Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
@Venus10- @morperiii @nurcicekk kızlar görmediğim etiket yapamadığım varsa kusura bakmasın
Dualarınız için teşekkürler Allah razı olsun .
Dün iki perinatolog daha baktı teşhis doğru maalesef kalpte delik gibi değil de akcigere giden damar darmis😒 doğduktan sonra bir sürü ameliyat olabilirmiş falan tam bilemiyoruz dedi . Çarşamba günü konsey toplanıp bakacak çocuk kardiyoloji karar verecek bakalım süreç hızlı ve mucize dolu olsun diye dua ediyorum
Canım merhaba öncelikle çok geçmiş olsun dualarımız bebeğin ve seninle. Eğer ameliyat olması gerekirse bile emin ol bebeklerin iyileşmeleri o kadar hızlı oluyor ki şaşırırsın. Çok ama çok güçlü oluyor bebekler bizzat bunu kendim gördüm. Tabiki umarım ameliyata bile gerek kalmadan iyileşicek bebiş 🤲🏻.

@Venus10- @morperiii @nurcicekk kızlar görmediğim etiket yapamadığım varsa kusura bakmasın
Dün iki perinatolog daha baktı teşhis doğru maalesef kalpte delik gibi değil de akcigere giden damar darmis😒 doğduktan sonra bir sürü ameliyat olabilirmiş falan tam bilemiyoruz dedi . Çarşamba günü konsey toplanıp bakacak çocuk kardiyoloji karar verecek bakalım süreç hızlı ve mucize dolu olsun diye dua ediyorum
Geçmiş olsun canım. Hiç üzme kendini. Belki ameliyata gerek kalmadan iyileşir. Ameliyat olsa bile endişe etme, hızlıca iyileşir.

Kızlar bu bebek hareketleri beni strese sokuyor 🙄 bazen uzun süre hiç bi şey hissetmiyorum. Panik oluyorum . 1 gün hiç hissetmediğim oluyor.
Merhaba. Bende aynı paniği yaşıyorum ama sanırım çok normal 🙈 çok araştırdım bu konuyu çünkü 24-26 dan sonra hatta 28den sonra hareket takibi yapılıyormuş 🙈😁

Canım benim çocuk kardiyolojiye yönlendirmeleri bence olumlu bir gelişme 🙏🏻 Rabbim en hayırlısını nasip etsin. Bebeğin kolaylıkla tedavi olsun inşallah 🙏🏻 dualarımız seninle bizleri de haberdar et.

Ben 3. Sezaryen dogumu olacağım. Böyle yazılar gördükçe sinirleniyorum ve üzülüyorum. Sezaryen karşıtı olanlar hiç çaresiz kalmamış başka seçeneği kalmamış hayatı tehlikeye girmemiş insanlar olduğu için atıp tutması kolay oluyor. Kırdığın yerden kırılırsın diye bir cümle var umarım kırılmadan anlarlar 🌸
Hak verip şöyle artırıyorum, ben kendi isteğimle sezaryen olacağım, başından beri hep böyle istedim, normal doğum istemiyorum olmayacak da. Tamamen keyfimden, kimseye de hesap vermeyeceğim bundan ötürü. Bu yukarıdaki gibi cahil cahil bakış açıları beni çok sinirlendiriyor

Rabbim hayırlı mutlu haberler yavrucuguma kalıcı hayırlı sifalr versin 💞

Hak verip şöyle artırıyorum, ben kendi isteğimle sezaryen olacağım, başından beri hep böyle istedim, normal doğum istemiyorum olmayacak da. Tamamen keyfimden, kimseye de hesap vermeyeceğim bundan ötürü. Bu yukarıdaki gibi cahil cahil bakış açıları beni çok sinirlendiriyor
Aynı ben 🤗🤗🤗❤️

Kızlar bu bebek hareketleri beni strese sokuyor 🙄 bazen uzun süre hiç bi şey hissetmiyorum. Panik oluyorum . 1 gün hiç hissetmediğim oluyor.
Canım dün aynısını yaşadım acayip panik oldum normalmiş düzenli olması 26 yi buluyormuş sanırım bugün benimde detaylı ultrasonum bakalım soracağım hepsini doktora umarım güzel geçer 🙏🙏🙏😬

merhaba ; ben pendik medipole gidiyorum.emine hanıma.daha öncede kendisine birkaç defa gtmişliğim vardı.hamile oldugumu öğrenncede kendisinde takipli hasta oldum.
diğer bir konuda dogum :) ilk dogumu olanlar cok kararsızlar net bir bilgi arayısındalar eminim. normal dogum takibi en saglıklısı herhangi bir sağlık probleminz yoksa tabiki , bende ilk dogumumu normal yaptım.ama ikncisini sezeryan istiyorum. her dogum her bebek kendine has.

Arkadaşlar yıl olmuş kac. Bu mobingi size yapanlardan koşarak uzaklaşın. Uzaklaşamadiginiz şekilde yakın insanlarsa da önerim cevap bile vermeyin bir süre sonra susarlar herhalde diye düşünüyorum.

Kilo iyi birsey değil. Ben kiloluyum zayıf kalmayı isterdim. Ama geçen sene yaşadığım kurtajdan sonra 15 kg aldım. Psikolojim iyi değildi. Yemek bana mutluluk veriyordu yedim. Kilomla ilgili yorum yapanlara da ya cevap vermedim ya da ağzının payını verdim. Kiloyu kimse istemez ama iradesiz bir dönem yaşadım. İs stresim de çoktu. İşte mutsuzdum ki hala mutsuzum.. maalesef o 15 kg üstüne 20 hafta da da 6 kg aldım 3 kg su bence memelerim 😅 boyum uzun Allah tan. Umarım daha fazla almam korkum kozmetik değil hantallasmak. Saglik olsun sağlıkla oğlumu kucağıma alayim başka birsey istemiyorum 🙏

Bu arada ocak 2024 te doğum günümde eşime dedim ki hafif alkolün de etkisiyle ağlayarak. Ben artık bebek peşinde koşmak istemiyorum. Yoruldum. Bir süre sadece kendimle ilgilenmek istiyorum saçıma mezoterapi yaptıracağım. Diyet mutfaktan diyet ve yemek hizmeti alacağım kuaför saç cilt bakımı. Tarz değişikliği kendimle ilgilenmek istiyorum dedim. Sonra sonra o günde yumurtlama günümdü tam doğum günümde ama aylardır kurtajdan sonra olmadı bu mu olacak dedim pat tutmuş bebisim. Tam saldigim gun Rabbım nasip etti.

2. Konu da doğum. Ben vajinismustum tedavi ile yendim çok şükür. Ama en baştan beri normal doğum diyince tüylerim diken diken olur. Sezeryan benim tercihim. Doktorumla da daha erken diye hiç konuşmadım ama doktorum geçen hafta cumartesi kontrolüm de üzülerek birsey söylemem lazım dedi çok korktum ne hocam dedim. Bebek plasenta rahim birseyler dedi tam anlamadım yarın soracağım birbirine çok yakın. Kanaman çok olur sana normal doğum yaptıramam riskli olur. İleri haftalarda belli olur tabi ama hayal kırıklığı yaşayaman için ön bilgilendirme yapmak istedim dedi. Bende bu muydu ya hocam ben zaten sezeryan istiyorum bebekle ilgili bir durumu yok Di mi dedim yok dedi iyi tamam.

3. Konu süt meselesi. Biberon aldım mamajoo silver arkadaşım önerdi anti kolik 0+. Niye biberon almışım emzirirmisim süt yetmezse alınırmis hamile bir arkadaşım ve bir kaç arkadaşım böyle dedi. Bende herkesin kendi tercihi. Ben tabi ki bebeğimi emzirmek isterim ama sütüm gelir gelmez bunun stresini yaşamak istemiyorum bebeğim sarılık olacağına beslenemeyip hazır edip kenara koymak bana mantıklı geldi siz yapmazsınız dedim.

4. Konu emzik. Avent smoothie sanırım ondan aldım. Anneme de dedim hastane de hemen verelim. Ben emzik alsın istiyorum rahat uyusun mutlu huzurlu uyusun istiyorum. Emzik verilir mıymış bebeğe. Sen verme arkadaşım. Ben vermeyi uygun görüyorum. Kimse kimseye soru sormadığı surece karışmasa o kadar iyi olur ki dünya.

5. Konu benim de vicdan yaptığım bir konu. Sigara. Ben 15 senedir günde en az 1 son zamanlarda gebe kalmadan önce 1.5 paket sigara içen biriydim. Şuan günde 3 max 4 sigara içiyorum bu sayıya kadar düşürdüm. Ve ilk 3 ay günde 1 2 içiyordum kendimle gurur duyuyordum. 2 adet daha maalesef sonradan arttı. Umarım daha da arttırmam. Ben zaten bu konuda vicdan yapıyorum bir de sen konuşma arkadaşım.

Kimin ne yaşadığını bilmeden yorum yapan herkese gıcık oluyorum. Hele de birinin hayatına karışma cüretini kendinde görenlerde.

Dün arkadaşlarımla buluştum. 2 si yeni anne oldu. Diğer kızlar kalksın diye bekledim sonra kalan 2 arkadaşımla sigara yaktım. 2 arkadaşımdan biri sigarayi gebeliği boyunca bırakmışti dedim ben iradesizim sanırım bırakamadım. Ama 3 max 4 içiyorum dedim sonra konuştuk. Bunlar böyle bir grup arkadaşım çok yakın değil çok uzakta degil 2 3 ayda 1 buluşur yemek yer sohbet ederiz. WhatsApp tan her gün yazısıriz grubumuz var. Ben her şeyi mükemmel goruyordum tabi.

Sana itirafta bulunacağım dedi sigara içen ben kimsenin yanında içmedim ama kaçak sigara içtim günde 5 dedi. Ayrıca bunu o zaman soyleyemiyordum kimseye ama şuan söyleyebilirim ben emzirmek istemedim hiç dedi. Yani mecbur emzirdim ama hiç bir zaman icimden gele gele olmadı bu dedi.

Diğeri doğumdan sonra psikiyatri gitmiş. Kabullenemedim bu bebek benim değil dedim dedi ama sadece eşime ve psikiyatri doktoruma diyebildim çok utandım o yaşadığım duygulardan dolayı dedi. Bu arkadaşım o zaman utanmasa çevre baskısından veya esi ile konusamasa ne olacaktı ağır depresyon. Cevresi sürekli doyuramiyorsun bakmıyorsun diye diye yetersiz hissetmiş kendisini.

Uzun yazdım. Ama içimi dökmek istedim

X