izni ile ilgili mebbis iş ve işlemlerine kim bakıyorsa bağlar mısınız de tamamdır 😉

Mem’e sorabilirsin. Ne olsa aramaktan çekinme. Onların bir görevleri bizlere yardımcı olmak.
Acaba aktarılmayacağı için mi işlenmemiş, yoksa unutulmuş mu ? Ben olsam yarın ilk iş arar sorardım. Analık izni ile ilgili mebbis iş ve işlemlerine kim bakıyorsa bağlar mısınız de tamamdır 😉
İdareci ye sordum şimdi acelesi yok dedi.İzniniz 3 eylülde başlıyor zaten bu rapora göre işleriz dedi

İdareci ye sordum şimdi acelesi yok dedi.İzniniz 3 eylülde başlıyor zaten bu rapora göre işleriz dedi
Raporlar zaruri durum yoksa bekletilmeden girilmek zorundadır idarecinin bu vazifesidir.
2 ay sonra, 2 ay öncesinin raporu mu girilir ? Onay tarihi denen bölüm var orada. Bu ne kadar gevşeklik alkışlıyorum. Bu yüzden her işimiz düzgün gidiyor bizim. Ben olsam yine de Mem’e sorarım dediğim gibi ama sen bilirsin canım şimdi idareni de bilemiyorum çok ta etkilemeyim.

Bende en son aynayla denedim yetişemedim ya el yordamıyla devam ettim bi de ertesi gün yanmaya kaşınmaya başlıyo ne yaptıysam çözüm bulamadım🤦‍♀️ s
El yordamı bile biyere kadar ya. Bazı yerlere el yetişmiyo ve gerçekten kesiyoruz sanırım o sebeple kaşımıyor yara oluyor. Ben bu hafta ondan korkuma yapamadım enfeksiyon falan olur die.

Raporlar zaruri durum yoksa bekletilmeden girilmek zorundadır idarecinin bu vazifesidir.
2 ay sonra, 2 ay öncesinin raporu mu girilir ? Onay tarihi denen bölüm var orada. Bu ne kadar gevşeklik alkışlıyorum. Bu yüzden her işimiz düzgün gidiyor bizim. Ben olsam yine de Mem’e sorarım dediğim gibi ama sen bilirsin canım şimdi idareni de bilemiyorum çok ta etkilemeyim.
Kuzu ben calısamaz raporu aldım zaten evd eyatıyorum bagkur die. Bizde taporu kendimiz giriyoruz ben girerken sistem uyarı verdi dogum gerçekleşmeden onaylanamaz diye

Ben gecen hafta doktor telefonla konusurken duydum hastası geldi doguma bol squat falan filan dedi bide lavman yapalım dedi telefonda ebeye 😂
Bılmem kabızlıgı varsa uzun suredır Alman yapılır etraf tamamen batmasın dıe çok şükür şu ana kadar hıc kabız olmadım rahatım bunu dedkm ya kesın kendımı nazar edecem 🤣🤣

El yordamı bile biyere kadar ya. Bazı yerlere el yetişmiyo ve gerçekten kesiyoruz sanırım o sebeple kaşımıyor yara oluyor. Ben bu hafta ondan korkuma yapamadım enfeksiyon falan olur die.
Planlı sezaryen olsa takmıcam da normali beklicem ben ne zaman geleceği belli değil. Doktor kusura bakmıcak artık napalım

Kuzu ben calısamaz raporu aldım zaten evd eyatıyorum bagkur die. Bizde taporu kendimiz giriyoruz ben girerken sistem uyarı verdi dogum gerçekleşmeden onaylanamaz diye
MEB’de girişi yapılıyor canım. Okul idaresi yapıyor raporları günü gününe. İlçe/İl’in sistemine de düşüyor giriş yapıldıktan sonra. Sağlık bakanlığıyla da senkronize zaten. Doktorun girdiği gebelik haftasına göre 32. Haftada verilen rapor daima açık olan kamu kuruluşu idaresi :) tarafından gününde girilmek durumunda.
Sen nerede çalışıyorsun?

Eklentiler

• IMG_3016.jpeg
    IMG_3016.jpeg
    50,2 KB · Görüntüleme: 18
Planlı sezaryen olsa takmıcam da normali beklicem ben ne zaman geleceği belli değil. Doktor kusura bakmıcak artık napalım
Ay ben de digerinde ole dedim yakın tarihte yaparım dedim uzamasın die. 28 şubat gorunuyodu beklenen tarih sonra 3 şubat gecesi sancılandım 4 şubatta doğum oldu 37. Haftada. İnan umrumda değildi kıl tüy. sadece sonrasında dedim ne cok kafaya takmısım

X