Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Günlerdir çevremle savaşıyorum bu konu yüzünden şımarıklık olarak adlandırılan bir sey benim çevremde maalesef ki sezaryen olacak olmam oysa ki o anlarda ve sonrasında yaşayacağım korkular bebeğimin ve benim sağlığım için hiç iyi olmayacak biliyorum psikolojik olarak tedavi görmüş biri olarak doktırumda genel anestezi ile doğuma onay verdi devlet hastanesi olmasına rağmen..
İnsanların doğum şekline böyle yorumlar yapılması derinden etkiliyor Rabbim yavrularımızı sağlıkla sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin normal veya sezaryen fark etmez diye düşünüyorum bir kalben anne olarak önemli olan o arada ki bağ
Valla ablamda sezeryan oldu maşallah çok çabuk toparladı. Perişan filanda olmadı. Bünyeden bünyeyede farklılık gösteriyor. Hepimiz için çok sağlıklı ve kolay geçer inşallah bu süreçler hayırlısıyla 🙏

Arkadaşlar kusura bakmayın ilk defa kullanacağım için soruyorum bu ilaç hem ağız hem fitil olarak alınıyor demi yani fitil için ayrı satılmıyor mu? Adı Progestan

Eklentiler

• 1000002034.jpg
    1000002034.jpg
    76,7 KB · Görüntüleme: 26
Arkadaşlar kusura bakmayın ilk defa kullanacağım için soruyorum bu ilaç hem ağız hem fitil olarak alınıyor demi yani fitil için ayrı satılmıyor mu? Adı Progestan
hem ağız hem fitil olarak alınıyor. gebeliğin başında bana fitil olarak almam için verilmişti. yani kapsül aynı kapsül. ağız yolu ile alındığında yan etkileri fazla hissedildiğinden vajinal fitil olarak kullan demişti bana.

Kullanan arkadaşlardan öyle olduğunu duydum. Prospektüsünde yazmıyor mu bir şey?

Aynı ilaç :) bazı doktorlar iciriyormus ben fitil olarak kullanmıştım

hem ağız hem fitil olarak alınıyor. gebeliğin başında bana fitil olarak almam için verilmişti. yani kapsül aynı kapsül. ağız yolu ile alındığında yan etkileri fazla hissedildiğinden vajinal fitil olarak kullan demişti bana.
Bana prospektusten daha güvenilir geldiginiz için direk okumadan gruba yazdım 🤭 teşekkür ederim cevapladiginiz için. Ozaman 3 gün ağızdan alcam sonra fitile dönerim. Çünkü bu 3 gün enfeksiyon için başka bir fitil verdi doktor onla aynı anda olmaz sanirim

Bana prospektusten daha güvenilir geldiginiz için direk okumadan gruba yazdım 🤭 teşekkür ederim cevapladiginiz için. Ozaman 3 gün ağızdan alcam sonra fitile dönerim. Çünkü bu 3 gün enfeksiyon için başka bir fitil verdi doktor onla aynı anda olmaz sanirim
Yanlış hatırlamıyorsam ağızdan alınınca bulantı yapabiliyor, bilgin olsun.

Venus10- Venus10- morperiii morperiii nurcicekk nurcicekk kızlar görmediğim etiket yapamadığım varsa kusura bakmasın
Dualarınız için teşekkürler Allah razı olsun .
Dün iki perinatolog daha baktı teşhis doğru maalesef kalpte delik gibi değil de akcigere giden damar darmis😒 doğduktan sonra bir sürü ameliyat olabilirmiş falan tam bilemiyoruz dedi . Çarşamba günü konsey toplanıp bakacak çocuk kardiyoloji karar verecek bakalım süreç hızlı ve mucize dolu olsun diye dua ediyorum

İnşallah en kısa sürede geçer ilaç kullanamıyorum ben midem daha çok bulanıyor Allah yardımcımız olsun artık bebeğim iyi olsun da razıyım demeye başladım
Öyle tabiki canım💕
ben ilaçsız imkansiz duramıyorum heralde doğuma kadar gidicem böyle hayırlısı
bazılarının oluyomus doğuma kadar bulantı ilk gebeligimde 16 da bitmişti bu çok farklı

Venus10- Venus10- morperiii morperiii nurcicekk nurcicekk kızlar görmediğim etiket yapamadığım varsa kusura bakmasın
Dün iki perinatolog daha baktı teşhis doğru maalesef kalpte delik gibi değil de akcigere giden damar darmis😒 doğduktan sonra bir sürü ameliyat olabilirmiş falan tam bilemiyoruz dedi . Çarşamba günü konsey toplanıp bakacak çocuk kardiyoloji karar verecek bakalım süreç hızlı ve mucize dolu olsun diye dua ediyorum
Tüm dualarımız seninle...
Hallolacak inşallah <3

Allah yardımcın olsun canım inş mucize olur bebeğini size bağışlar çok üzgünüm gerçekten
Sen annesin güçlü olmak zorundasın
İnş carsmba güzel haberler alırsın

Konya da ayrıntılı ultrason yaptıran var mı acaba ben ilçede oturuyorum iki kez gitme şansım yok şehir hastanesi önce kadın doğuma gidip sonra ayrintiliya sıra veriyor Muş özel hastene olur giden yaptıran onerebilirse çok sevinirim 🌼

Dualarım seninle canım hakkında hayırlısı olsun bebeğin içinde en hayırlısı olsun inşallah 🙏

Rabbimin izniyle çözümü olur inşallah bakalım heyet ne diyecek anne karnında bile ameliyat yapılıyor artık

Dünkü kontrolüm iyi geçti çok şükür 20+4 du uyumlu yine kesin kız dedi 🥹🧿 400 Gr olmuş miniğim kendi güzelce baktı Dr sonra ben bir sıkıntı görmüyorum ama şekerin olduğu için insulin kullandığından birde pıhtılaşman olduğundan perinatologa ayrıntılı ultrason yaptıran iyi olur dedi .. sdece içimiz rahat etsin diye yaptırmak istiyorum. 💕

Ay canim uzuldum inan yasadigin duruma bizlerdr 4 lu taramaya girmedik daha ,insallah mucize dolu olsun insallah 🥺🥺🥺

Çok çok geçmiş olsunn inşallah bir mucize olsun Allahım şifalar versin

X