Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kızlar 2 de detayliya girdim arkası dönüktü. Böbrek sırt beyin falan bakabildi. Tek elinin parmaklarına bakabildi. Sonra 1 saat yürü gel dedi yürüdük soğuk tatlı bir kahve de içtim bekliyoruz simdi inşallah doner de bakılır yoksa ne olacak anlamadım donmezse
tam emin değilim canım bilen varsa daha iyi yardımcı olur ama olmadı daha sonra tekrar gidiyosun kontrol gibi

Kızlar bu Cybex Eezy Twist 2 alanlar yanında puset te aldınız mı aparat gerektiriyor mu yani puset arabaya takılabiliyor mu bir de araba taşıması kolay mı?
Eveet, eezy twist adaptörü almak gerekiyor. Adaptörler de arabanın modeline göre değişiyor, o yüzden eezy twist modelli adaptörü almak gerekiyor. Puset ancak o şekilde arabaya takılabiliyor.

Eklentiler

• IMG_0025.jpeg
    IMG_0025.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Kızlar bu Cybex Eezy Twist 2 alanlar yanında puset te aldınız mı aparat gerektiriyor mu yani puset arabaya takılabiliyor mu bir de araba taşıması kolay mı?
bursada 2 3 yerde resmi satıcısı opera istanbul mu neydi subesi varmıs gidip bakıp bu sorularıda sorucam o zamana kadar biilen cıkar umarım cıkmazsada en yakın zamanda gitmiş olurum herhalde

Evet canım Eezy Twist 2 için adaptör alınması lazım, tüm cybex pusetlerle uyum sağlıyor o adaptör ile. Ben puseti temiz 2. El aldım. Adaptörü de bulursam 2. El alacağım 💕

Peki kaç alt kaç üst yenidoğan için alacaksınız 7 tane alt 7 tane üst çok mu az mı hiçbir fikrim yok
Yenidoğan için 5 alt üst takım 5 tane tulum, 5 tane de iç zıbın aldım canım ben yeterli diye düşünüyorum. Zaten 2 hastane çıkışı set alsanız 2 tulum 2 alt üst ve zıbın oradan çıkıyor. Diğerlerini de 0-3 aldım 💕

Selam herkese mantıksız bir soru olablr ama bsey sormam lazım 😁 ya bazen sıcaklarin da etkisiyle üşeniyorum yattigim yerden kalkmak istemiyorum ve baya aç bırakıyorum kendimi geç yiyorum bebek de aç kalıyor mu o zaman.Yani her yediğimde bebeği de mi beslemis oluyorum aynı zamanda mesela
Siz yemeseniz de bebek sizde olan vitamin-mineralleri alır. Eski anneler derdi "her bebekte bir dişim gitti" diye. Eğer sizde de yoksa bebek aç kalır.

Ezcümle bedeninizi ortak bir havuz gibi düşünün fakat öncelik bebekte.

Kızlar 2 de detayliya girdim arkası dönüktü. Böbrek sırt beyin falan bakabildi. Tek elinin parmaklarına bakabildi. Sonra 1 saat yürü gel dedi yürüdük soğuk tatlı bir kahve de içtim bekliyoruz simdi inşallah doner de bakılır yoksa ne olacak anlamadım donmezse
Döndü mü minnoş 🤔🤔

tam emin değilim canım bilen varsa daha iyi yardımcı olur ama olmadı daha sonra tekrar gidiyosun kontrol gibi

Evet canim ogrenmisken yazayım görmezse tekrar çağırıyormus. Donmemisti ama doktor zorla ittire ittire döndürdü karnım çok acıdı. Maşallah temiz çıktı her şeyi. Darısı henüz gitmeyenlere

Ya çok garip aslında bende de 2 plesenta varmış gibi duruyo ama aralarında uzun bir bağ var. Doktor da heralde 2 embriyo transfer ettiği için ikisi de tuttu diye yorumladığından dikkat etmedi. Ama meğersem bir embriyom bölünmüş 🥹
Benim cinsiyetlerde farkli olunca emin olduk yoksa benim plasentalarda cok yakindi ilk basta

Bu arada kizlar bugun yine rahim agzi kontrolum vardi ilk hamileligimde 15. Haftada serklaj olmustum suan 23+2 yiz cok sukur 36.4mm cikti doktor cok guzel artik bunun icin ozellikle randevu yapmamiza gerek yok ikiz oldugu icin tekil gebelige gore her zaman erken dogum riskin var ama rahim agzin cok iyi dedi cok sukur.
Gecen hafta yardim alarak detayli temizlige girdim cok yorulmama ragmen cok sukur son 5 haftada 1.5 mm incelmis Rabbim hepimizi surecin sonuna saglikla ulastirsin insallah❤️

Bu arada kizlar bugun yine rahim agzi kontrolum vardi ilk hamileligimde 15. Haftada serklaj olmustum suan 23+2 yiz cok sukur 36.4mm cikti doktor cok guzel artik bunun icin ozellikle randevu yapmamiza gerek yok ikiz oldugu icin tekil gebelige gore her zaman erken dogum riskin var ama rahim agzin cok iyi dedi cok sukur.
Gecen hafta yardim alarak detayli temizlige girdim cok yorulmama ragmen cok sukur son 5 haftada 1.5 mm incelmis Rabbim hepimizi surecin sonuna saglikla ulastirsin insallah❤️
Çok şükür🙏🏻 benim de 32 çıktı detaylıda. Daha öncesinde doktorum bir şey demediği için bilemiyorum ama perinatolog 32 ye gayet iyi dedi☺️

Merhaba bugün detaylı ultrasona girdim, önce bebeğin sağ böbreğini göremediler bana böbreği yok dediler sonra biz sadece ölçüm yapıyoruz uzman gelince tekrar gelin o baksın dediler 2 saatte yakın uzmanı bekledim, uzman geldiğinde de ektopik böbrek dedi, sağ böbreğin olması gereken yerde olmadığını söyledi, takip veriyorum dedi böyle bir şey duyan var mı? Üniversite hastanesinde her şeyden memnundum ama bu sefer hayal kırıklığı oldu hiç memnun kalmadım cumartesi doruk nilüfer hastanesinde tekrar yaptırmayı düşünüyorum 😒🥲

Merhaba bugün detaylı ultrasona girdim, önce bebeğin sağ böbreğini göremediler bana böbreği yok dediler sonra biz sadece ölçüm yapıyoruz uzman gelince tekrar gelin o baksın dediler 2 saatte yakın uzmanı bekledim, uzman geldiğinde de ektopik böbrek dedi, sağ böbreğin olması gereken yerde olmadığını söyledi, takip veriyorum dedi böyle bir şey duyan var mı? Üniversite hastanesinde her şeyden memnundum ama bu sefer hayal kırıklığı oldu hiç memnun kalmadım cumartesi doruk nilüfer hastanesinde tekrar yaptırmayı düşünüyorum 😒🥲
Merhabalar, benim kızımda tek böbrek şuan 8 yaşında. 21. Haftada detaylı ultrasonda sol böbreğinde idrarı süzemediğini farketti doktor. Doğuma kadar takip edildi ama maalesef sol böbrekte kist oluştu ve böbrek tamamen kayboldu. Halen yıllık ultrason idrar ve kan tahlilleriyle takip ediliyor şükürler olsun hiç bir sorun yok. Ama perinatolog görüşü alın mutlaka onların yönlendirmesi daha güvenilir oluyor

X