Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bugün kızartma yaparken elime 2 kere yağ sıcradı su gibi çok şekilde geldi elim kabardı anında su topladı. Buz tuttum kantaron surdum esim eczaneden krem aldı geldı sakınan göze çöp batar misali😑😑😑 simdi de kasiklarıma hafif hafif ağrı giriyor kendimi mi kastim acaba acıyla

Ben direk fetal dna yaptırdim 2li 3lü ugrasmamak için
Yaa ben 3 kez sordum ama doktorumu ezemedim direk bana da yapsaydi benim yasimdan dolayi bile bile yapti yasim var risksiz nasil ciksinnki yaa parada sorun degil verdik gecti cocuk iyi olsun diyorsunda cok stres 2 lide bekle sonuc iste fetalda bekle

Bugün kızartma yaparken elime 2 kere yağ sıcradı su gibi çok şekilde geldi elim kabardı anında su topladı. Buz tuttum kantaron surdum esim eczaneden krem aldı geldı sakınan göze çöp batar misali😑😑😑 simdi de kasiklarıma hafif hafif ağrı giriyor kendimi mi kastim acaba acıyla
Kasiklar benimde agriyor canim onlar normal elinnicin iyi yapmissin yanik kreminide ihmal etme sen cok gecmis olsun

Hiç kendini üzme engelli aldır bu çocuğu dedikleri o kadar çok kişinin sağlıklı doğduğuna şahit oldum ki doktorlar için o senin evladın falan pek önemli değil hiç umursamadan konuşuyorlar herşey Allah'tan sen duanı et gerisini Allah'a bırak doktorlara kalsa şuan yaşayan çoğu kişinin anne karnında hayatı sonlanmıştı tabiki her doktor için demiyorum ama ufak şeyleri abartabiliyorlar. Anne karnında %100 engelli aldır dedikleri kızın şuan 17-18 yaşlarında çok güzel ve sağlıklı bir genç kız olduğuna şahit oldum
Çok sağol canım uyudum uyandım biraz kendime geldim. Ense kalınlığı sınırda bile değil sınıra yakın dedi o yüzden daha pozitif bakmaya çalışıyorum şuan 😊

Canim.o 2 li test sorun yaa bende ultrason iyi cikti bendede orta yas riski cikti fetal.aslinda enniyiymis bosa morel bozuklugu yaptu bende kan sonucumu alinca morelim bozuldu yas riskli cikinca uzme kendini diyecegim uzersin hakli olarak bende uzuldum simdi iyiyim yakin demis riskli dememis kuzum benim
Evet canım ilk duyduğumda çok kötü hissettim ama şimdi daha iyiyim sınıra yakın dedi sınırda bile değil o yüzden daha pozitif bakmaya çalışıyorum 😊

Bana dr um direkt 2 li 3 lu yapmicagini fetal dna yaptırmam gerektiğini söyledi. Sebep olarakta yaştan dolayı direkt risk geleceğini ve canımı sıkacağıni soyledi
Benimki perinatalog bile bile yapti neden boyle doktorlar ben senin hastaninim zaten dogumuda sen yapacagim nasil olacak simdi 3 4 luyude ister mi benden para icin yapmaz herhalde fetalden sonra o testleri bir daha ,yasim vardi ve biliyordur yuzde yuz taramalari kendi yapiyor direk fetal isteseydi neolurdu anlamadim

Ben kendi doktoruma hiç gidemedim acildeki kanaman artarsa gel dedi ozeldeki de tekrar kontrole gel demedi bende randevu aldım ona göre gidicem
Ben doktorumun bagli oldugu hastahaneye gittim acile oradaki doktora muayane oldum kendi doktoruma da ulastim tedaviyi soyledim oda haftaya sali mutlaka gel dedi bana sen kendininkine yazdinnmi peki durumunu canim

Benimki perinatalog bile bile yapti neden boyle doktorlar ben senin hastaninim zaten dogumuda sen yapacagim nasil olacak simdi 3 4 luyude ister mi benden para icin yapmaz herhalde fetalden sonra o testleri bir daha ,yasim vardi ve biliyordur yuzde yuz taramalari kendi yapiyor direk fetal isteseydi neolurdu anlamadim

Canım seninki ne düşündü hiç bilmiyorum ben direkt gebe olduğumu ogrendim gittik keseyi gördük sonra 2. Kalp atışı için gittigimde süreç ile ilgili bilgi verdi ve direkt 2 li 3 lu test yapmayacagini fetal dna yaptırmam gerektiğini. 35 yaş ve üstünde direkt oran xxx çıkıyor dedi ( sayıyı hatirlayamadim) kafadan riskli gelecek. Canin sıkılacak bir kez yaptır keyfine bak dedi

Ben doktoruma sordum siz ne derseniz onu yapacagım dedim o da fetal daha garanti sonuc verir 2li 3luye gerek kalmaz dedi direkt fetal yaptirdik.
Yaa ben 3 kez sordum ama doktorumu ezemedim direk bana da yapsaydi benim yasimdan dolayi bile bile yapti yasim var risksiz nasil ciksinnki yaa parada sorun degil verdik gecti cocuk iyi olsun diyorsunda cok stres 2 lide bekle sonuc iste fetalda bekle

Benim de ikinci sezeryan arkadaşım oldu yakın zamanda 3 hafta önce bile alınabilir diyor

Mutlaka denemissindir kuru kayısı ve erik. Bir de süt tuketiyorsan onu da gözden geçir süt de kabızlık yapar

Günaydın canım 🩵 yani destek derken hangi anlamda ? Ev işi falansa zaten yardım ya da destek değildir yapması gerekir 😀 hamilelik olmasa bile böyle olmalı hayat müşterek sonuçta. Ama psikolojik anlamda nazımı çeker anlamında ise ben şahsen kolay hamileyim ya hiç öyle modum düşük canım şunu çekti gibi şeyler olmuyor ama öyle olsaydım destek olurdu diye düşünüyorum
3 hafta da çok erken yahu :)

Kızlar ağzımın kenarlarından çeneme doğru iki yanda soyulma ve biraz lekelenme var. Ne yapabilirim bunun için? Vazelin kullanıyorum ama sizde de oluyor mu?

X