Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Kızlar gittim bugün doktora hemoroid değil çok şükür ufak deforme olmuş kabizliktan dolayı zeytinyağı iç çay bardağı günlük dedi bide makat temizliği yap zeytinyağı ile hafifler dedi bakalım 🥰🫢
1 çay bardağı yağ içmek zordur ama önemli bir şey olmamasına sevindim

Dün yürüyüşe gittik eşimle arabayla eve döndük bı indim arabadan basamıyorum topallıyorum dünden beri 🙄 varislerim de artmış. Benden başka varis sorunu olan var mı grupta ilaç kullanıyor musunuz ?
Geçmiş olsun, bende varis var ama hamileliklerimde ağrı yapmadı şimdiye kadar. Muhtemelen yürürken bileğinizi incittiniz, sıcaklığından fark etmediniz. Benim hamileliğin başından beri bel ağrım var, fizik tedavi alıyorum. Hamileyken her şey normal, 3. Göz çıkarsak bile normal der doktorlar
Kızlar 15 haftalık olduk doktor cinsiyeti söylemiyor çok merak ediyorum sizce nedir Eki Görüntüle 3426900
Bana kız gibi geldi sanki.
Gaviskon surubu kaşık kaşık içiyorum olmuyor. Zaten bir şey yemiyorum 😔 sabah içtiğim multi vitamin bile geri geliyor.
Ilık ballı süt deneyeceğim
Geçmiş olsun, benzer problemleri yaşıyorum 14-16 hafta civarı mide yanması pik yamıştı hatta. Midem çok yanınca bir kaşık (sade) tahin yiyordum. Bir de sabah aç karına 1 aynı şekilde. Çiğ sebze/meyve tüketimine, asitli, çok yağlı, baharatlı, salçalı, acı tüketmemeye dikkat etmek gerek. Bana yumurta iyi geliyordu, bazen akşamları dahi 2 yumurta ve makarna yiyordum. Şu an 19 haftalık, hala mide bulantılarım var maalesef, her şeyi yiyemiyorum.

Gaviskon surubu kaşık kaşık içiyorum olmuyor. Zaten bir şey yemiyorum 😔 sabah içtiğim multi vitamin bile geri geliyor.
Ilık ballı süt deneyeceğim
Aynı dertten muzdarip olunca rahat edemedim. Yemekten sonra hemen uzanmayın, biraz yürüyün, elinizden geldiğince aktif olmaya çalışın. Bir de mümkünse gece uyumadan 2 saat önce yemeyi bırakın. Benim hamilelik dışında da reflü problemlerim var, oradan bildiğim şeyler. Papatya, kuşburnu gini çaylar tüketebilirsiniz. Nişastalı şeyler de iyi gelir. (2. Hamileliğimde nişastalı kurabiye bağımlısı olmuştum).

Aynı dertten muzdarip olunca rahat edemedim. Yemekten sonra hemen uzanmayın, biraz yürüyün, elinizden geldiğince aktif olmaya çalışın. Bir de mümkünse gece uyumadan 2 saat önce yemeyi bırakın. Benim hamilelik dışında da reflü problemlerim var, oradan bildiğim şeyler. Papatya, kuşburnu gini çaylar tüketebilirsiniz. Nişastalı şeyler de iyi gelir. (2. Hamileliğimde nişastalı kurabiye bağımlısı olmuştum).
doktorum gebelik şekerinden şüpheleniyor o yüzden tatlı ve karbonhidrat yememeye çalışıyorum. Genel menüm Beyaz peynir ve tahıllı ekmek :KK43:

amin, iyi haberlerle gelin inşallah. ben bebeğime sağlıkla kavuşacağıma ilk günden beri inanıyorum. hamileliğimi bilmeden tomografi çekildi, ilaçlar kullandım, ya hep ya hiç dendi yani düşme olasılığı vardı. yaşın riskli ilk hamilelik için dediler vs. çok şükür şu an hareketlerini bile hissediyorum :KK200: sadece ona olan sevgime odaklanıyorum artık.
ayin 20 sine randevu aldim demistiniz doktor hakkinda gidince bilgi verirmisiniz nasil bir doktor ben ona gore randevu alayim

Kızlar bende kontrolden geldim herşey yolunda çok şükür 🥰buda benim minik uzaylı oğlum 😂😂😂

Eklentiler

• IMG_20240515_112819.jpg
    IMG_20240515_112819.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_20240515_112812.jpg
    IMG_20240515_112812.jpg
    81,1 KB · Görüntüleme: 85
Teşekkür ederim bende liv bahçeşehire gidiyodum zaten. Ordaki doktorumla yaşamıştım bu olayı. Sabah aradı özür diledi barıştık😅 tekrar devam edicem kendisiyle. Pazartesi tekrar gidicem bebemi görmeye🥹
Aa doğru seninle yakın oturuyorduk :) Sevindim canım halletmenize :)

Merhaba, yaşadığın stresin sana da Bebişe de hiçbir faydası yok. Yaşadıklarını anlayabiliyorum ama olaylara iyi tarafından bakmaya, şükür sebebi bulup güzellikleri çoğalmaya odaklanırsan hem anksiyeten azalır hem de hamileliğinden keyif almaya başlarsın. Hamilelikle alakalı çok güzel açıklayıcı videolar vaar onları izleyebilirsin. Kitap okuyabilirsin. Maalesef bu forum da dahil hep olumsuz deneyimlerin daha çok dile getirildiği ön plana çıkarıldığı platformlar olduğu için her okuduğunu sen de yaşayacaksın gibi düşünme. 100 hamileden belki 5 6 tanesi sıkıntı yaşıyor ve sıkıntısına çözüm bulabilmek için yazıyor buralara. Diğer 95 tanesinin bir problemi olmamasına rağmen biz o 5 6 taneye odaklanıyorum doğal olarak. Bir de her şeyi Google:dan araştırmamak, işin uzmanına sormak lazım. Başımız ağrısa kanser olabilirsin yazdığı için onları da çok ciddiye almamalıyız. Umarım çok güzel bir hamilelik ve doğum yaşar bebişini sağlıkla kucağına alırsın 😍💐
ya çok haklısın ne güzel konuşmuşsun böyle okuyunca rahatlıyorum ama panik gelince öantık gidiyor:KK43: teşekkür ederim

Kızlar ben dün uçağa yetişmek için kısa ama yorucu bi koşu yaptım. Karnımda ağrı var. Sabah sağlık ocağında kalp atışını duydum ama hafif sancı da var tedirginim. Böyle bir şey yaşayan ya da duyan oldu mu

X