Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Allah beterinden saklasın hepimizi ama gruba bişeyler oluyor :KK43: bende kontrole gittim tekrardan doktoruma bugün, crp 132.5, kansızlık, demir eksikliği, b12 neredeyse bütün değerlerim yerlerde. Nabzım 130’lara çıkıyor gündelik hayatımda bile, doktorum dahiliyeye sevk etti antibiyotiğe başladık. Önce enfeksiyonu kontrol altına almamız gerekiyormuş, 10 gün sonra da tekrar değerlerim için doktoruma gideceğim. Allahım şifa bekleyen herkese şifa dağıtsın inşallah 🙏🏻😞
İdrar yolu enfeksiyonu mu çıktı peki neden bir anda böyle olmuş değerler bisi demedi mi doktor 🥲🥲

Bende tetenoz oldum ilk doz bnm doktor 34 hafta da karma olanı yaptır dedi bugun hava cok sıcaktı İstanbulda bayılacak gibiydim herkes biraz sıkıntılı Allah yardımcımız olsun bende cok zorlanıyorum 26hafta bitmek üzere bu ara Bi aglatma aldı beni durmadan alıyorum yada cavuk sinirleniyorum şimdi çilek mobilyadan şifoonyer geldi kurdular sinir oldum kurankişinin elleri yağ içindeydi bişe de diyemedim şifoonyer hep kara oldu çıkmıyordu hiç yeni gibi de değil ince bakınca zaten alamaya yer arıyorum sinirlerim bozuk çok artık zaman da pek hızlı geçmiyor havalar da iyice ısındı dayanma gücü versin Allah bize

İdrar yolu enfeksiyonu mu çıktı peki neden bir anda böyle olmuş değerler bisi demedi mi doktor 🥲🥲
Cumartesi günü kendi doktorum olmadığı için başka doktora gitmiştim, bugün de takipli dr’me emin olmak amacıyla gittik iyi ki de gitmişiz 😅 Evet idrar yolu enfeksiyonum var, nisan’da da olmuştum ama geçmişti, aylar sonra katlanarak geri dönmüş sağolsun 🤣 vajinal fitil kullanıyordum, antibiyotiğe de başladık. Değerlere gelince ben; demir ilacı, multivitamin, pekmez, ceviz, meyve/sebze vs. tüketen biriyim ekstra dikkat etmeye çalışıyorum, neden diye merak edip ben de sordum; beslenme ve hamilelik en büyük etken dedi, hamilelikte oluyor böyle dedi. Beslenmeye çalışıyorum dedim, demek ki yetersiz kalıyor dedi. Hak verdim, bişey diyemedim 😂

Allah beterinden saklasın hepimizi ama gruba bişeyler oluyor :KK43: bende kontrole gittim tekrardan doktoruma bugün, crp 132.5, kansızlık, demir eksikliği, b12 neredeyse bütün değerlerim yerlerde. Nabzım 130’lara çıkıyor gündelik hayatımda bile, doktorum dahiliyeye sevk etti antibiyotiğe başladık. Önce enfeksiyonu kontrol altına almamız gerekiyormuş, 10 gün sonra da tekrar değerlerim için doktoruma gideceğim. Allahım şifa bekleyen herkese şifa dağıtsın inşallah 🙏🏻😞
Evet ya bi kaç gündür bende moral olarak iyi hissetmiyorum. Kabızdım dün karnım ağrıdı biraz gaz sancısı oldu. Ya başka sancıysa diye korktum. Sonra hemoroidlerim kanadı filan. İşyerinde kanalizasyon borusu patladı. Kaçtım eve geldim filan. Bi moralsiz, korkulu endişeli hissediyorum ağlayasım geliyor. Yorgunda hissediyorum. İnşallah değerlerim yerlerde değildir benimde 😢

Cumartesi günü kendi doktorum olmadığı için başka doktora gitmiştim, bugün de takipli dr’me emin olmak amacıyla gittik iyi ki de gitmişiz 😅 Evet idrar yolu enfeksiyonum var, nisan’da da olmuştum ama geçmişti, aylar sonra katlanarak geri dönmüş sağolsun 🤣 vajinal fitil kullanıyordum, antibiyotiğe de başladık. Değerlere gelince ben; demir ilacı, multivitamin, pekmez, ceviz, meyve/sebze vs. tüketen biriyim ekstra dikkat etmeye çalışıyorum, neden diye merak edip ben de sordum; beslenme ve hamilelik en büyük etken dedi, hamilelikte oluyor böyle dedi. Beslenmeye çalışıyorum dedim, demek ki yetersiz kalıyor dedi. Hak verdim, bişey diyemedim 😂
Anladım canım önemlisi yakalamışsın neyse ki ☺️ iyi bak kendine de bebiskoya da annesi acil şifalar ❤️

Teşekkür ederim kızlar. Tam 24+0 haftalık bugün. Miyomlarım var ve plasenta previa. Doktorum zaten kanama yaşama riskimin olduğunu söylemişti daha önce.
Ara ara hareket ediyor bebeğim çok şükür. İnşallah sağlıcakla devam eder hepimizin gebeliği.
Çok geçmiş olsuun 🌹Gebelik süresince ara ara bir şeylerle mücadele etmesi gerekiyor bazılarımızın. Ben de onlardan biriyim. Ama bir şekilde her şey yolunu buluyor bu mücadelelerden sonra. Sağ salim doğacak bebiklerimiz inşallah 🙏🏻

Size de geçmiş olsun. Rabbim bebeklerimizi korusun.

Çok geçmiş olsuun 🌹Gebelik süresince ara ara bir şeylerle mücadele etmesi gerekiyor bazılarımızın. Ben de onlardan biriyim. Ama bir şekilde her şey yolunu buluyor bu mücadelelerden sonra. Sağ salim doğacak bebiklerimiz inşallah 🙏🏻
Teşekkür ederim. İnşallah sağlıcakla kucağımıza alacağız. 🙏

Kan sulandırıcı kullanıyordum pıhtılaşmadan kayıplarım olduğu için. Şimdi kanamam olunca birkaç gün ara vereceğiz dedi doktor. Pıhtılaşması olup bu şekilde ara vermesi gerekenler oldu mu? Sorun olmaz değil mi?

Kan sulandırıcı kullanıyordum pıhtılaşmadan kayıplarım olduğu için. Şimdi kanamam olunca birkaç gün ara vereceğiz dedi doktor. Pıhtılaşması olup bu şekilde ara vermesi gerekenler oldu mu? Sorun olmaz değil mi?
Ben de 10 gün ara vermiştim. Ama bende kesinleşmiş bir pıhtılaşma tanısı koyulmamıştı. Önlem amaçlı başlanmıştı

Çok geçmiş olsun. kanamam oldugundq kanama durasiya kadar 2 yada 3 gündü sanirim aspirin iğneyi de bıraktım. Bişey olmadı gönlünü ferah tutun

Çok çok geçmiş olsun, rabbim Şafi ismiyle şifa versin sana ve bebişine 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Amin. Allah razı olsun.
Ben 🙋🏻‍♀️ Bir kez üç gün, bir kez de on gün coraspini bıraktım. Oksapara devam ettim.
Oksapara da ara vereceğiz.
Çok geçmiş olsun. kanamam oldugundq kanama durasiya kadar 2 yada 3 gündü sanirim aspirin iğneyi de bıraktım. Bişey olmadı gönlünü ferah tutun
Teşekkür ederim. İçim rahatladı.

Evet ya bi kaç gündür bende moral olarak iyi hissetmiyorum. Kabızdım dün karnım ağrıdı biraz gaz sancısı oldu. Ya başka sancıysa diye korktum. Sonra hemoroidlerim kanadı filan. İşyerinde kanalizasyon borusu patladı. Kaçtım eve geldim filan. Bi moralsiz, korkulu endişeli hissediyorum ağlayasım geliyor. Yorgunda hissediyorum. İnşallah değerlerim yerlerde değildir benimde 😢
Oyyy oyy şanssızlığa bak yaaaaa, iyi yapmışsın 🤦🏼‍♀️ İnşallah değerlerin çok çok çok iyidir 🙏🏻😞 benim değerlerin düşük olmalarının etkisi aşırı halsizlik, abartmıyorum ayakta 5 dakikadan fazla kalınca nabzım fırlıyor bayılacak gibi oluyorum, konuşurken durup düşünüyorum bazen ne diyecektim ben acaba diye 😅 Bunların farkına doktor tahlil sonuçlarını yorumlayınca vardım 🥹

Hangi hastaneye gidiyorsun ben Kurtköy de Lokman Hekim var Nihan hoca ek olarak doğum şekli ne olursa olsun önemli olan anne ve bebeğin sağlığı hangisi sizin için iyise doğru yöntem odur. Kızım da Yurtdışında doğum yaptım normal yapacağım diye direttim tabii sonuç 7 cm açılma ama Zeynom kalbi yavaşladı acilen genel anestezi ile sezeyana alındım hem normal doğum sancısı hem de sezeyan acısı yaşadım.

Yani ne olursa olsun inat etmeden hangi yöntem sizin için iyise onu tercih derim kızçem
Merbaba Nihat beyi öneriyor musunuz? Ve doğumu lokmanda mı düşünüyorsunuz :) kendim için soruyorumm

X