Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Ya canım niye korkuyorsun ki? Yalancı kasılmalar 24-25inci haftada başlar hatta zayıf kadınlar çok daha erken hissedebiliyor. Önemli olan bebeğin aşağı baskı yapmaması, adet sancısına benzer sancıların olmaması. Bahsettiğin şeyi bebek de yapmış olabilir. Bende bazen sertleşme esnasında bebek tekme atabiliyor ama bazen sertleşme yokken bile bebek bi tarafa atıyor kendini 1-2 saniye sonra düzeltiyor. Bebek hareketiyle kasılmayı ayırt etmenin yolu da çıkıntıda sertlik olup olmaması. Bi de kasılma daha uzun sürer 15-30 saniye falan hissedebilirsin. Kasılma olsa bile normal artık yavaş yavaş başlar ve doğuma yakın çok sıklaşır. Benimki günde 10-15 kere olduğu için endişe ediyorum. Korkutma kendini❤️
İlk defa olunca afalladım biraz. Endişeleniyorum ağrıları sancıları anlayamazsam diye. Gaz sancısı filan sanarsam vs diye ondan dolayı biraz panik bir yapım var 🥲☺️

İlk defa olunca afalladım biraz. Endişeleniyorum ağrıları sancıları anlayamazsam diye. Gaz sancısı filan sanarsam vs diye ondan dolayı biraz panik bir yapım var 🥲☺️
Ben de geçen bunu düşündüm. Kesinlikle gebe okuluna gidiyim diye düşünüyorum. Nasıl anlayacağım doğum sancısını? Ne hissedersem acil gitmem lazım ne için panik yapmama gerek yok bunları bilmek istiyorum. Yakınımda da kimsem yok. İnternetten araştırarak da doğru bilgiye ulaşmak çok zor

Ben de geçen bunu düşündüm. Kesinlikle gebe okuluna gidiyim diye düşünüyorum. Nasıl anlayacağım doğum sancısını? Ne hissedersem acil gitmem lazım ne için panik yapmama gerek yok bunları bilmek istiyorum. Yakınımda da kimsem yok. İnternetten araştırarak da doğru bilgiye ulaşmak çok zor
Evet çok tecrübesiziz bu konuda. İnternet zaten bir şeye normal diyor bir şeyi aşırı abartıyor ne olduğu belli değil. Güzel düşünmüşsünüz

Ben de öyleyim ama şimdiden endişe etme🥹Zaten yalancı kasılmalar tüm karnı kaplamıyor. Bir köşede, sağda, solda, aşağıda falan oluyor. Doğum sancısı izlediğim kadarıyla tüm karnı sertleştiriyor ve zaten sertlikle beraber belinden kasıklarına yayılan sancı hissediyorsun. Dinlenince, pozisyon değiştirince veya duş alınca geçmiyor. Sürekli sıklaşıyor. Yani son aylarda sertleşme ve sancı hissettiğinde bile süre tutuyorsun. Yakın zamanda ve düzenli aralıklarla tekrar sertleşmeler olunca anlıyorsun. Zaten o kasılmalar sıklaşmayana kadar rahim ağzı açılmıyor. Yani Allah korusun öyle adet sancın falan olsa bile müdahale ediyorlar. Günde bir iki kasılmayla, şiddeti değişen kasılmayla doğum sancısı çok farklı. Ben şiddetli bel ve kasık ağrısıyla acile gittiğimde bile sancı değil böbrekten oluyor dediler. Ablamın anlattığı kadarıyla gittikçe şiddetlenen bir adet sancısı yaşamış. Tabii ben videolar izliyorum da eğitimini almak belki daha da faydalı olur❤️

Şu gebe okulları nerede acaba🥲 Ben eğitim videoları izliyorum da yine de insan aklına takılanı sormak falan istiyor

Şu gebe okulları nerede acaba🥲 Ben eğitim videoları izliyorum da yine de insan aklına takılanı sormak falan istiyor
Burada hem devlet hastanesinde var hem de merkezi bir sağlık ocağı kendi bünyesinde veriyor eğitimleri. Online olanlar da var. Bazı özel hastaneler de açıyor. Araştırabilirsin canım

Kızlar merhaba☺️ Bebek arabası arayışındayız dün bir mağazadan baktık chicco goody plus ve Kraft York modelini çok beğendik sizler hangi bebek arabalarını tercih ettiniz ? Ben çok kararsız kaldım bu konuda 😅

inşallah sorunsuz atlatırsın bu süreci❤️ Benim annem hep söylüyor her yeni gebeliği daha da zorlaşıyormuş. Bi de aynı kadının bile gebelikleri farklı oluyor, zaman ilerledikçe vücudun gebeliğe tepkisi de değişiyor. İnşallah hepsi normaldir. Ben de bu kasılmaların rahim ağzına etkisinden çok korkuyorum ama inşallah ikimizde de sorun olmaz. Bir dahaki kontrolde yine ölçtüreceğim eğer sorun görürse şu bahsettiğim ilaçtan isteyeceğim. Sen ilacı doktora söyledin mi abla? Çünkü kasılmaya serklaj etki etmiyor kasılma önleyici tedavi gerekiyor
İnşallah canım ❤️ ben ilacı söylemedim hastanede yatarken korkmuştum aklıma gelmedi hiç 19 unda randevu var bakalım ne dicek duruma göre sorarım

Kızlaaar bugün ben de oda takımını aldım sonunda Almila Mobilyadan. Çok güzel indirim de yaptılar en geç 35 gün sonra gelecekmiş 🥰🥰❣️

Eklentiler

• 2EA1C0A5-664D-4685-9CF4-09F72222EAF3.jpeg
    2EA1C0A5-664D-4685-9CF4-09F72222EAF3.jpeg
    129,1 KB · Görüntüleme: 91
  • 0F53BFA9-FF5F-4CBA-8893-1F3297C09A97.jpeg
    0F53BFA9-FF5F-4CBA-8893-1F3297C09A97.jpeg
    79,3 KB · Görüntüleme: 92
  • 9D3A5329-78B2-462B-9F65-7E56B7D84F79.jpeg
    9D3A5329-78B2-462B-9F65-7E56B7D84F79.jpeg
    105,3 KB · Görüntüleme: 90
Selam hanımlar. Aranızda kan sulandırıcı kullananlar vardır muhakkak. Sorum aspirinle ilgili. Benim ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı. Habersiz bir gebelikti ve doktor bebeğin ölümünü gebeyken farkında olmadan kullandığım ilaçlara bağlamıştı. Keseyi gördüğümüzde kese bir hafta geriden geliyordu ve sonraki hafta da yine 1 haftalık gelişim olmamıştı. Hep az gelişiyordu ve sonradan kalbi durdu. Bu gebeliğimde de keseyi ilk gördüğümüzde kese olması gerekenden 6 gün daha küçüktü. Doktorlar düşük öyküsü olanlara tedbir amaçlı progesteron ve aspirin yazıyor. Ben de gebeliği öğrendiğimde ikisini kullanmaya başladım. Birkaç hafta boyunca bebek 6 gün geriden geliyordu ama sonra fark kapanmaya başladı. Şimdi geride değil hatta genelde birkaç gün önde ölçüyorlar. Sebebi gebeliği öğrendiğimde başladığım vitaminler mi, aspirin mi, yoksa bebeğin yapısıyla mı alakalı; bilmiyorum. Ama aspirinin bebeğin daha iyi beslenmesine katkı sunduğu söyleniyor. İnternette aspirinlerin 31. haftalardan itibaren bırakılması gerektiğini, yoksa bebekte kalp sorunlarının ortaya çıkacağını söyleyen siteler var. Ama bi doktor da öyle bi şey yok demiş videosunda. Eğer bırakmam gerekiyorsa yavaşça azaltacağım bu haftalarda. Ama aspirin bebeğin iyi beslenmesini sağlamıştır diye düşününce bırakmak da istemiyorum :KK43: Doktoruma soracağım ama şu videodaki doktor bırakmayın diyor. Sizin bir bilginiz var mı? Bırakacak mısınız?

Video şu:

Selam hanımlar. Aranızda kan sulandırıcı kullananlar vardır muhakkak. Sorum aspirinle ilgili. Benim ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı. Habersiz bir gebelikti ve doktor bebeğin ölümünü gebeyken farkında olmadan kullandığım ilaçlara bağlamıştı. Keseyi gördüğümüzde kese bir hafta geriden geliyordu ve sonraki hafta da yine 1 haftalık gelişim olmamıştı. Hep az gelişiyordu ve sonradan kalbi durdu. Bu gebeliğimde de keseyi ilk gördüğümüzde kese olması gerekenden 6 gün daha küçüktü. Doktorlar düşük öyküsü olanlara tedbir amaçlı progesteron ve aspirin yazıyor. Ben de gebeliği öğrendiğimde ikisini kullanmaya başladım. Birkaç hafta boyunca bebek 6 gün geriden geliyordu ama sonra fark kapanmaya başladı. Şimdi geride değil hatta genelde birkaç gün önde ölçüyorlar. Sebebi gebeliği öğrendiğimde başladığım vitaminler mi, aspirin mi, yoksa bebeğin yapısıyla mı alakalı; bilmiyorum. Ama aspirinin bebeğin daha iyi beslenmesine katkı sunduğu söyleniyor. İnternette aspirinlerin 31. haftalardan itibaren bırakılması gerektiğini, yoksa bebekte kalp sorunlarının ortaya çıkacağını söyleyen siteler var. Ama bi doktor da öyle bi şey yok demiş videosunda. Eğer bırakmam gerekiyorsa yavaşça azaltacağım bu haftalarda. Ama aspirin bebeğin iyi beslenmesini sağlamıştır diye düşününce bırakmak da istemiyorum :KK43: Doktoruma soracağım ama şu videodaki doktor bırakmayın diyor. Sizin bir bilginiz var mı? Bırakacak mısınız?

Video şu:

Araştırmanızı tabii ki yapın ama doktorunuza da güvenin bence. Yoksa her şey şüphe uyandırır sizde. 🤷🏽‍♀️ Bazı doktorlar 32.haftada bıraktırıyor, bazıları ise biraz daha uzun kullandırıyor. Arkadaşımın doktoru alanında ünlü ve başarılı biri, o daha uzun kullandırıyor mesela. Benim doktorum 32'de bırakacağımızı söylemişti. Özetle bir problem olmaz, korkmayın ve kafanızda kurmayın. Doktorunuza güvenin. 🌹

Araştırmanızı tabii ki yapın ama doktorunuza da güvenin bence. Yoksa her şey şüphe uyandırır sizde. 🤷🏽‍♀️ Bazı doktorlar 32.haftada bıraktırıyor, bazıları ise biraz daha uzun kullandırıyor. Arkadaşımın doktoru alanında ünlü ve başarılı biri, o daha uzun kullandırıyor mesela. Benim doktorum 32'de bırakacağımızı söylemişti. Özetle bir problem olmaz, korkmayın ve kafanızda kurmayın. Doktorunuza güvenin. 🌹
Doktorum 14. haftada: "Bir gün kullan, bir gün kullanma." demişti. Bir süre öyle devam ettim. Sonra bebeğin hareketlerini hissetmeye başladığımda fark ettim ki kullanmadığım günler hareketleri azalıyor. Doktoruma bunu söyleyince her gün kullanmamı söyledi. Şimdi bırakırsam ya yine gelişimi gerilerse falan diye düşünüyorum. Ve bırakınca sonraki muayeneye kadar gelişimi gerilerse moralim bozulur :KK43: Haklısın, en iyisi doktora danışmak ama bırakmak istemediğimi de belirteceğim

Doktorum 14. haftada: "Bir gün kullan, bir gün kullanma." demişti. Bir süre öyle devam ettim. Sonra bebeğin hareketlerini hissetmeye başladığımda fark ettim ki kullanmadığım günler hareketleri azalıyor. Doktoruma bunu söyleyince her gün kullanmamı söyledi. Şimdi bırakırsam ya yine gelişimi gerilerse falan diye düşünüyorum. Ve bırakınca sonraki muayeneye kadar gelişimi gerilerse moralim bozulur :KK43: Haklısın, en iyisi doktora danışmak ama bırakmak istemediğimi de belirteceğim
Beslenmesi için kan akışının güzel olması lazım sanırım doktor her gittiğimde kan akışı iyi diyor. O diyene kadar bırakamam herhalde. Zaten bırakmakta içimden gelmiyor korkarım 😁

Maşallah pinarcim bayadır seni de göremedim buralarda. Oh oh bebislerimiz iyi olsun da ara ara buralardayız ❤️❤️😘😘
Canimm bizdede tasinma telasi var stresli yogun geciyor ev tadilatinin sonuna geldik bir yandan tasinmaya calisiyoruz ondan cok bakamiyorum acikcasi ama okuyorum surekli uzuldugum durumu olan arkadaslarim var insallah bu surecleri atlatiriz bir an once saglikli sekilde evlatlarimizi aliriz kucagimiza

X