Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Aramızda daha önce Babyjem katlanabilir küvet kullanmış olan var mı ya? Yorumlarda hep tıpa kısmından su damlattığı yazıyor. Küveti katlanabilir, kovayı vs sabit alacaktım ama böyle yorumlar görünce küveti de sabit mi alsam diye düşündüm. 🤔

Aramızda daha önce Babyjem katlanabilir küvet kullanmış olan var mı ya? Yorumlarda hep tıpa kısmından su damlattığı yazıyor. Küveti katlanabilir, kovayı vs sabit alacaktım ama böyle yorumlar görünce küveti de sabit mi alsam diye düşündüm. 🤔
Sabit ve katlanan küvetlerin ikisini de kullanmış anne olarak yer sıkıntınız yoksa sabit alın derim 😇

Çok şükür🙏🏻 benim de 32 çıktı detaylıda. Daha öncesinde doktorum bir şey demediği için bilemiyorum ama perinatolog 32 ye gayet iyi dedi☺️
Yanilmiyorsam birde karindan olcmustu demi seninkini normalde vajinal olcuyolar o yuzden bile bir iki numara dusuk cikabilir. Ama yinede cok iyi 25mm ve alti erken dogum riski olarak kabul ediliyor.

Merhabalar, benim kızımda tek böbrek şuan 8 yaşında. 21. Haftada detaylı ultrasonda sol böbreğinde idrarı süzemediğini farketti doktor. Doğuma kadar takip edildi ama maalesef sol böbrekte kist oluştu ve böbrek tamamen kayboldu. Halen yıllık ultrason idrar ve kan tahlilleriyle takip ediliyor şükürler olsun hiç bir sorun yok. Ama perinatolog görüşü alın mutlaka onların yönlendirmesi daha güvenilir oluyor
Bilgi paylaşımınız için teşekkürler 🙏🏻 bende tekrar yaptıracağım bu sefer alanında uzman birini seçerim, rahim uzunluğu falan bakmadılar, renkli ve 4 boyutlu da değildi banada göstermediler hiç memnun kalmadım boşuna moralimi bozdular. Net bir şey söylemediler var dendi yok dendi yanlış yerde dendi bende arada kaldim bu çok stressli ...

Bilgi paylaşımınız için teşekkürler 🙏🏻 bende tekrar yaptıracağım bu sefer alanında uzman birini seçerim, rahim uzunluğu falan bakmadılar, renkli ve 4 boyutlu da değildi banada göstermediler hiç memnun kalmadım boşuna moralimi bozdular. Net bir şey söylemediler var dendi yok dendi yanlış yerde dendi bende arada kaldim bu çok stressli ...
23. Haftada doğurtmaya bile kalktılar beni. Hadi hemen doğuma alalım diyen doktordan kaçtım 7 doktor değiştirdim. Medipolde Hakan apaydına gittim asla böbrek için erken doğum yaptırılmaz bu seferde beyninde kalıcı hasar oluşacak dedi çok güven veren birisi ve uzun uzun muayene ediyor. Tek doktorla sakın kalmayın moralinizi yüksek tutun bebeğinizin size ihtiyacı var. Rabbim şifalar versin umarım hiç bir sorun yoktur 🌸

Günaydın kızlar, multivitamin kullanmıyorum devit damla kullanıyorum ama yine de D vitamini düşük çıkmış. Gebeliğim riskli olduğu için güneş de göremiyorum uzun zamandır. Doktoruma mesaj attım ama henüz görmedi. Sizde de durum böyle mi? 🤔
Multivitamin dışında aldığınız bir takviye var mı D için?

Eklentiler

• IMG_0036.jpeg
    IMG_0036.jpeg
    70,4 KB · Görüntüleme: 64
Günaydın kızlar, multivitamin kullanmıyorum devit damla kullanıyorum ama yine de D vitamini düşük çıkmış. Gebeliğim riskli olduğu için güneş de göremiyorum uzun zamandır. Doktoruma mesaj attım ama henüz görmedi. Sizde de durum böyle mi? 🤔
D vitamini hangisini ve ne kadar kullanıyorsunuz?

Bunu kullanıyoruum, her gün 10 damla olarak.
Aslında yeterli gelmesi lazım ama bilemedim. Gündüz içmek lazımmış d vitaminlerini. Bunlar D3 olduğu için öğlen içince güneşe çıkıldığı zaman vücut D vitaminine çeviriyormuş. Ancak akşam saatlerinde alındığında vücuttan atılabiliyormuş. Belki bu ilaç etkisiz gelmiştir doktor belki değiştirir

Ben de dvitanol kullanıyorum ama 2 damla. Bazen d3k2 formunu kullanmak lazımmış emilimini artırmak için. Belki senin de o formunu kullanman gerekiyordur.

Ben de dvitanol kullanıyorum ama 2 damla. Bazen d3k2 formunu kullanmak lazımmış emilimini artırmak için. Belki senin de o formunu kullanman gerekiyordur.
Hmmm bu bana mantıklı geldi. Benim doktorum çok relax biri ve çok ilaç kullandırmayı sevmiyor. Mesajıma "Hiç çıkmadığın için düşük, güneş kremini ihmal etmeden sabah 11'de balkonda biraz güneşlen" dedi 🙊 Öyle yapıcam ama içim rahat etti dersem yalan olur 😂

Aslında yeterli gelmesi lazım ama bilemedim. Gündüz içmek lazımmış d vitaminlerini. Bunlar D3 olduğu için öğlen içince güneşe çıkıldığı zaman vücut D vitaminine çeviriyormuş. Ancak akşam saatlerinde alındığında vücuttan atılabiliyormuş. Belki bu ilaç etkisiz gelmiştir doktor belki değiştirir
Güneşe çıkamıyordum yani evden çıkamıyordum riskli durumda olduğum için ama 12 gibi içiyordum valla. Teşekkür ederim cevabınız için 🙏🌺

Hmmm bu bana mantıklı geldi. Benim doktorum çok relax biri ve çok ilaç kullandırmayı sevmiyor. Mesajıma "Hiç çıkmadığın için düşük, güneş kremini ihmal etmeden sabah 11'de balkonda biraz güneşlen" dedi 🙊 Öyle yapıcam ama içim rahat etti dersem yalan olur 😂
Sağ olsun yaaa 😂😂 aile hekimine danışabilirsin bu dediğim damla için

Merhaba bugün detaylı ultrasona girdim, önce bebeğin sağ böbreğini göremediler bana böbreği yok dediler sonra biz sadece ölçüm yapıyoruz uzman gelince tekrar gelin o baksın dediler 2 saatte yakın uzmanı bekledim, uzman geldiğinde de ektopik böbrek dedi, sağ böbreğin olması gereken yerde olmadığını söyledi, takip veriyorum dedi böyle bir şey duyan var mı? Üniversite hastanesinde her şeyden memnundum ama bu sefer hayal kırıklığı oldu hiç memnun kalmadım cumartesi doruk nilüfer hastanesinde tekrar yaptırmayı düşünüyorum 😒🥲
canım anladıgım kadarıyla Bursadasın yani benim arkadaslarımın cogu tomokayda yaptırmıs cok memnundular bide 2 isim vardı detaylı için aliye balkan özmen birde mehmet özgür akkurt ama mehmet bey cumartesileri detaylı yapmıyormus biz tomokayla arasında kalıp o yüzden tomokayı seçtik daha gitmedim ben o yüzden benim yorumumu yapamıyorum ama aklında bulunsun tomokay 2750 tl ins hic bişeyi yoktur

X