Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhaba sevgili anneler
Bugün 25+5iz kontrolümüz vardı. 900 gr olmuş benim oğluşum. Karın genişliği falan çok yok ama doktor iri olabilir dedi başı biraz büyük gibi ölçülere göre. Umarım sıkıntımız olmaz. 1 ay sonraya gün verdi. Bu arada da şeker yüklemesi yaptıracağım. Umarım her şey yolunda olur.

Son düzenleme:
Kızlarr cuma idrar testi vermistim protein degerim yuksek cikmis yuksek tansiyon da var bende hep 13e 8 nabzin da 110civarinda. Doktorum ilac baslayacagim yoksa gebelik zehirlenmesi olabilir dedi cok korkuyorum
İlaçla çözülür inşallah. Korkmayın, endişe panik de tansiyonunuzu yükseltebilir. İlacı alıp sürece bakın. İnşallah bir sorun çıkmayacaktır.

kızlar doktorumla ayak şişmesini konustumm havalar cok sıcak tüm gebelerimden aldıgım sikayet bu genellikle ama suyu 2,5litre içiyosun yeterli diye düşünüyosun ama mesela bi o kadarda terliyosun ve vucut suyu ter olarak atıyo yani yeterli su içmiyosun dedii bide ek olarak yemeklere ilave tuz atma olandan fazlasını kes ve bol bol ev yogurdu ye dedi sizede aktarmak istedimmm

Ben hemşireyim, erişkin yogun bakım ve cocuk onkoloji servislerinde çalıştım. Mental anlamda büyük dirayet gerektiren alanlar. Çalışma koşullarının ağırlığı, bırakın hamilelik sürecinde ve annelikte devam etmeyi sanırım hamile kalmamı bile engelliyordu. Ovulasyon testi yapıp ihtimali yüksek günlerimi nöbette geçirdigimi farkettikce tamamen sogumaya başladım. Evde oldugum zamanlarda da depresif, yorgun, kaygılı bir ruh halindeydim zaten. Evliligimin huzurunun, mental ve fiziksel sağlığımın devamı için beklenmedik bir şekilde istifa ettim. Son çalışma günümün üstünden 1 ay geçmişti ki 2 haftalık hamile olduğumu öğrendim. O istifa imzasının bana dogacak kızımı, esimi, huzurumu, mental sağlığımı, sosyal iliskilerimi geri verdiğini düşünüyorum. Doğum sonrasındaki süreçte de yaşadığım sehirde bebek konusunda destek alabilecegim hicbir yakınım olmadığından yeniden devlet ya da ozel farketmeksizin hastane bünyesinde, nöbetli ve bu kadar yoğun birimlerde hemşire olarak çalışmaya devam edeceğimi hic sanmıyorum. Düzenli, mesai saati kavramı olan, tatil günlerinin belli olduğu bir sektörde bir fırsat yakalarsam degerlendirmeyi düşünüyorum.

Aynı gün içinde aç tok mu vermem gerekli inşallah hicbirimzde sorun çıkmaz
hamile bir kadın geldi, şekerini kontrol etmek istediğini söyledi. "Kan ver, eve git yemek ye yarım saat sonra yine gel." dediler. İnşallah İçini ferah tut şeker çıksa da kontrol edilebiliyor ama inşallah çıkmaz

Kızlarr cuma idrar testi vermistim protein degerim yuksek cikmis yuksek tansiyon da var bende hep 13e 8 nabzin da 110civarinda. Doktorum ilac baslayacagim yoksa gebelik zehirlenmesi olabilir dedi cok korkuyorum
Gebelikte tansiyon için kullanılabilen ilaçlar var. Lütfen canını sıkma Sorun çözülür inşallah

Herkese selamlar
bugün 29+0 olduk
Sağlık ocağına gittim tek doz tetenoz aşısı oldum (ben 9 yıl önce ilk gebeligimde 3 doz tetanoz olmuştum oyuzden tek doz hatırlatma dozu olarak yeterli olacağını söyledi hemsireler)
Ordan çıktım diş hekimine gittim keşke bekleseydim bikac gün dişimin dolgusu düşmüştü 2 dis dolgusu yaptırdım anestezi almadan
Şimdi kolum ayrı disim ayrı ağrıyor ikisini biraya getirdiğim için kendimi çok tebrik ediyorum

İşte o benim hep söyledim ama dgru düzgün bende yapamadım yok kanama oldu yok bişe oldu şimdi 7.5 aylık oldum otura kalka yapmaya çalışıyorum ama gene de iyi biliyormusun son aylar zor geçiyor heleki çalışmıyorsan vakit doldurmak içinde iyi meşgale keyifli ama yorucu tabi

En en iyisi Deux Lapins ama malesef çok pahalı. 4 katlı olarakta Barine çok iyi ben Beymen'den almıştım, trendyolda da satışı varmış. Diğerlerini daha uyguna aldım, kötü değiller ama bunlar kadar iyi de değiller

Kizlar merhaba bugun ultasyona girdik hersey yolunda cok sukur saglikli iki kuzumda.
Oglum 1300 kizim 1200 olmus
maşallah ya aynı anda iki duyguyu da tadıyorsun. Daha bekarken bir kız bir erkek ikizim olsun istiyordum annem de: "Allah korusun, sen bir taneyi zor taşırsın." diyordu. Şu an ona hak veriyorum cidden zor iş. İkiz anneleri iki katı zorlanıyordur ama sevabı, heyecanı iki katı fazladır Allah ikisini de sağ salim kucağına almayı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…