Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kişiden kişiye göre değişiyor canım normal doğumda daha hızlı bi süreç oluyor tabiki hormon olarak gelmeye başlıyor ama az çok belli olmaz sezeryanda daha uzun sürebiliyor benim bildiğim böyle
Acaba süt sağma pompası alsak emzirirken sağsak hemen artmaz mı

Kuşum o anneden anneyede bebekten bebeğe de değişiyor kimi bebek uyuyor uyumaktan emmiyor kimi annenin sütü zor geliyor kiminin hiç gelmiyor ama genel olarak azar azar başlayıp sonra çoğalıyor biz 4 kız kardeşiz çok sağdım ablamları. Ama bebeğin doğduğu gün midesi kiraz, 3 gün çilek, 1.hafta limon büyüklüğünde oluyormuş o yüzden evet azar azar gelsede yetiyor yetmediğini düşünürse hemşireler mama takviyesi öneriyor.
Burda hastanede bebek ağladığı gibi mama verin diyorlar

Benim yine 1 cm açıklığım varmış nst bağlandı sancı çıkıyor umarım düzensizdir yoksa yatıracam bu sefer diyor aileleri aradık her iki taraf da altı saat uzaklıkta hangisi erken gelebilirse evdeki bebeğe bakmaya 😫

Kuşum 2 aydan belki daha uzun süredir diyetisyen desteği alıyorum. Bugün de görüştük. Programa uyamadığımı söyledim, yapacak bişey yok insülin kullanacağın için mecbur uyacaksın, en olmadı ara öğünlerini kesip ana öğünlerine ağırlık vereceksin dedi. Çünkü ben iki öğüne düşürmüştüm yemek yiyemiyorum diye ☹️ Ben de şimdi madem zoraki yicem bari yediğim bebeğe gitsin ona kilo aldıracak şeylere ağırlık vereyim istiyorum. Çok moralim bozuldu 😔
Canım benim 32. Haftamda 2400 oldu çocuğum şu an diyet yapıyorum ama ben en başından beri avuç avuç ceviz yedim kırmızı et somon bol yumurta ve bence en çok kilo aldıran şey yağlı peynirler. Bunlar şekerini de tetiklemez ayrıca ❤️

Korkma canım doğum olsa bile düşünsene küçük olduğu için daha rahat doğum olacak öyle düşün stres yapma. Açılman devam ederse Meryem suresini oku veya dinle
İlki sezaryen olunca bu da mecbur sezaryen olacak zaten 35i doldursam bari diye bekliyorum ciğerleri gelişmiş olsun diye hayırlısı ne diyeyim üç haftadır ha geldi ha gelecek diye psikolojim bozuldu

Acaba süt sağma pompası alsak emzirirken sağsak hemen artmaz mı
Bu şu an herkesin yaptığı şey ama çok yanlış. Çünkü mastit diye bir şey var ve herkes bunu atlıyor. Süt pompasını sütümüzü sağıp vereceksek kullanmak doğru.

Bunun yanı sıra içiniz rahat olsun bütün hastahanelerde zaten süt pompası var.

Bebişler ilk doğduklarında mideleri kiraz tanesi kadar. Yani gelen bir iki damla süt zaten yeter. Eğer biz bu süt miktarını sağarak arttırırsak hem bebeğimiz göğüsümüzü boşaltamaz (kaliteli son sütü alamaz) hem biz mastit oluruz.

Yok doğum olmasın diye ilaç başlarlar sanırım. Ayrıca bu sefer başka bi devlet hastanesine geldim nst bağlı telefon serbest her hastane kendi kafasına göre takılıyor ya
Sancıların kaç çıkıyor sıklıkları ne? 1 cm açılma çok mühim değil düzenli sancın yoksa

Benim yine 1 cm açıklığım varmış nst bağlandı sancı çıkıyor umarım düzensizdir yoksa yatıracam bu sefer diyor aileleri aradık her iki taraf da altı saat uzaklıkta hangisi erken gelebilirse evdeki bebeğe bakmaya 😫
Kuzum Allah yardımcımız olsun inşallah sağlıkla sıhaatle 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 konu komşu yok mu hiç 🙁 veya hastaneye danışsan, belki böyle durumlarda bilmediğimiz bir hizmetleri vardır bebek için

Yok doğum olmasın diye ilaç başlarlar sanırım. Ayrıca bu sefer başka bi devlet hastanesine geldim nst bağlı telefon serbest her hastane kendi kafasına göre takılıyor ya
İyi bari sen de bebeğin de sağlıkla devam ettirin inşallah sürecinizi vakitlice ve sağlıkla kavuşun. Ya bu arada nst ye ben de girdim bana da telefon yasak falan denmedi saçma bence zaten yasak olması

Bu şu an herkesin yaptığı şey ama çok yanlış. Çünkü mastit diye bir şey var ve herkes bunu atlıyor. Süt pompasını sütümüzü sağıp vereceksek kullanmak doğru.

Bunun yanı sıra içiniz rahat olsun bütün hastahanelerde zaten süt pompası var.

Bebişler ilk doğduklarında mideleri kiraz tanesi kadar. Yani gelen bir iki damla süt zaten yeter. Eğer biz bu süt miktarını sağarak arttırırsak hem bebeğimiz göğüsümüzü boşaltamaz (kaliteli son sütü alamaz) hem biz mastit oluruz.
Doğru söylüyorsun canım o zaman almayayım

Sağol bebeğim denicem bunları bakalım inşallah toparlar. Kefiri çok duydum ama hiç sevmiyorum yıllardır içmem o yüzden. Onu denicem de aromalıları falan var sanırım onlar nasıl, içilebilir mi ki?
Aromalılar ne kadar faydalı bilmiyorum ama tadları sadeye göre çok güzel canım. İnsülinden da korkma hiç ben kullanıyorum canısı kaç aydır doktorum doğurduğun gibi bırakırız dedi birde şeker yansıması olmamış gibi senin bebeğe de o konuda şanslıyız

Kuşum 2 aydan belki daha uzun süredir diyetisyen desteği alıyorum. Bugün de görüştük. Programa uyamadığımı söyledim, yapacak bişey yok insülin kullanacağın için mecbur uyacaksın, en olmadı ara öğünlerini kesip ana öğünlerine ağırlık vereceksin dedi. Çünkü ben iki öğüne düşürmüştüm yemek yiyemiyorum diye ☹️ Ben de şimdi madem zoraki yicem bari yediğim bebeğe gitsin ona kilo aldıracak şeylere ağırlık vereyim istiyorum. Çok moralim bozuldu 😔
Hiç bozma moralini günlük süt yumurta tuketimini yap gebelikte benimde seker çıktı ne yaptıysak düşmedi en son artık insuline başladım baslarda onunla bile düşmedi sonra dozunu arttırılarak ki ben hiç bisi yiyemedim gebelikte tam tersi sürekli kilo verdim çok yeme icmeyle ilgisi yok bence

İnş biraz daha dursun bebis icerde🤲🤲🤲🤲

X