Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sadece şase kullandım o bile rahatlattı. Bugün idrar kültürü verdim bakteri çeşidine göre antibiyotik tedaviye başlayabiliriz. Kasılmalarım ara ara oluyor ama sancı şeklinde değil artık. Çok su içsen bile terlediğin için vücut onu atıyor olabilir dedi daha fazla su içmem gerekiyormuş. ☺️
Bende de 20. haftalarda aynısı olmuştu bol su içince geçti şükür. Normal kasılmalar geçmiyor bende. Artık normal diyorum çünkü sizlerde de başladı galiba. İnşallah bende erken başlaması sorun olmaz. Çok teşekkür ederim❤️

Galiba en çok kilo alan benim ya, 55 ile başladım 24+5 10 kilo aldım😔
ben daha çok almışım 14 kilo aldım 😅🥹 Tabi seviniyorum çünkü benim için hayal gibi bi şeydi ama çok hareket etmediğim için basende toplandı yağlar ve selülit oluşmuş Gebelikten sonra hâllederim diyorum. Zayıflamiym de inşallah o kolay😅

Geçmiş olsun canım. Kaç kilo almıştın? Bebeğin kilosu ya da suyunla alakalı bir şey demiş miydi doktorun?
Teşekkür ederim canım, ben 2,5 kilo almıştım zaten 6 haftadır diyetisyenle ilerliyordum tatlı karbonhidrat çok tüketmiyordum risk grubunda olduğumu biliyordum, bebeğin suyu ve kilosu iyi haftasıyla uyumlu

Canım o zaman ihmal etme baktır takibini yaptır hiç bisey sizden önemli değil
Evet yarın dahiliye ile görüşeceğim zaten ben şeker çıkmasını bekliyordum babam şeker hastası ablamda da gebeliğimde çıkmıştı kendim de pcosluyum yani şeker çıkmaması mucize olurdu ama doktor yok diyip gönderince kafam karışmıştı

benimki önlem amaclı mesela daha önce birtane düşüğüm oldu bebek gelişmedi hani sebebi eger kan pıhtılaşmasıysa diye tedbir amacıyla doguma kadar kullanıcaz dedii acıyo mu fazlasıyla allah gerekmedikce kimseye kullandırmasın
Amin inşallah Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin teşekkür ederim yanıtınız için 🩷

Crp ile kan sulandırıcının alakası yok ama siz de bir sorabilirsiniz. Crpye mutlaka baktırın derim. kilo problemi varsa 3. teimesterda sorun çıkma ihtimali olabiliyomuş. Tabi düşük ihtimal. Hiç sorun olmadan sağlıkla kucağınıza alırsınız bebişinizi inşallah❤️
Arada damarlarım şişiyor. Aslında maalesef tanı konulamadı.Ne romatizma hastasısın ne de değilsin dedi doktor tam da pandemi zamanıydı devamıni getirmedim kontrollerin.
Fetal dna yaptırmıştım.Şu an problemsiz geçiyor ama birbirimizden tecrübeleri almak çok güzel. O durumu yaşamasak bile bir bilgi sahibi olmalıyız.Amin inşallah hepimiz o mutlu günü sağlıkla, keyifle yaşayabiliriz 🩷☺️

Yanlış yazmışım ilk saat sınırı 180 mis referans aralığı olarak . İkincisi 153 yazıyor bende ama yakın olduğu için demek ki sıkıntı görmemiş canım doktorun ne diyorsa o hiç takılma 🙏
180 miymis canım 😔 ben 5 birim geçmişim ozman gercektende e nabız yeşil gosteriyo ama doktor gebelerde 180 diyo demekki öyleymiş hayırlısı olsun

Bol su içiyorsun zaten dimi? Bende 14. haftalarda oldu kuru kayısı bol bol tükettim geçti şükür. Bazı gıdalar iyi gelebiliyor ama aslında sebebi tuvalete gitmeyi ertelemen galiba. Gebelikte çok dikkat edşn diyorlar. Beklersen kabız olursun
Aşırı aşırı tüketemiyorum suyu ama içmeye çalışıyorum. 2 litreye tamamlamaya çalışıyorum hep. Doktora sordum duphalac alayım mı diye yok çünkü dışkılayamıyorum çok kötü oldum 😢

ben daha çok almışım 14 kilo aldım 😅🥹 Tabi seviniyorum çünkü benim için hayal gibi bi şeydi ama çok hareket etmediğim için basende toplandı yağlar ve selülit oluşmuş Gebelikten sonra hâllederim diyorum. Zayıflamiym de inşallah o kolay😅
Aynıyız 28. Haftadayim 15 kilo ama sorun görmüyorum doktorda demedi göğüslerim aşırı büyüdü 😂 85b den 95c ye hatta o bile sıkmaya basladi yarım atlet aldım.

X