Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım benim alerjim var ve nefes alamıyorum. Bu benim hamilelik öncesi bir problemim hep alerji ilacı kullanırdım fakat hamilelikte bu durum iyice arttı ilaç kullanamadığım için. Kendim için zaten istiyordum ortamı nemlendirerek daha rahat nefes almanı sağlıyor. Kuru havası olan nemsiz yerde yaşayanlar için bebeklere de çok tavsiye ediliyor. Özellikle kış bebeklerine. Çünkü kalorifer havayı kurutuyor. Kuru hava akciğer gelişimine negatif etkisi var. Bebeklerin hastalanma meyilini artırabilir. Nemli hava bebeğin de daha rahat nefes almasını ve daha rahat uyku uyumasına yardımcı olur. Elzem olmazsa olmaz bir şey değil belki ama hayatı kolaylaştıran bir şey. Şu an bebek için değil kendim için alacağım çünkü nefes alamıyorum😭
Merhaba, bende hamile olduğum için alerji ilacı kullanamıyorum. Şu an nasılsınız? İyi geliyor mu buhar makinesi? Bende nefes alamıyorum😕

Bende anlamıyorum inan 🤷🏼‍♀️
Eski kafalılık sanırım yani insan nasıl kıyaslama yapar bunu rekabet haline getirir beynim almıyor kilo benim için önemli değil kendimde bile sağlıklı olsun olalım kilo alınır verilir zaten gelde bunu onlara anlat. Bir tosun doğuramıcağım için sanırım bana gıcık oluyor 🫢 özelde yapacağım için ordan taktı zaten nerden sataşacağını şaşırmış halde.
Allah allah hem sizle arasi iyi maddi manevi destek degiller neden bukadar uzerinde hak sahibi goruyorlarki ,tosun dogursan 4 kg altin takacak mi sana dua etsin saglikli gebelik geciyorsun neler duyuyorum bizler gercekten cok sansliyiz bebeklerimizin sagliklari iyi

Evet esinin genetigini aliyormus benim doktorum oyle dedi esin kac kg dedi
Ya benim eşim minik doğmuş 2700 civarı halen de minyon, ben 4200 😄 (annem bazen 4500 bazen 4200 diyo ama en son 4200 demişti 🥲) ama benim kızım şu an 36 haftada 3200 oldu bile, babası değil benim gibi oluyo gibi geliyor bana 😄

Bende anlamıyorum inan 🤷🏼‍♀️
Eski kafalılık sanırım yani insan nasıl kıyaslama yapar bunu rekabet haline getirir beynim almıyor kilo benim için önemli değil kendimde bile sağlıklı olsun olalım kilo alınır verilir zaten gelde bunu onlara anlat. Bir tosun doğuramıcağım için sanırım bana gıcık oluyor 🫢 özelde yapacağım için ordan taktı zaten nerden sataşacağını şaşırmış halde.
Ozelde yapmana neden takiliyor onuda anlamadim

Ya ne güzel nasıl başardın acaba? Pelvik masaj mı yaptın? Ben kesisiz normal doğum mümkün mü diye sordum aslında. Haftasının çok ilerlememesini ve iyi ıkınmayı şart koştu. Zaten bu gidişle 40lara gitmem zaten bence ama ben 38ken kafası 41 haftalık olacak 🥲
Ben o zamanlar bilmiyordum pelvik masajı ve son haftalar hergün eşimle ilişki oldu açılmam iyi oldu birde bebek kafası kaçtı bilmiyorum kilosu 3200dü tam 38+0 kontrole diye gittiğimde oldu kilo fazla olursa kesi atar mı onda bilmiyorum ama mesela instegram da bazı doktorlar var kesisiz 4 kilo doğru falan diye reels izlemiştim zahide miydi doktorun adı ne popüler bi doktordu

Yaa 2 olduk. 🌹 Yok mu başka doğumumuz haftaya kızlaaar? Sanıyorum ondan sonraki hafta yani 23 Eylül haftasında bir yığılma olacak toplu doğum gibi 🤣🤣

Şu an 16-22 Eylül aralığında ben ve @komikmigeldiii varız.
23-29 aralığında da @Perlitik geliyooor.
Bende varim 25 eylul😁

Ben o zamanlar bilmiyordum pelvik masajı ve son haftalar hergün eşimle ilişki oldu açılmam iyi oldu birde bebek kafası kaçtı bilmiyorum kilosu 3200dü tam 38+0 kontrole diye gittiğimde oldu kilo fazla olursa kesi atar mı onda bilmiyorum ama mesela instegram da bazı doktorlar var kesisiz 4 kilo doğru falan diye reels izlemiştim zahide miydi doktorun adı ne popüler bi doktordu
ya doktora da mı bağlı acaba😶 Doktorum iyi ıkınmanın önemli olduğunu söylemişti belki de güçlü ıkınmışsındır. İnşallah bu doğumun da sorunsuz geçer❤️❤️

Allah allah hem sizle arasi iyi maddi manevi destek degiller neden bukadar uzerinde hak sahibi goruyorlarki ,tosun dogursan 4 kg altin takacak mi sana dua etsin saglikli gebelik geciyorsun neler duyuyorum bizler gercekten cok sansliyiz bebeklerimizin sagliklari iyi
Aa mantıklı aslında ben kaç kilo doğurursam o kadar kg altın isterim bak ona göre diyip espriyle konuyu kapattıracaksın bnce sonra kilo alsın demez 😂

X