Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhaba bende 8 haftalık hamileyim kabızlık progleminden dolayı doktor verdi. Çok katı vi ilaç o şekilde mi içiliyor ? Bide ilk süreçlerde siz de mi kullandınız kaç gün kullanmamız gerekiyor normale gelmesi içi.
Zaten kapagi ölçek onun şurup olduğu için ağır da bi tadı yok şekerli bi tadı var bir ölçek içmiştim düzelene kadar yumuşadıkça bıraktım arttıkça aldım her gün kontrol ederek ilerledim . Benim 10. Hafta itibariyle başlamıştı o dönemlerde kullandım sonra demir ilacına başladım sanırım 20 li haftalarda o dönem arttı yine kullandım bu şekilde şimdi ara ara kullanıyorum

İyi akşamlar herkese ya demir, multivitamin ve d vitamini nasıl kullanıyorsunuz? Ac-tok gündüz-gece?
Ben demir ilaci feramatı sabah aç karnına alıyorum. Sonrasında kahvaltıda devit 3 damla kullanıyorum. Kahvaltıdan hemen sonra vitamin olarak decavit ve içinde folik asit balık yağı olan regenesis max kullanıyorum. Akşamda yemekten sonra magnezyumu magvitali kullanıyorum.

İyi akşamlar herkese ya demir, multivitamin ve d vitamini nasıl kullanıyorsunuz? Ac-tok gündüz-gece?
Canım Selam sanırım çoğunluk demir ilaci olarak feramat kullanıyor aç karnına sabah 1 saat kadar sonra kahvaltı vs yapiliyor. Ben tam tersi yapıyorum açıkçası kahvaltıdan sonra tok karnına kalsiyum ilaci ve regenesis kullanıyorum. Gece yatmaya yakın feramat iciyorum ve probiyotik forbiome. Daha önceleri demir ilacını sabah aç karnına alıyordum çok çook zor oluyordu (süt ürünleri tüketimi de sıkıntı yarattığı için demir ilanından sonra, kahvaltıda vs) en mantıklısı akşam içmek bence. Kabızlık problemi de yaşamıyorum çünkü 30dk sonra da probiyotik kullanıyorum :) bide böyle deneyin bence.

Kızlar bebişi aşağı doğru tekme atan var mı çok acıtıyor sanki tam vajinaya doğru tekme geliyormuş gibi bir his aşağı mı indi diye korkuyorum
Ben varım canım bazı günler çok aşağıda hissediyorum tekmelerini resmen vajinaya geliyormuş gibi haklısın zıplatıyo resmen beni okadar aşağıda hissetmeye bende korkuyorum sonra ertesi gün göbek hizamin çok daha yukarısında vuruyo canları nerede isterse yani sürekli takla atıyorlar icerde 🥰

Ben varım canım bazı günler çok aşağıda hissediyorum tekmelerini resmen vajinaya geliyormuş gibi haklısın zıplatıyo resmen beni okadar aşağıda hissetmeye bende korkuyorum sonra ertesi gün göbek hizamin çok daha yukarısında vuruyo canları nerede isterse yani sürekli takla atıyorlar icerde 🥰
Ayy yalnız değilmişim sevindim 🥰

Merhaba bende kullandım acaba kaç ml kullandınız ? Ve çok katı bi içecek nasıl içtiniz bir şeyle karıştırıp mı yoksa direkt düz mü içtiniz ne durumdasınız
15 ml içtim. Yetişkinlerde 15-45 ml arası diyodu en düşüğünü içtim ki gaz sancısı olmasın nolur nolmaz diye. Şu saatte tam etkisini gösterdi şu an rahatladım çok şükür. Ama çok çektim yaa. Bir daha böyle bir şey yaşamam umarım çok zormuş. Direk içtim üstüne su içtim. Tadı kötü değilmiş zaten

Kızlar bebişi aşağı doğru tekme atan var mı çok acıtıyor sanki tam vajinaya doğru tekme geliyormuş gibi bir his aşağı mı indi diye korkuyorum
Evet benimde az önce öyle oldu. Yukarda gibiydi sonra birden vuruyor idrarım geliyor sızlıyor filan. Eşime dedim niye indi aşağı şimdi çok aşağıda filan dedim ama değişiyor yerleri sürekli sanırım 😌

Gunaydın kızlar. ne zamandır gıremıyorum. yaz ızınlerı var ısler yogun. seker yuklemesı yaptırdım gunde 4 lt kana kana su ıcıyorum aılede de var korkuyordum ama. 77-117-94 cıkmıs. 24+5 +5 kg aldım ben de. ilk hamılelıgımde de 10-12 kg arası bıseydı 40+6 da oldugu ıcın son 2 haftayı hatırlamıyorum :KK70: beklemekten
cok ıstesemde yıyemıyorum. sısıyorum hemen ozellıkle aksamları . (buyuk ıhtımal su da ıctıgım ıcın)

X