Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sağol canım Sende kaşar peyniri, muz, ceviz ye Bir de carrefour gurmelerde satılan havuç-portakal suyu var onu içiyorum ben suyu azalmasın artsın diye :)

Ben öyle şeyler yiyemiyorum bol bol meyve yiyorum fındık falan yiyorum yiyebildiğin herşeyi ye valla şanslısınız ben süt içemiyorum yulaf falan yiyemiyorum
Ben de süt kullanamıyorum. Ama eğer yulafla ilgili de midenizin almaması gibi bir sorun yoksa ben diyetisyen önerisiyle kahvaltıda şöyle tüketiyorum : 3 yk yulaf, 4 yk yoğurt, 10-15 çiğ badem ya da 3-4 ceviz, 1 avuç meyve, tarçın.
Güzel haberler alırsınınız, kalbiniz ferahlar inşallah

Amin inşallah teşekkür ederim

Mantıklıymış denerim belki

32 cm boyu evet. Minik geldi bana, bilemedim buraya yazılan ölçülerde bebekler daha iyi gelişmiş ya da hep önden gidiyor.
Benim kilosu ve başı önde olmasına rağmen Fl geriden geliyor ki boyum ortalamanın üstünde. Bi arkadaşımın da Fl 10 gün kadar geriden geliyor diğerleri uyumlu. Bu Fl neden böyle yapıyor Fl direkt boyla mı alakalı sonradan mı gelişen bir şey acaba ben de merak ediyorum.

Benim doktor boyu söylemicem gereksiz bir bilgi ölçebilmek için çocuk düz olması lazım ultrasonda boy ölçümleri doğru bilgi değildir diyor

Bizi neden üzüyorsun FL bebeğin uyluk kemiğini 7 ile çapıp buluyorlar diye biliyorum. Boyuna dair yaklaşık bir değer veriyor

Yasak olan şeyleri bize de söylermisiniz acaba? Bu dönemde daha iyi beslenmeye çalışıyorum ve tatlıdan uzak durmaya çalışıyorum nelerin yasak olduğunu bilirsek daha iyi olur sanki
Canım kusura bakma, buraya ancak girebildim tekrar. Umarım işine yarar ama şeker düzeyin normalse bence bu kadar katı diyete ihtiyacın olmas. Bana gelincr içinde fruktoz, glikoz ve düz şeker olan her şey, paketli atıştırmalıklar, dondurma, beyaz ekmek, hamur işleri, fast food, meyve suyu ve bilimum şekerli içecekler(asitli asitsiz) tamamen yasak.

Tam buğday unundan yapılan ekmek, makarna türü şeyler, baklagiller ve diğer tahıllar; dilim veya gramaj hesabı yapacağım şeyler (ölçüyle yiyip sonrasındaki şeker sonucuma göre çok mu yedim yeterli mi yedim karar vereceğim).

Her türlü sebze, kırmızı et, tavuk, balık, yumurta, sıvıyağı, tereyağı, kuruyemişler(kaju ve meyve kuruları hariç), kaşar peyniri tarzı peynirler, zeytin vs serbest. İstediğim miktarda tüketebilirim. beyaz peyniri dikkatli tüketmem gerekiyormuş.

Şu ana kadar sadece bu sabah, 3 dilim kıymalı pide yedim(beyaz un) ve ilk kez şekerim 140'ın üzerinde çıktı(147). Diyet işe yarıyor, kaçamak yapmamam gerek. Ama sabahları uzun açlık süreme ve gece atıştırmamama rağmen açlık şekerim biraz yüksek çıkıyor. Bakalım dr ne diyecek
çok geçmiş olsun canım. Bana hem diyetisyenin hem de şekeri nasıl ölçeceğimi öğreten hemşirenin ilk söylediği şey "Bu senin hatan değil, hormonal bir şey." Oldu. Perşembe günü dr randevum var, bakalım o ne diyecek. Şimdilik fena gitmiyor (sabah açlık kan şekerim hariç). Ben, 18-25 arası aşırı hızlı bir şekilde 8 kilo aldım. Diyete başlayınca kilo alımım durdu. Demek ki şeker kaynaklıymış. Bebek ise çok ilerden gitmiyor, kilosu çok az önde ama diyete başlamasaydım daha hızlı büyürdü herhalde. Diyet çok önemli.

Selam hamişler ,gece gece keyif kaçıran tahlil sonucum geldi.Bugün şeker yüklemesi yaptırdım.Bebek bir kaç hafta önden gidiyordu simdiye dek açlık şekerim iyiydi ama yine de garanti olması için yüklemeyi yaptırdım.
Yorumlardan gördüğüm kadarıyla değerlerim yüksek
Bebek 800 gr üzeri 25 haftalık..
Hastaneden bugün deger yuksek çıkarsa 100 lük yapıp tekrar bakacagiz dediler ama zaten yüksek çıktı bir kez daha yüklemeye gerek var mı?Dahiliyeye randevu alıp diyetisyene mi gitsem yoksa 100 lük yüklemeyi yaptırıp emin mi olsam ?Bu durumda olan bilgi verebilir mi rica etsem ?Tüm keyfim kaçtı..5 kilo aldım şeker yoktur vs derken olana şaşırdım.

Eklentiler

• 1000009236.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 65
Hepinize iyi günler diliyorum Birkaç gündür yanlarımın ağrısından giremiyordum. Bugün yine daha iyiyim çok şükür. Eşim bir şeyleri bahane edip haftada bir bebeği görmeye gittiğimi düşünüyor o yüzden bir ay doktora gitmeyi yasakladı İnşallah dayanabilirim. Böbreklerim beni bitirdi 32 derecede üşüyorum. Umarım hepiniz iyisinizdir her şey yolundadır Mesajları çok okuyamadım bu süre zarfında

Çok geçmiş olsun Yerinde olsam 100lük yüklemeyi yaptırmazdım. Benim doktorum doğallıktan yana o yüzden önce şeker yüklemesi yapmayalım dedi. Bir hafta sonra ben ısrar edince sadece ellilik yapalım dedi. 100 gr glukoz 25 küp şeker ediyormuş. Bence bir hafta diyetine dikkat edip arada kontrol ettir. Şeker yoluna girmezse sonra bakarsın. Tekrar geçmiş olsun

Flyi hep yanlış ölçüyorlar bence çünkü benimki bazen 2 hafta geride çıkıyor bazen 3 hafta önde. İlk kısa ölçtüklerinde internetten türlü hastalıklar okuyup paniğe kapılmıştım ama sonraki hafta da önde ölçtü. Genelde kısa ölçüyorlar benimkini o yüzden ben de bebiş kısa mı acaba diyorum ama ölçüler hep yanlış Arkadaşımın bebiş 35 haftayken bebeği 3200 kilo ölçüyordu doktor. 38de 2800 ölçtü. Arkadaşım: "bebek zayıflamış mı?" dedi, doktorum da: "Tartı mıyım ben?" dedi. Bir anormallik görseler zaten söylüyorlar hiç kafana takma T tadella

Çok teşekkür ederim bi bakiym ürünlere Benim büyümediği için geneli kaşınmıyor ama ucu hep kaşınıyor dokunmaya da korkuyorum nsbdk

Anladım abla inşallah aynısını yaşamazsın. Yalancı kasılmalar bebeği itmiş olamaz acaba gerçek kasılmalar da mı yaşıyordun arada?

Çok geçmiş olsun çok okuyamadım ama doktorun başka bir şeyler mi görüp söylüyor acaba? 1 hafta geriliği (hele ki ac ölçümünde) dert eden doktor görmemiştim hiç. Düşün benim beta hcg yüksek olmasına rağmen kese 1 hafta küçük görünmüştü ve ilk başlarda bu 1 hafta küçümsenmeyecek bir şey değil ama doktor olumsuz konuşmadı. Bi de ailecek zayıfsınız niyeyse bana çok normal geliyor ve vaktinde hafif minyon, çok tatlı bir bebişin olacağına inanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…