Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Yanii bizim bebekler 2500 doğmazsa ne yapalım. Bebekleri 2 ay saklayalım kimseye küçük olduğunu göstermeyelim :KK70:
Amaan benim o kadar çevrem yok neyse ki o konuda rahatım 😅 Ayrıca anlatılan kayınvalideler gibi kaynanam olsa bende kafaya takar moralim çok bozulurdu herhalde insanın enerjisini düşürüyor çünkü insanlar. Ne kadar takılmasada. Allah herkese biraz düşünce ve empati duygusu nasip etsin.
Ayrıca ben sola yatarken bile zorlanıyorum iki gündür. Evden de çok çıkmıyorum markete gittim nefes nefese kaldım resmen. Hareketsiz kalmakta iyi değilmiş. Böyle ağırlığa bence 2 kilo olmuştur artık inşallah çocukum bence olmalı çünkü 😅😄

Kızlaar hediyelik olarak vermeyi planladığım ürünlerden ikisi ulaştı elime. Bunlar haricinde kurabiye, sukulent ve cikolatalarim olacak. Son hazırlıklara geldikce heyecanım artiyor. 🙈😍

Eklentiler

• 1000051071.jpg
    1000051071.jpg
    180,7 KB · Görüntüleme: 63
  • 1000051068.jpg
    1000051068.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 60
  • 1000051066.jpg
    1000051066.jpg
    213,3 KB · Görüntüleme: 62
  • 1000051065.jpg
    1000051065.jpg
    286,3 KB · Görüntüleme: 62
Aynen bende yaa ve öyle yorum yapanlarda var 😞 Genel anestezi istesem doktorum istemez gibi ama iyi mi olur onuda bilmiyorum zaten. Çok zor bir karar 😒
Canim genel anestezi bebege gectigi icin cok hizli hareket edilmesi gerekiyormus dogumda. Ben olsam hani doktorun o an yapmak zorunda oldugu tibbi bir durum gerceklesmesse bunu tercih etmezdim bebegi riske atmamak icin.

Yaa 2 olduk. 🌹 Yok mu başka doğumumuz haftaya kızlaaar? Sanıyorum ondan sonraki hafta yani 23 Eylül haftasında bir yığılma olacak toplu doğum gibi 🤣🤣

Şu an 16-22 Eylül aralığında ben ve @komikmigeldiii varız.
23-29 aralığında da Perlitik Perlitik geliyooor.
siz rahata ermişken deee arkanızdan grubun isim hakkını veren ekimm annelerii gelicekk🤣🤣 benim sezeryan 38içinde alırız 14 15 ekim gibi dedii normalde 40 hafta beklenseydi aynı gün dogcaktık oglusumla

Aa mantıklı aslında ben kaç kilo doğurursam o kadar kg altın isterim bak ona göre diyip espriyle konuyu kapattıracaksın bnce sonra kilo alsın demez 😂
Hahahaha istemek lazim bukadar onem verenlerden bence Allah dert vermiyor onlara sizleri uzmekten baska bisey yaptiklari degil insanalrin cocuklari olmuyor 7 10 yil ugrasiyorlar ne tedavilerw para harciyorlar sukretmek lazim kayinvalideler huzursuzluk cikariyim ogluma geline modular

Kizlar sacma soruysa kusura bakmayin😂 3 gundur bu bebek gunde birkac kere araliksiz 2-3 saat falan karnimi bir sagaa bir sola yayik ayran yaparcasina salliyor. Cogu zaman da aciyor😄 Cok sallamadigi zaman da bir hareketini mutlaka hissediyorum surekli gun boyu. Bu cocuk hic mi uyumuyor, bu kadar hareketten endiselenmeli miyim yoksa yapimdan dolayi ben mi fazla hissediyor olabilirim?
Keske iceri bir kamera falan koyabilsek ya😄

Kızlar süt pompası/süt sağma makinası çok gerekli mi sizce? Gerekli görüyorsanız önerdiğini marka model yazabilir misiniz?
Doğunca lazım olursa alacağım ben. Hastanelerde zaten oluyormus. Lazım olursa eşimden isterim eczabeden
Yaa begendin mi canim benimkide yarin gelecek heyecanliyim cok 😇😇
Temizliğini nasıl yapacaksınız?

Kizlar sacma soruysa kusura bakmayin😂 3 gundur bu bebek gunde birkac kere araliksiz 2-3 saat falan karnimi bir sagaa bir sola yayik ayran yaparcasina salliyor. Cogu zaman da aciyor😄 Cok sallamadigi zaman da bir hareketini mutlaka hissediyorum surekli gun boyu. Bu cocuk hic mi uyumuyor, bu kadar hareketten endiselenmeli miyim yoksa yapimdan dolayi ben mi fazla hissediyor olabilirim?
Benimde öyle bir sağ şişiyor bir sol. Bazen sağ yandan ayağı mı elimi ne küçük böyle şişiyor. Dalgalandırıyor filan 😅 Bir gün öyleyse ama diğer gün suskun oluyor. Bi gün uyanık bi gün uyuyor galiba 😅 Bende hareketine alışınca bu sefer hareket etmeyince sürekli karnımı dürtüyom etsin diye 😁 Bir kitapta okudum. Bebekler anne ayaktayken veya iş yapıyorken karında su içinde sallanıyorlar o da onlara uyku yapıyormuş ama dinlenme modunda olunca içerdeki su da hareket etmediğinden uyanık olup oynuyormuş 🙃 Bende bu aralar hep dinlenme modundayım 😁

Aynı durumdayız. Gün içerisinde inanılmaz aktif. Sık sık sallıyor ama sallantılar saat boyu sürmüyor tabii. Bunlara ek olarak kafasını da bastırıyor kızım 🥹

siz rahata ermişken deee arkanızdan grubun isim hakkını veren ekimm annelerii gelicekk🤣🤣 benim sezeryan 38içinde alırız 14 15 ekim gibi dedii normalde 40 hafta beklenseydi aynı gün dogcaktık oglusumla
Benimde 38. Hafta Ekimin ikinci haftası oluyor. En geç tarih o. Bakalım anası gibi Ekim ayında gelir inşallah. Ekim ayını ayrı bi seviyorum çünkü 😌

Ben varım pazara ev temizliğini bitiricem cuma da doğum zaten temizlik bitince bende kuaför ağda saç kesimi falan yapicam belki bir gün denize bir günde eşimle akşam yemegine gideriz cuma da sabah doğuma
20 Eylül müüü? Kadının gücü diyorum başka bir şey diyemiyorum 🤣 Hâla doğumdan önce yetiştireceklerimizi planlıyoruz 💪🏻

Yaaa bende bugun gittim anaztesiyr belden dedi anastesi doktoru tirstim yaa onunlada ilgili coool rivayet var yaa Allah yardimcimiz olsun
Yakın zamanda akraba belden oldu. Anestezistin dediğini dinledim bol bol kahve içtim 3 litre su içmeyede özen göstermiş iyiyiim diyor. Yapan kişiye göre de değişiyormuş galba. Ya da kişinin bünyesinden mi bilmiyorum. İnşallah seninde ağrısız sızısız yan etkisiz geçer 🙏

X