Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Çok teşekkür ederim ♥️♥️♥️
Açlık şekerim iyiymiş. Ama tokluk son zamanlarda ortalama 170. Bir tane 200 gördüm hatta.. Sadece tokluk için insülin verdi o yüzden.
Genelde şeker, karbonhidrat almamaya dikkat ediyorum, hamur işi çok nadiren yiyorum. Bi işte cips falan ona çok dikkat etmiyorum, arada bi ufak tatlı kaçamaklarım oluyor canım çok çektiği için. Geçen kontrolde doktorum demişti hani diyetin biraz dışına çık diye çünkü kilo alamıyordum ben kilo veriyordum bebek de alabildiğini alıyordu hoş hala kilo alamıyorum da.. Dediğin kuruyemişleri denicem bakalım bol bol. Oğluma kilo aldırabildiğim kadar yicem zorla 🙁 teşekkür ederim canım benim
Rica ederim kuzum inan belki eskiler duysa şımarıklık der ama ceviz balık et görmek istemiyorum ama mecbur yiyorum sırf kızım iyi olsun diye. Bide yeşil yapraklı sebzeler çok güzel kilo aldırıyor canım seviyorsan bol bol ye

Heh tam olarak beni anlattın şuan. Ben de yemek yemek istemiyorum. Sadece atıştırmalıkla meyveyle falan beslenmek istiyorum öyle söyliyim. Eşim de inadına "yemek yemiyosun" diyip duruyo sanki keyfimden yemiyorum. Adama diyorum ki YİYEMİYORUM. İçim almıyor ya. 😞 Yiyemiyorum diyince, aburcubur yiyorsun ama diyo. E onu yiyebiliyorum sadece napiyim. Yoksa ben ister miyim çocuğum zayıf kalsın, sağlığımız bozulsun. Şimdi sırf insülin vurucam diye mecburen zorlaya zorlaya yemek tıkıcam ağzıma. O kadar mutsuzum ki 😢
Üzülme canım hepimiz öyleyiz sıcaklarla daha da kötü oldu en sevdiğim şeyleri bile yiyemez oldum :KK43: az kaldı zorla da olsa yicez bebişleri şişko yapalım biraz 😊

Acaba süt sağma pompası alsak emzirirken sağsak hemen artmaz mı
Bebeğe yetecek kadar geliyo süt gün geçtikçe bebişin midesi de büyüyo süt üretimi de ona göre artıyo gereksiz sağım aşırı süte yol açar bebek içemez o kadarını mastit bile olursun gerek yok bence

canımm amiinn hepimiz için amin 🥰 33+5teydik, gözyaşlarıyla girdim ameliyata ama kendimi o kadar kötüsüne hazırlamışım ki acısı hiç beklediğim kadar değildi. spinali yapmışlar benim haberim olmadı. 😅 elektrik çarpması gibi olacak falan deniyordu çünkü internette. doktorum da sağolsun her an konuştu benimle. sadece bebek doğduktan sonra hafif bi sakinleştirici verdiler bunu da sen demiştin diye söyledim. çok iyi oldu o. şimdi bebişim yoğunbakımda, sabaha karşı 5te ancak yürüyebildim yanına 🥲🥲 karnımdaki gibi konuştum tıpkı. sesimi duyunca hareketlendi ama o kadar zayıf ve minnacık ki insanın içi gidiyor... bugün taburcu olacağım ama bebeği almadan gitmek tabii ki üzüyor insanı
Oyy canım benim sağlıcakla büyür inşallah annesi merak etme sen🥰😇

Kızlar sırtıma kramp girdi. Şu an sol göğsümün altında 5 dakikadan fazla süren sancı var. Sırtıma aniden sancı atıyor geçmiyor 7 8 dakikadır böyle normal mi artık? 35+2 deyiz

Sancıların kaç çıkıyor sıklıkları ne? 1 cm açılma çok mühim değil düzenli sancın yoksa
IMG_2932.jpeg

Yine imza atıp çıktım akşam 11 gibi annem gelecek sancıları hissetmeye devam edersem yatış yapmaya gideceğim inşallah artmaz sancım o saate kadar

Aromalılar ne kadar faydalı bilmiyorum ama tadları sadeye göre çok güzel canım. İnsülinden da korkma hiç ben kullanıyorum canısı kaç aydır doktorum doğurduğun gibi bırakırız dedi birde şeker yansıması olmamış gibi senin bebeğe de o konuda şanslıyız
Bana endokrindeki doktor, yüksek şeker olduğu zaman plasentaya düzgün kan gitmeyip bebeğin beslenemeyeceğini söyledi çok şaşırdım. Hep irileşme olur diye duyduğum için alışmışım o fikre, meğer böyle de olabiliyormuş 🙁 insülinin ilk dozunu vurdum öğlen bakalım hayırlı uğurlu olsun şifa olsun inşallah 🙁🙏🏻
Aromalı ve sade arasında besin değerlerini karşılaştırmak lazım aslında, markete gidince bi bakayım

Hiç bozma moralini günlük süt yumurta tuketimini yap gebelikte benimde seker çıktı ne yaptıysak düşmedi en son artık insuline başladım baslarda onunla bile düşmedi sonra dozunu arttırılarak ki ben hiç bisi yiyemedim gebelikte tam tersi sürekli kilo verdim çok yeme icmeyle ilgisi yok bence
Evladıma zarar verdim mi düşüncesi çok can sıkıcı 😞 bebeğin de kilosu yetersiz çıkınca çünkü 🙁

Rica ederim kuzum inan belki eskiler duysa şımarıklık der ama ceviz balık et görmek istemiyorum ama mecbur yiyorum sırf kızım iyi olsun diye. Bide yeşil yapraklı sebzeler çok güzel kilo aldırıyor canım seviyorsan bol bol ye
Yiyebilsem yiyeceğim de midemde gerçekten çok az yer var. Bak 13.30 da yemek yedim en son. 1 kase çorba içtim, 2 yemek kaşığı kabak yemeği yedim bayağı doydum. Sırf diyet listesine uymak için kalan 6 yemek kaşığını da yedim, baktım artık patlayacağım, yoğurt ve 3 dilim ekmek de yemem lazım normalde, onları bıraktım çünkü 1 yudum su bile içecek yerim kalmadı. Şuan saat 16.10 sanki yeni yemişim ve aşırı yemişim gibi midem şiş, ağrım var öyle söyleyeyim. Nasıl yapıcam böyle bilmiyorum 🙁

Üzülme canım hepimiz öyleyiz sıcaklarla daha da kötü oldu en sevdiğim şeyleri bile yiyemez oldum :KK43: az kaldı zorla da olsa yicez bebişleri şişko yapalım biraz 😊
🥹🥹🥹 Dimi ya az kaldı. Hem son zamanlarda hızlı kilo alır diyorlar, alırlar inşallah sağlıkları yerinde olsun hepimizin yavrularının inşallah 🥹🙏🏻🙏🏻

Burada 32+'larda alanlar oldu canım çalışabilirde sorun olmayacağını düşünüyorum çünkü zaten sisteme çalışmayı bırakacağın zaman giriliyor. Yine SGK'yı arayıp bir danış istersen ona göre doktorunla da konuşur öne almaya çalışırsın

Kuşum bana sistemde hata var dediler 32+5 te anca raporumu teslim edebildiler gününü tam 32. Haftaya yazıyor ama
Teşekkür ederim kızlar zaten benim de 32+0 pazara denk geliyor unutmuşum istesem de alamam. Doktor ayarladı sonuçta siz de öyle dediğinize göre bir sıkıntı olmaz heralde

Kızlar selamlar. Kontrolden çıktık malesef moraller bozuk😔
2 hafta sonra tekrar kontrolüm olacak nst ye de o zaman başlicaz. Malesef bebeğin kilosu düşük çıktı. 33+3 üz şu an ama kilosu 1920 gr. 🙁 Boyut olarak karın çevresi 31+5, kafa ölçüleri 34+5, boyu 32+4 gidiyor. Baş geliş hala çok şükür, sordum kolay kolay terse dönmez artık dedi.
Kaçınılmaza yakalandım ve insülin iğnesine başladık çünkü tokluk değerlerim iyice kontrolden çıkmıştı.🙁
Şimdi çocuğa sağlıklı bir şekilde nasıl kilo aldırırım? Diyabete uygun bir şekilde tabi ki. Karbonhidrat minimum olacak şekilde
Canım ben de 32+3 üm karın çevresi 30 hafta ile uyumlu.Kilosu 2 hafta geride.Ama doktorum suyu iyi.2500 doğan bir bebekle 4 kg arasında bizler açısından hiçbir fark yok dedi ve bende direnç var iyi beslenemiyır takma dedi çok sorun değilmiş

Bana endokrindeki doktor, yüksek şeker olduğu zaman plasentaya düzgün kan gitmeyip bebeğin beslenemeyeceğini söyledi çok şaşırdım. Hep irileşme olur diye duyduğum için alışmışım o fikre, meğer böyle de olabiliyormuş 🙁 insülinin ilk dozunu vurdum öğlen bakalım hayırlı uğurlu olsun şifa olsun inşallah 🙁🙏🏻
Aromalı ve sade arasında besin değerlerini karşılaştırmak lazım aslında, markete gidince bi bakayım
Bende ilk defa duydum su çokluğu,plesanta eskimesi ve iri bebek duyuyordum genelde. Kefir olmasa bile canım kaşar tüket mutlaka akşamları yatmadan önce ablam ikizlere hamileyken öyle yapıyordu muzu sonradan şeker çıktığı için tüketmedi

Canım ben de 32+3 üm karın çevresi 30 hafta ile uyumlu.Kilosu 2 hafta geride.Ama doktorum suyu iyi.2500 doğan bir bebekle 4 kg arasında bizler açısından hiçbir fark yok dedi ve bende direnç var iyi beslenemiyır takma dedi çok sorun değilmiş
Ayy içime nasıl su serptin tahmin bile edemezsin ♥️♥️♥️♥️

X