Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Ben Cybex Eezy S Twist aldım canım. Kabin boy, tek tuşla kapanma, hafif ve 360 derece dönüyor. Her yere her markaya baktım en çok içime sinen bu oldu. E bebekte de Bagi Neo var dediğim markaya muadil gösteriliyor ona da bakabilirsin dediğin özelliklerin tümü var 🫶🏻
Ne kadara aldınız acaba? 25 görünüyor şu an fiyat, acaba bi indirim olur mu? Ya da yurtdışından aldırsak nasıl olur acaba

Mrb kızlar bugün baya inişli çıkışlı bir gün oldu benim için sabah ayrintili ultrasonum vardı buarada hem devlette hem özelde takiplestigim doktorlarım var
Bugün devlette ayrıntılı ultrason günüydü eğitim araştırma hastanesinde radyolog bakıyormuş bakar bakmaz ilk dediği şey beynin sağ ventrikülünde hafif genişleme 11 mm takip edilsin dedi çok endişelendim diğer bulgular normaldi sonrasinda doktorumun yanina gittim kendinin deil perinatalogun takip etmesi gerektiğini onun fetal mr cekip sonucu degerlendirecegini söyledi oraya yönlendirdi öğle arası girdi araya ağla ağla içim dışıma çıktı hidrosefali belirtisiymis çünkü birçok anomali olabiliyormuş bebekte
Öğleden sonra perinatolog baktı rapora tekrar kendisi ayrıntılı ultrasona aldı yarim saat bakti ve bu sefer ölçümler düşük çıktı radyologun 11 mm dediği sağ ventrikülü perinatolog 8.2 mm ölçtü ben şuan bir sıkıntı görmüyorum normal dedi
İnanın üzerimden kamyon geçmiş gibi oldum iki sonuç arasında nasıl bukadar fark olabilir çok dikkatli ölcmüyorlar dedi kendisi defaatle ölçüm yaptı radyoloji uzmanı karnımı patlatircasina baskı yaparak ölctu ama 10 dk sürmedi
Sizin ya da çevrenizden birinin başına geldi mi böyle yanlış teşhis?
gerçekten çok yorgun hissediyorum kendimi tabiki çok şükür sonuç için ama insanları bu duruma nasi düşürürler lütfen sizde bi anomali belirtisi duyarsanız doktordan tek kişiye kayıtsız koşulsuz güvenmeyin
Rabbım hepimizin yardımcısı olsun yavrularımız hep sağlıklı olsun ins🙏
Çok geçmiş olsun zor bir gün olmuş sizin için 😞 detaylı usg kontrolü için perinatoloji ölçümleri daha güvenilirdir her zaman

Mrb kızlar bugün baya inişli çıkışlı bir gün oldu benim için sabah ayrintili ultrasonum vardı buarada hem devlette hem özelde takiplestigim doktorlarım var
Bugün devlette ayrıntılı ultrason günüydü eğitim araştırma hastanesinde radyolog bakıyormuş bakar bakmaz ilk dediği şey beynin sağ ventrikülünde hafif genişleme 11 mm takip edilsin dedi çok endişelendim diğer bulgular normaldi sonrasinda doktorumun yanina gittim kendinin deil perinatalogun takip etmesi gerektiğini onun fetal mr cekip sonucu degerlendirecegini söyledi oraya yönlendirdi öğle arası girdi araya ağla ağla içim dışıma çıktı hidrosefali belirtisiymis çünkü birçok anomali olabiliyormuş bebekte
Öğleden sonra perinatolog baktı rapora tekrar kendisi ayrıntılı ultrasona aldı yarim saat bakti ve bu sefer ölçümler düşük çıktı radyologun 11 mm dediği sağ ventrikülü perinatolog 8.2 mm ölçtü ben şuan bir sıkıntı görmüyorum normal dedi
İnanın üzerimden kamyon geçmiş gibi oldum iki sonuç arasında nasıl bukadar fark olabilir çok dikkatli ölcmüyorlar dedi kendisi defaatle ölçüm yaptı radyoloji uzmanı karnımı patlatircasina baskı yaparak ölctu ama 10 dk sürmedi
gerçekten çok yorgun hissediyorum kendimi tabiki çok şükür sonuç için ama insanları bu duruma nasi düşürürler lütfen sizde bi anomali belirtisi duyarsanız doktordan tek kişiye kayıtsız koşulsuz güvenmeyin
Gerçekten o kadar iyi anlıyorum ki seni. Rabbim sağlık sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin. O saniyeler yıl gibi geçiyor gerçekten. Rabbim sabrımızı arttırsın inşallah 😔😔 bununla geçmiş gitmiş olsun. Rabbim başka sıkıntı göstermesin inşallah. Ben de özellikle perinatologa gitmek istedim radyologlara güvenemedim. Onlar da ölçüm yapabilir evet ama sonuçları yorumlama konusunda yetkin olduklarını düşünmüyorum.

Ne kadara aldınız acaba? 25 görünüyor şu an fiyat, acaba bi indirim olur mu? Ya da yurtdışından aldırsak nasıl olur acaba
Normalde 36 bin fiyatı indirimli fiyatı 25 bindi. Yurtdışından 17 bin gibi geliyor sanırım ama o kadar büyük bişeyi kimseye söyleyemedik. Kendi arabasıyla vs gelecek bir tanıdığınız varsa çok daha hesaplı olur tabi. Anakucağını kuzenim verdi aparatını alacağım sadece. Anakucağı 2. El de alabilirsiniz, cybex markaların hepsiyle uyumlu oluyormuş

Çok şükür canım benim kuzenim bebek hemşiresi bana dediği şey fetal dna bile yaptırma istersen ama ayrıntılı ultrasonunu kesinlikle çok iyi bir doktora yaptır parasına bakma demişti. Prof buldum sayesinde, gerçekten çok önemli bir şey olduğunu bir kez daha anladım. Allah'ım yanlış teşhislerden korusun moral olarak çok zor bir şey 🙏🏼🙏🏼

Gerçekten o kadar iyi anlıyorum ki seni. Rabbim sağlık sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin. O saniyeler yıl gibi geçiyor gerçekten. Rabbim sabrımızı arttırsın inşallah 😔😔 bununla geçmiş gitmiş olsun. Rabbim başka sıkıntı göstermesin inşallah. Ben de özellikle perinatologa gitmek istedim radyologlara güvenemedim. Onlar da ölçüm yapabilir evet ama sonuçları yorumlama konusunda yetkin olduklarını düşünmüyorum.
Amin canım çok teşekkür ederim 💕gerçekten Rabbım kimseyi evladıyla terbiyebe etmesin çaresiz durumda bırakmasın çok zor
Perinatalog randevusuz almiyodu normalde ama şansımdan çok iyi bi doktordu saolsun halime üzüldü araya aldi 40 dk kadar 1 ay sonra tekrar kontrole cagirdi geldim öyle işte

Çok şükür canım benim kuzenim bebek hemşiresi bana dediği şey fetal dna bile yaptırma istersen ama ayrıntılı ultrasonunu kesinlikle çok iyi bir doktora yaptır parasına bakma demişti. Prof buldum sayesinde, gerçekten çok önemli bir şey olduğunu bir kez daha anladım. Allah'ım yanlış teşhislerden korusun moral olarak çok zor bir şey 🙏🏼🙏🏼
Kesinlikle öyle canım buradan yaptirmayanlara tavsiyemdir çok güvenilir çok iyi bi doktora gitsinler
alalade yapılan bi ultrason insanın dünyasını yikabiliyo tek şansım o perinatologa ayni gun rastlamak oldu Rabbim tekrarını yasatmasin🙏

Cümlemizden. Bende bugün sordum laboratuvar yarın çıkacak demiş bekliyorum telaşla valla. Birde bendeki risk öyle bişeyki ameliyat vs gibi çözümü yok eğer pozitif çıkarsa yani bakalım hayırlısı ne diyim
Canim Allah yardımcın olsun inş hayırlı haberler almışsındır 🙏

Eklentiler

• 1000039333.jpg
    1000039333.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 114
İnan bende her iki haftada özeldeki doktorum kendisi doçent hiçbir sorun olmadığını söylüyor her kontrolde ayrıntılı ultrason gibi inceliyordu.
Devlete bende ayrıntılı konusunda daha çok güvenmiştim ama radyoloji uzmanı tam bir hayal kırıklığı şükür ki hastanede perinatolog vardı umarım geçmiş gitmistir hiçbirimizin başına gelmesin🙏

Ay canım benim çok geçmiş olsun sonu güzel olmus çok şükür 🙏

Canım çok geçmiş olsun bebegin insallah sağlıklıdır gönlünü ferah tut 🤲❤️ doğuma kadar doktorların kesin olarak var dediği şeyler bile yok olabiliyor. Çoğumuz stresli bekleyiş içinde bir hamilelik geçiriyoruz, bize gelecek güzel günlerin mükafatı olsun 🤲❤️

Arkadaşlar bugün 21+1 iz. Benim bebeğimi ilk hissettiğim günden beri hep asagida göbek deliğimin çok.asagisinda kasiklarimda hissediyorum bazen vurunca vajina bile aciyor orda hissediyorum aranızda böyle olan var mı? Diğer 2 gebeligimde hiç böyle olmamıştı midemdelerdi resmen. Kasılmalar erken doğum düşük riski filan derken hep kafaya takar oldum hiç tadını çıkaramadım hamileliğimin 😔

Arkadaşlar bugün 21+1 iz. Benim bebeğimi ilk hissettiğim günden beri hep asagida göbek deliğimin çok.asagisinda kasiklarimda hissediyorum bazen vurunca vajina bile aciyor orda hissediyorum aranızda böyle olan var mı? Diğer 2 gebeligimde hiç böyle olmamıştı midemdelerdi resmen. Kasılmalar erken doğum düşük riski filan derken hep kafaya takar oldum hiç tadını çıkaramadım hamileliğimin 😔
Bende aynı şekilde aşağıda hissediyorum hatta bazen uykumda bile vajina ağrısı böyle acı gibi değişik bir şey hissediyorum.

22+0 olarak bende de böyle Haraket ediyor bazen göbeğimin üzerine tekme atıyor ama sonra aşağı iniyor normal heralde zaman gecdikce yukarıya cıkar

X