Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Biraz dertleşmek için yazıyorum..
Fetal dna testini rahat bir gebelik için yaptırdım ama resmen bugün gittiğim devlet hastanesi Kd doktoru bir daha gelme dedi.Ilk randevum ,husumetim yok 🫤
Geçen ay ayni devlet hastanesinin başka doktoruna randevu buldum.Ultrason sırasında amniyotik bant gördüm deyip bir telaşa düşürdü beni.Ilk kez duyduğum bir olay,nedir ne değildir derken dehşete düşüren sonuçlar..Hemen ertesi gün özele gittim doktor göremedi ters bir durum,hadi devletin doktorunada gideyim dedim.
Perinatolojiye yeşil alan,gittigim doktor bu kadar büyük amniyotik bant olmaz dedi.
Bir ay sonra halsizlik vs sebebiyle bi kan tahlili yaptırayım diye bugün randevuma gittim Devlet hastanesine.
Neymiş efendim burası kadın doğummuş,gebe olmazmış.Dogum şeklim sezeryansa özele gidip takibimi o doktor yapacakmış, gününü ayarlayacakmiş.Ya suyum patlarsa o an ne yapacakmış bu hastanede ?Yeterli ekipmani yokmuş devlet kızarmış kendisine.4 tane doğum hastanesi varmış onlara gidecekmişim.Bana hastane isimlerini sayıyor.Ben sadece tahlil istedim bir de mümkünse ultrasondan bakılmasını rica ederim dedim.Ultrasona gerek yokmuş hadi bakayimmiş,Bir sürü laf,bir daha gelmeyin bize,hasta kadinlardan hastalik bulasirmis(alttan muayene yok bir de )
Ultrasona bakti ileri hafta gözüküyor dedi kalktı. Bir resmini alabilir miyim dedim verme zorunluluğu yokmuş ama neyse vereyim dedi.
Ya ben anlamıyorum. Zaten ozele gittim ,ama ben sadece devletin bana tanıdığı hakkı kullanarak,tahlil istedim çünkü çok bitkinim. Ilaclarin yaramadığını düşündüm.Bir de bu hastane bana 10 dakika,diğer dogum hastaneleri ise en yakını 40 dakika uzakligimda.Basit bit test için neden onca yolu aç gideyim ki?
Sağlık ocağı doktorum aylardir izinde,oraya da gidemiyorum.
Nedir bu doktorların istedigi bizden?
Daha 4 ayligim su patlarsa kanaman olursa ben ne yaparım bu hastanede diye bana soruyor.Detayli ultrason mu istedim anlamadim sadece kan değerlerim için bir tahlil sebebiyle gittim.Mecburmuyuz özele gidip 1000 tl verip tahlil yaptırmaya?
Bir daha asla asla asla...Devletin yakınından geçmem.Uzun oldu ama kusura bakmayın.
Başka bir anneninde doktoruyla olan sıkıntını okudum, bugün başımdan geçeni yazmak istedim😕
bazı doktorlar gerçekten çok garip. ben baya şanslıyım, devlette sürekli gittiğim doktorum çok tatlı bir kadın. ikili tarama yapamadığı için başka hastaneye gitmiştim, teste mi gittim dayak yemeye mi belli değil. şans işi gerçekten.

bazı doktorlar gerçekten çok garip. ben baya şanslıyım, devlette sürekli gittiğim doktorum çok tatlı bir kadın. ikili tarama yapamadığı için başka hastaneye gitmiştim, teste mi gittim dayak yemeye mi belli değil. şans işi gerçekten.
Bir önceki doktorda çok ilgiliydi.Ne kadarda amniyotik bant deyip korkutsa da yine de birşeylerin yanlış gitmesinden çekinip bilgi veren doktorlardandı.
Bölüm anabilim başkanı olacak bunlari yapan doktor.Ne diyeceğimi şaşırdım çok cevap var aslında.Ben gebeligimi izle,doğum sürecimden ne olacak anlat vs demedim ki.Kan tahlili istedim.Birde mümkünse (icimde anlamlandırmadigim bir evham var,hareketleride hissetmiyorum çünkü 16+)usg bakabilirmiyiz dedim.Bakmaya gerek yokmuş yeni bakılmış çünkü, ama neyseymiş....
Hayatin hangi alaninda olursak olalim Allah gerçekten merhametli ve iyi niyetli insanlarla karşılaştırsın.Bir terzide olabilir, bir yöneticide bir avukatta,alan farketmez..Tesekkur ederim yanıtınız için ☺️🌸

Ballikocum eğitim araştırmadan nasıl ayrıntılı randevusu alınıyor? Mhrsden sadece muayene alabiliyoruz. Önce muayene olup sonra doktordan tarih mi alıyoruz acaba?
Canım önce devlette kadın doğum bölümünde muayene olman gerekiyor. Onlar muayene esnasında sistemden yan dal randevusu alman için kayıt açıyorlar. Ki sen de perinatoloji den randevu alabilesin. Yoksa sistem izin vermiyor . Ben gittim açtılar yan dal kaydını. Mhrs den perinatoloji için sürekli randevu aradım aldım randevumu şükürler olsun.🙏

İstanbulda mı yaşıyorsunuz

İstanbulda devlet hastanelerin geneli bu şekilde. En güler yüzlü doktor bile devlete geçince anında değişiyor. Ben ara ara muayenelere devlete gidiyorum ama doğumu asla düşünemiyorum

Bu arada 18.haftadayız bebişin hareketlerini hissetmeye başladım. Yalnız benm oğlan geceleri kıpır kıpır 3-6 arası.
UMarım doğduktan sonra da böyle olmaz🥹
diğer oğlum gece 11de hareketlerini keserdi uyurdu sabah başlardı hareketlerine. uyku düzeni hala dha aynı.
Karnında nasılsa doğunca da değişmiyor diyorlar🥹

kızlar iyi akşamlar, tetanozu oldum 7 8 saat önce falan. Herhangi bir yan etki görmedim, sol kolumdan yaptı sadece kolum ciddi şekilde ağrıyor hafifte şişti, bir ağırlık hissediyorum böyle olacağını söylemişti hemşiremiz zaten. Henüz yaptırmayanlar için yazmak istedim ❤️
Bende yarın 2de gideceğim en son 2017de olmuştum o zaman bile dayak yemisim gibi 2. Gün yatmıştım o yüzden cok korkuyorum 🥲🥲

İstanbulda devlet hastanelerin geneli bu şekilde. En güler yüzlü doktor bile devlete geçince anında değişiyor. Ben ara ara muayenelere devlete gidiyorum ama doğumu asla düşünemiyorum
Bu olay Istanbul anadolu tarafında bulunan bir devlet hastanesinde oldu.Malesef Istanbul yaşanacak şehir değil artık.Hizmet sektörü, beyaz yakalı insanlar hocam dediklerimiz bunları bize reva görüyorsa, varın gerisini herkes düşünsün..
Ben bebeğim hakkında bilgi verin kontrol edin demedim.Tahlil istiyorum bir de mümkünse görelim sadece dedim.
Hareketleri başlamadı daha.Evham yaptım nedense ve görmek istedim ona bile laf duydum..Neyse uzak olsun artık.

Merhaba arkadaşlar. Derdimi burada anlatmak istedim. Biraz riskli bir gebelik yaşasam da henüz çok yüksek bir risk saptanmadı. Fakat öylesine tedirginim ki sürekli anksiyete patlamaları yaşıyorum. Aklıma hep kötü senaryolar geliyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Sizce ne yapmalıyım

Merhaba arkadaşlar. Derdimi burada anlatmak istedim. Biraz riskli bir gebelik yaşasam da henüz çok yüksek bir risk saptanmadı. Fakat öylesine tedirginim ki sürekli anksiyete patlamaları yaşıyorum. Aklıma hep kötü senaryolar geliyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Sizce ne yapmalıyım
Merhaba, yaşadığın stresin sana da Bebişe de hiçbir faydası yok. Yaşadıklarını anlayabiliyorum ama olaylara iyi tarafından bakmaya, şükür sebebi bulup güzellikleri çoğalmaya odaklanırsan hem anksiyeten azalır hem de hamileliğinden keyif almaya başlarsın. Hamilelikle alakalı çok güzel açıklayıcı videolar vaar onları izleyebilirsin. Kitap okuyabilirsin. Maalesef bu forum da dahil hep olumsuz deneyimlerin daha çok dile getirildiği ön plana çıkarıldığı platformlar olduğu için her okuduğunu sen de yaşayacaksın gibi düşünme. 100 hamileden belki 5 6 tanesi sıkıntı yaşıyor ve sıkıntısına çözüm bulabilmek için yazıyor buralara. Diğer 95 tanesinin bir problemi olmamasına rağmen biz o 5 6 taneye odaklanıyorum doğal olarak. Bir de her şeyi Google:dan araştırmamak, işin uzmanına sormak lazım. Başımız ağrısa kanser olabilirsin yazdığı için onları da çok ciddiye almamalıyız. Umarım çok güzel bir hamilelik ve doğum yaşar bebişini sağlıkla kucağına alırsın 😍💐

Bu olay Istanbul anadolu tarafında bulunan bir devlet hastanesinde oldu.Malesef Istanbul yaşanacak şehir değil artık.Hizmet sektörü, beyaz yakalı insanlar hocam dediklerimiz bunları bize reva görüyorsa, varın gerisini herkes düşünsün..
Ben bebeğim hakkında bilgi verin kontrol edin demedim.Tahlil istiyorum bir de mümkünse görelim sadece dedim.
Hareketleri başlamadı daha.Evham yaptım nedense ve görmek istedim ona bile laf duydum..Neyse uzak olsun artık.
evham dediğiniz şey de normal olmayan bir durum değil. hepimiz görmek için sabırsızlanıyoruz, elimizde olsa her gün ultrasonla baktırırız :) talebiniz de çok çok normal yani. sanırım özellikle devlet hastanelerinde çok sayıda hastalarla uğraştıkları için, hastaların da bin bir türlüsü var tabi doktorlar baya zorlanıyor ve garip tepkiler verebiliyorlar. ben bu şekilde anlamaya çalışıyorum ama yine de tabi haklılar diyemiyorum.

Siz ne diyorsunuz ilk oğlumda 36 haftalıkken devlete gittim. Hem kan tahlili yaptıracaktım hem ağrılarım vardı NST olacaktım. Ya kan verebilirsin yada nst ye bağlanabilirsinn kararını ver dedi.
ŞOk oldum, sanki kendi yapacak hemşireler yapacak amaç gıcıklık kötülük olsun tamamen.

İlk gebeligim tüp bebekti hamilelik başında bir sürü kan testi isteniyor ya devlet hastanesine gittim durumu izah ettim özel bir klinikte tüp bebek yaptım takibi orası yapıyor ama mümkünse sadece tahlil yapmak istiyorum dedim ki istenen tahlillerin listesi var elimde yani doktorun sistemden onları girmesi 30 sn sürer. Bana baktı baktı ve dedi ki tüp bebek yapmışsın demekki paran var git özel bir laboratuvar da yap beni neden meşgul ediyorsun ? Yani istanbulda isen çok sıkıntı devlet

Kızlar ben bugün doktor kontrolüne gittim. Her şey yolunda çok şükür bir sıkıntı yok. Yalnız doktorla saçma sapan bir şey yaşadım sinirlerim bozuk ağlıyorum 2 saattir. Değiştiricem doktoru. Beylikdüzü Bahçeşehir esenyurt bölgesinde gittiğiniz ve memnun kaldığınız bir doktor var mı.
Canım ben Bahçeşehir Liv de Deniz hoca var kadın doğumda ona gidiyorum çok çok memnunum

Arkadaşlar genel bir kaşıntı yaşayan var mı iki haftadir var pek önemsemedim hamileliktendir dedim ama önce bacaklarım da başladı dün gece uyuyamadım kasintidan kulaklarıma kadar kasiniyorum yarın bı kan vercem

Arkadaşlar genel bir kaşıntı yaşayan var mı iki haftadir var pek önemsemedim hamileliktendir dedim ama önce bacaklarım da başladı dün gece uyuyamadım kasintidan kulaklarıma kadar kasiniyorum yarın bı kan vercem
İhmal etmeden kan değerlerine baktırmanı öneririm çünkü genelde karaciğer değerleri yükselince kaşıntı yoğun oluyor . İnşallah öyle bir şey değil kilo alımı falan ile ilgilidir

X