Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
KayraElif .!.:
Merhaba bu bahsettiginiz aşıdan ben de olmak istiyorum araştırmalarım sonucu buldum.Fakat doktorum maalesef bilgi sahibi değilmiş, arastiracagini söyledi.
Siz adaceli vuruldunuz mu?Saglik ocaginda problem yaşanıyor mu ve kayitlara vurulduğuna dair bilgi girilmedigini okudum bilgi verirseniz çok sevinirim.❤️

Evet 28. haftamda yaptırdım. Ben sağlık ocağındaki hemşireye söyledim adacel çok iyi olur, o daha geçerli bi aşı getir ben yaparım dedi. Yurt dışına çıkarken falan da bizimki sayılmıyo ama adacel sayılıyo dedi ama neden sayılması gerekiyo nerde soruyolar ben anlamadım pek 😅

Bir diğer hamiş arkadaşımızın da yorumu bu şekilde.
Merhaba, bana da doktorum bu aşıyı önerdi, 32. haftada vurulmamı söyledi. Zor bulunduğunu tahmin ettiğim için şimdiden aldım, buzdolabının yumurtalık kısmında saklamak yeterliymiş. Sağlık ocağında yapılıyor mu emin değilim, ama ben gittiğim hastanenin acil kısmında yaptırmayı düşünüyorum, genelde o şekilde oluyormuş.

Bu arada diğer tetanoz aşısına gerek yok dedi doktorum, zamanı gelince sadece bu aşıyı vurulacağım.

Hamişler selam,Tetanoz vakti geldi fakat ben devletin verdiği tetanoz aşısını olmak istemiyorum hatta hiç olmak istemiyorum ama doktorum olmamı istiyor.
Burada veya başka bir başlıkta Adacel isimli Difteri boğmaca ve tetanoz üçü bir olan bir aşıdan bahsetmişti.Daha önce olan var mı bu aşıyı yada ismini duyan?Eczaneye sordugumda fiyatı 671 tl olarak söyledi.Eczacıda duymamış,doğum doktoruma da sordum bilgim yok arastiririm demişti.Eki Görüntüle 3447314
Benim sorduğum bazı eczacıların da bilgisi yoktu aşı hakkında ama doktorunuzun bilmemesi çok garip geldi 🤔

Canım şu anda Fethiye deyiz havuz deniz falan giriyorum ama yok yani ben yuzemiyorum benim gibi olan var mı bilmiyorum tam uzanıp yüzmeye başlayınca karnım ağrımaya başlıyor korkup yuzemiyorum sadece ıslanıp cikiyorum işte 🥴
Memleketime hosgelmissin 🥰 ben de yuzemedim suda serinledim sadece cok kulac vs atmadım yani

çoğu doktor öneriyormuş baktım şimdi. doktor yine hayır derse eczacıya sorarım 🥲 çok sağ ol🤍

Sen zayıflıyor olabilir misin? 20. haftalarda ağır üşütmüştüm ve 2-3 hafta kilom sabit kaldı. Sonra annem gil zayıflamışsın yüzün çökmüş falan dedi. Bebek zaten alıyordur mutlaka hiç stres yapma❤️ Sen kendine de dikkat et mutlaka. Evet protein ağırlıklı beslenin diyorlar ama çok zayıf kadınların ekstra kilo alması gerekiyor. Sırf bu kilo problemim için vitaminli ve proteinli besinlerin yanında patates, muz, pirinç gibi şeyleri de tüketiyorum. Yoksa gün boyu gözlerim kararıyor, başım dönüyor. Annenin kilosu çok önemli değil diyorlar ama aşırı zayıf başladık biz. Doktorum ısrarla kilo al diyordu. Bebişi sağ salim kucağına alırsın inşallah❤️ Doğuma kadar en azından 7-8 kilo alırsan hiç zayıflamamış oluyorsun galiba. Yoksa 40 kiloyla doğumdan çıkarsın 😅 5 günde kilo ben de alamıyorum bazen. Dert değil bence o
Sağol canım amin inşallah sağ salim kucağımıza alırız ☺️ Dün ot filan yedim öyle çok karbonhidrata yüklenmiyorum ondan galiba. Biraz karbonhidrat arttırmam gerekiyor artık galiba. Bakalım yarın görücez bebişin kaç kilo aldığını. Yine korkuluyum bu sefer. Ben bi kilo aldığımdada gerçi 70 gram almıştı bebe sadece 😅

Ya ben bırak 5 günü 2 haftadır aynı kilodayım. 51 de takıldım kaldım. Ondan önce de işte, başta 6 kilo verdikten sonra onun 3 kilosunu alabilmiştim😂
Tatlı neredeyse hiç yemiyorum, unlu şeyler limitli yiyorum ama geri kalan herşeyi fazla fazla tabak tabak yiyorum. Yok ama yine de kilom sabit, doktorlarım birşey demiyor ama iyi bişey mi kötü bişey mi ben kaldım arada. Kilo almakla başımın dertte olacağı aklıma gelmezdi😂
Bende işte 2 hafta hiç kilo almamıştım sonra bebeğin kilosu geride çıkınca bi haftada yedim yedim bi kilo aldım bu hafta yine aynı kilodayım 😅 Bakalım yarın görücez bebiş kaç kilo almış. Umarım güzel almıştır 🥲

Kızlar hepinize güzel bir gün diliyorum ❤️
Benim yaklaşık 10 gündür alerji kaynaklı geçmeyen öksürüğüm var. Hapşırma burun akıntısı da eşlik ediyor bazen. Her yoğun öksürdüğmde altıma kaçırıyorum 😔 ve çok üzülüyorum canım sıkılıyor bu duruma. Size de olabiliyor mu böyle ☹️ ve ben sadece pekmez içiyorum bazen de buhar banyosu yapıyorum. Sizin önerileriniz var mı?

Benim yaklaşık 10 gündür alerji kaynaklı geçmeyen öksürüğüm var. Hapşırma burun akıntısı da eşlik ediyor bazen. Her yoğun öksürdüğmde altıma kaçırıyorum 😔 ve çok üzülüyorum canım sıkılıyor bu duruma. Size de olabiliyor mu böyle ☹️ ve ben sadece pekmez içiyorum bazen de buhar banyosu yapıyorum. Sizin önerileriniz var mı?
hamilelikte Allerset kullanılabiliyor gerekli görülürse diye biliyorum. doktoruna danışmış mıydın alerji konusunu?

Sağol canım amin inşallah sağ salim kucağımıza alırız ☺️ Dün ot filan yedim öyle çok karbonhidrata yüklenmiyorum ondan galiba. Biraz karbonhidrat arttırmam gerekiyor artık galiba. Bakalım yarın görücez bebişin kaç kilo aldığını. Yine korkuluyum bu sefer. Ben bi kilo aldığımdada gerçi 70 gram almıştı bebe sadece 😅
inşallah ya sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil🥹 Ablam ilk gebeliğinde 6 kilo almıştı galiba. Doktor: "Zayıflamışsın dikkat et." demişti. Yeğenim de 2200 doğdu ama gayet sağlıklıydı maşallah 🤍 Sen yeterli vitamin alamazsan sende olanları sömürür ve sende belirtiler ortaya çıkar zaten. Demek ki vitaminlerini tam alıyorsun. Birazcık da yağ lazım zayıflamamak için sağlıklı ve karbonhidrat içeren besinlerden alsan yeter bence❤️ Kuruyemiş de hem sana hem ona iyi özellikle ceviz🥰 Aşağıdaki de son ayda gebelikte alınan kiloların dağılımını gösteriypr

Eklentiler

• IMG_2017.png
    IMG_2017.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 46
Ben transfer gününden beri tam 10 kg aldım 😎 hem de hayatımda bu kadar az yediğim olmamıştı. Var mı arttıran?
Kilo denince hemen gelirim 😂 Senin bebikler ikiz amaaa, normal bence aldığın ☺️ Ben 14 kilo aldım ve doktorum bi 10 daha alırsın dedi. Vücut kitle endeksi herkesin farklıdır, sorun yok öyle görünmüyorsun bile dedi. O yüzden teselli buldum biraz 😂 Emzirme dönemi de bayağı kilo verdiriyormuş.

Geçmiş olsun canm bnmde boğaz ağrım var özellikle geceleri artıyor öksürük yada hapşırınca bnde kaçırıyorum ama normal bebek büyük idrar torbasına baskı yapıyor oksurunce de idrar torbasına ekstra bı baskı oluyor normal kaçırmak kafaya takma bunu bı yerde de okumuştum normal diye

Kızlar şeker yüklemesini yaptırdım, doktorumun WhatsApp’tan dönüş yapmasını bekliyorum 😄 Değerlerim iyi sanırım siz anlıyor musunuz, 75 gram glikoz. Açlık 94, birinci saat 169, ikinci saat 127

çok geçmiş olsun🤍 limon içmeyi denedin ni?

X