Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar elinde kolunda egzama çıkan var mı? İlk gebeliğimde de çıkmıştı elimin üzerinde. Kızımın da şimdi var aynı yerde.

Sol elimin üzeri egzama oldu :KK43:

Çok geçmiş olsun, ben aynı durumu yaşamadım ama eşimde egzama var. Doktor sakınca yok derse kortizonlu krem kullan, saniyesinde kaşıntıyı kesiyor 🥹💘

Çok geçmiş olsun, ben aynı durumu yaşamadım ama eşimde egzama var. Doktor sakınca yok derse kortizonlu krem kullan, saniyesinde kaşıntıyı kesiyor 🥹💘
İlk 3 ay kortizol çok zararlı. Benim egzama yok ama aşırı atopik cildim var doktor hamilelik şüphemden dolayı vermemişti kaşıntı kremlerinden. Onun yerinde kozmetik kremlerden verdi

Kızlar elinde kolunda egzama çıkan var mı? İlk gebeliğimde de çıkmıştı elimin üzerinde. Kızımın da şimdi var aynı yerde.

Sol elimin üzeri egzama oldu :KK43:
Benim ellerimin üzerinde eskiden beri var epeyce arttı bu aralar. Durmadan el yıkamak iyice tetikliyor ama ne yapalım yapacak birşey yok 🤷‍♀️

Kızlar ben de hiç su içemiyorum desem yeridir. Maksimum 1 litre içmişliğim vardır🥺 biraz fazla içmek için kendimi zorlasam hemen bulantı başlıyor 🥺 çok korkuyorum zararı olur mu?

Ilacin yapısı bozuk yazan olmuş kaldirilacak yazan olmuş ciddi kabizlik yapiyo yazan olmuş. Ayrica ilacın üstünde folik asit de yaziyo heeeer yerden folik asit alip vucutta biriktirmek ne kadar faydali bilemedim. Mide yakıyo demir tadi birakiyo agizda vs de denmis...
Hm anladım canım benim zamanımda böyle bişey duymamıştım ama 5 sene önceydi😂 bu kadar sıkıntı varsa muadili daha iyi içeriği olan bir sürü ilaç bulunabilir o halde

12. Haftadan sonra herkese veriliyor bnmde degerlerime bakılmadan sağlık ocağında verdiler devit vitamin ve kan ilacı bnm kanım normal olduğu için vede bnde kabızlık yaptığı için kullanmıyorum onun yerine keçi boynuzu pekmezi içiyorum çok fazlasıyla kan yapıyor vede sağlıklı sende rahat etmiyorsan pekmez iç onun yerine
Arttiriyo mu cidden kanı? Var evde keçiboynuzu pekmezim içerim nolcak ilaç içmekten iyidir. Demirim hep düşüktü benim demiri de yukseltiyormu

Selam kızlar yine kanamayla geldim ben 🥺 13+0 da gece duşa girdim hani öyle çok sıcak bi suya felan da deil çıktım mutfaktayken birden birsey bosaldi iç çamaşırma su gibi sıcak ama ne bu dedim bi baktım kanama ama durmuyor su gibi akiyodu 10 dk sürdü acile gittim yatış verdiler devlet hastanesinde sonra ertesi günü doktor baktı bebek normal kanamalar devam ediyor ama ağrım da çok yoğun du sanki adet sancısı gibi ilaç felan hicbise vermedi taburcu oldum bu sabah ozeldeki doktoruma gittim biz ilcedeyiz o giresun merkezde iğne verdi 3 tane 5 güne bir yapilacak duphaston hapı da günde 3 tane verdi 1 hafta yatacaksin dinlen dedi bebek şuan iyi ama kanamalar devam Vala hicbiseyim yoktu kendimi de yormadim cinsellik desen o da deil çok üzgünüm 2 gündür gerçekten dua edin olur mu kızlar bebeğim tutunsun annesine karnım bile büyüdü 🥺 kürtaja gidiyorum sandım resmen okadar korktum ki Allah hiçbirinize yaşatmasın dua edin lütfen bizim icinde 🙏💕
7nci haftada kahve sürüntu kanamam gelmsiti . O haftamda progestan igne duphaston başlandı cift rahim olduğum icin riskim vardi asirii korkmustum. Hemen kesilmisti 1nci ignemde kanama. (3gune bir vuruluyorum) sonra 9ncu haftamda tam da anlattiginiz sekilde kipkirmizi kanamam oldu beynimden vurulmusa dönmüştüm suan 11 haftaligiz halen az az geliyo siyaha döndü nerdeyse kanama. Hamileliğimi ogrendigimden beri kasik agrim var. Ama 9ncu haftadaki kanamamdan sonra ağrı adet sancisina benzer sekilde artış gösterdi. 7/24agrim var bu sekilde yaşıyorum resmen alıştım gibi. Kalcam da igneden dolayi agriyo zaten egerki eli hafif birine yaptirmazsam yumusak degil de bele yakin yerden yaparsa cok agrim oluyo. Önümü dönsem ağrı arkami dönsem ağrı durumundayim uyurken. Ama tek düşündüğüm bebeğimin iyi olmasi suan. Igneden deli gibi korkarim ben normalde tepki vermiyorum artik. Seni cok iyi anlıyorum diken üstündesin diger hamilelere bakiyosun gayet iyiler ben neden böyle oldum diyosun falan filan iste... ben ev süpürmeyi falan 7nci haftamda bıraktım. Süpürmek bence kasığı kasıyor süpürge yapma. Sürekli otur veya yat . Evim kalkmis kaciyo durumda ama yapabilecegim bisey yok bebegim iyi olsun

Kızlar çin takvimi sizce doğru mu?😬 Bir de kimi takvimde yaşınıza +1yas ekleyip bakiliyo kimisine eklenmiyo. Kendi yaşıma göre erkek cikiyo egerki +1yas eklersem kiz cikiyor. Sizce hangisi doğru 💃

7nci haftada kahve sürüntu kanamam gelmsiti . O haftamda progestan igne duphaston başlandı cift rahim olduğum icin riskim vardi asirii korkmustum. Hemen kesilmisti 1nci ignemde kanama. (3gune bir vuruluyorum) sonra 9ncu haftamda tam da anlattiginiz sekilde kipkirmizi kanamam oldu beynimden vurulmusa dönmüştüm suan 11 haftaligiz halen az az geliyo siyaha döndü nerdeyse kanama. Hamileliğimi ogrendigimden beri kasik agrim var. Ama 9ncu haftadaki kanamamdan sonra ağrı adet sancisina benzer sekilde artış gösterdi. 7/24agrim var bu sekilde yaşıyorum resmen alıştım gibi. Kalcam da igneden dolayi agriyo zaten egerki eli hafif birine yaptirmazsam yumusak degil de bele yakin yerden yaparsa cok agrim oluyo. Önümü dönsem ağrı arkami dönsem ağrı durumundayim uyurken. Ama tek düşündüğüm bebeğimin iyi olmasi suan. Igneden deli gibi korkarim ben normalde tepki vermiyorum artik. Seni cok iyi anlıyorum diken üstündesin diger hamilelere bakiyosun gayet iyiler ben neden böyle oldum diyosun falan filan iste... ben ev süpürmeyi falan 7nci haftamda bıraktım. Süpürmek bence kasığı kasıyor süpürge yapma. Sürekli otur veya yat . Evim kalkmis kaciyo durumda ama yapabilecegim bisey yok bebegim iyi olsun
Ahh canım seni öyle iyi anlıyorum ki çok benzer durumlardayiz senin de Allah yardımcın olsun
Senin kanamalarin icin ne dio peki doktorlar? Hani somut bi aciklamalari var mi?
tavsiyelerin için çok teşekkür ederim gerçekten iğnenin felaket bi ağrısı var ama bebisler için herseye değer inş bu günleri gülümseyerek hatırladığımız zamanlar da gelir 🙏 💕 sende kendine çok dikkat et lütfen inş hep güzel haberlerinizi duyalım 💕

Ahh canım seni öyle iyi anlıyorum ki çok benzer durumlardayiz senin de Allah yardımcın olsun
Senin kanamalarin icin ne dio peki doktorlar? Hani somut bi aciklamalari var mi?
tavsiyelerin için çok teşekkür ederim gerçekten iğnenin felaket bi ağrısı var ama bebisler için herseye değer inş bu günleri gülümseyerek hatırladığımız zamanlar da gelir 🙏 💕 sende kendine çok dikkat et lütfen inş hep güzel haberlerinizi duyalım 💕
Çift rahimmişsin canım benim belki ondan kaynaklanıyodur inş sağlıklı bi sekilde kucağımıza alırız bebeklerimizi 🙏 Rabbim büyük 💕🙏

Kızlar ben de hiç su içemiyorum desem yeridir. Maksimum 1 litre içmişliğim vardır🥺 biraz fazla içmek için kendimi zorlasam hemen bulantı başlıyor 🥺 çok korkuyorum zararı olur mu?
Canım suyun içine bi parça zencefil atsan doktorum önermişti bana hem bulantini biraz rahatlatir hem de biraz daha fazla su içersin su önemli canım hem senin hem bebegin icin

Kızlar günaydın hepimizin günü güzel geçsin 🌸💐
Lierac ın çatlak kremini alacağım ama hep alışveriş yaptığım sitede stok yok maalesef siz nerelerden aldınız? Tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir site var mı?

ben de aynıyım. normalde cok ıcerım. ıcmekte ıstıyorum ama dırekt mıde bulanıyor.
mınık mınık ıcmeye calısıyorum.

Ben daha 7 haftalıkken filan söyledim tüm öğrencilerime ya 😄 idareme de söylemiştim mutlaka, nöbette filan oturucam bilginiz olsun diye

Bende söyledim is yerime rahatladım resmen 😀 normalde çok tartışmalı geçer bizim proje toplantıları en son cuma günü toplantı 3.5 saat sürdü burnum kanadı ağzımdan kan geldi başım ağrıdı korktum o saatten sonra zaten herkese soyleme kararı aldım. Şimdi en ufak gergin ortamda kaçıyorum kalkıp birden gidiyorum birsey diyemiyorlar. Bebeğimizden önemli değil hicbirsey çok korktum hem burnum kanadı hem ağzımdan kan geldi başım ağrıdı aklım çıktı. Dr um sinirsel tansiyonun çıktı büyük ihtimal dedi

Kızlar günaydın hepimizin günü güzel geçsin 🌸💐
Lierac ın çatlak kremini alacağım ama hep alışveriş yaptığım sitede stok yok maalesef siz nerelerden aldınız? Tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir site var mı?
Kuzum yurtdışında tanıdığın varsa getirt çünkü ciddi fiyat farkı var. Ben romanya'dan getirttim arkadaşa.

X