Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Geçenlerde bir kontrolde karnı birkaç gün geride çıkınca doktoruma: "Başta öndeydi şimdi neden geriye düştü?" dedim. Hem ultrason ölçümlerinin doğru olmadığını söyledi, hem de "4 kilo mu doğurmak istiyorsun? Ben bebeklerimi 2500 doğuruyorum, gayet de memnunum" dedi. 2500ü bile sorun olarak görmüyor ki sen çoktan geçmişsin o rakamı. Hiç endişelenme bence🥰
Ne güzel bir doktorun varmış ☺️
Bende cok güvenemiyorum ölçümlere sağlığı yerinde olsunda bi sekilde kilo aldırırız diye düşünüyorum yada zayıfta olabilir herkes kilolu olcak veya kilolu doğum yapacak diye bir şey yok 🤷🏼‍♀️ erken doğum riski korkusu var sadece 🙈

Kiloyla gelişim alakalı değil karın çevresi genişliğine bakılıyor benimde şuan 2500 bebeğim ama karın çevresinden dolayı 3 hafta önden gidiyor buradan pay biç kilo başka gelişme başka üzülme kayınvalidenin kilo takıntısıyla bi alakası yok bu olayın
Benimde heryeri haftasıyla uyumlu karın cevresi hariç o 2 hafta geri. Baska olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim 😊🤍 eşimde 3 kilo varmış yokmuş aslında doğduğunda bende 3800 doğmuşum genetikte olabilir

Böyle yapacaklarsa destek olmasınlar ama köstek de olmasınlar. Arkadaşımın bebeği de 36. Haftada şu an o da o kilolarda ama normal diyor ben ölçüleri ve doktor yorumlarını da anlamıyorum. İnşallah ara açılmaz, sen herkesi boşver yine beslenmene dikkat et. Kim ne derse desin.
İşte destek olmak bir yana köstek olmaları can sıkıcı bir faydası olmayan insanlar nasıl kendilerinde bu hakkı görüyorlar bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ sımdı dikkat ediyorum taşındım daha rahatım kızım okula basladı herseyi düzene koydum cok şükür

Yaa canimm bu insanlari anlamiyorum yaa kiloylami oluyormus cocugunn saglilkli oldugunua etsinler bebislerimiz saglikli ben doktor demese hic kilosunu sormuyorum bil3 saglik kismindayim.hep muayanede
Bende anlamıyorum inan 🤷🏼‍♀️
Eski kafalılık sanırım yani insan nasıl kıyaslama yapar bunu rekabet haline getirir beynim almıyor kilo benim için önemli değil kendimde bile sağlıklı olsun olalım kilo alınır verilir zaten gelde bunu onlara anlat. Bir tosun doğuramıcağım için sanırım bana gıcık oluyor 🫢 özelde yapacağım için ordan taktı zaten nerden sataşacağını şaşırmış halde.

Ne güzel bir doktorun varmış ☺️
Bende cok güvenemiyorum ölçümlere sağlığı yerinde olsunda bi sekilde kilo aldırırız diye düşünüyorum yada zayıfta olabilir herkes kilolu olcak veya kilolu doğum yapacak diye bir şey yok 🤷🏼‍♀️ erken doğum riski korkusu var sadece 🙈
Bence zaten erken doğum olmaz inşallah çünkü öyle aşırı bir gerilik yok 🥹❤️ Ablamın böbreği şiştiği için rahme giden kan akımını azaltmıştı. S Sunshine93 ün sorunuyla aynı mı bilmiyorum ama beslenmesi zayıflamıştı. Yeğenim vaktinde doğdu gayet de sağlıklı doğdu🥰 Biraz ufaktı sadece. Senin bebeğinin kilosu yeğeniminkini çoktan geçmiş zaten maşallah🧿 Sağlıkla vaktinde gelsin❤️

Aynen, panik gerçekten yıpratıyor 😔 Bu arada doktorum kıpırtı ya da yer değiştirmeleri de sayıyoruz, illa ki vurmasına gerek yok dedi. Benim gibi merak edenler vardı, yazmış olayım 🙏🏻❣️
Zaten artık o kadar az vuruyorlar ki😅 sürekli kol, bacak hareketleri görünüyor. Ya da benim karnım çok aşağıda olduğu için ben otururken bacağıma dayanıp kendini yukarı ittiriyor😂 Tekme bence hiç yok sadece arada irkilmeleri oluyor. Onun dışında hep yılan gibi hareketler

Yaptığım dönenceyi de astım bu sabah🥹 Yuvarlak kısmı mukavvadan yaptım diye azıcık yamuk olmuş ama o kadar sevdim ki😍 İnşallah bebeğim de sever çünkü bunu yapmak için en sevdiğim çoraplarımdan birini kestim😅 Sağlıkla oynar inşallah

Eklentiler

• AAA6EF9A-C533-4332-B08E-94EDAC63EB32.png
    AAA6EF9A-C533-4332-B08E-94EDAC63EB32.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 83
Yaa 2 olduk. 🌹 Yok mu başka doğumumuz haftaya kızlaaar? Sanıyorum ondan sonraki hafta yani 23 Eylül haftasında bir yığılma olacak toplu doğum gibi 🤣🤣

Şu an 16-22 Eylül aralığında ben ve komikmigeldiii komikmigeldiii varız.
23-29 aralığında da Perlitik Perlitik geliyooor.
Siz önden kapıyı aralayın biz arkadan geliriz inşallah benim 18 Ekim sezaryen günüm inşallah öncesinde bir sürpriz olmazsa

Yaptığım dönenceyi de astım bu sabah🥹 Yuvarlak kısmı mukavvadan yaptım diye azıcık yamuk olmuş ama o kadar sevdim ki😍 İnşallah bebeğim de sever çünkü bunu yapmak için en sevdiğim çoraplarımdan birini kestim😅 Sağlıkla oynar inşallah
Yaa çook yeteneklisiin süper gözüküyor :KK200:

İnşallah, bir yöntemle çözmeyi deneyecekler öyle çözülmezse zor bir ameliyat olması gerekiyor dua ediyorum o yüzden. 🥹 10 gün ablanın olması güzel güzel yeter merak etme 🥰
Temizlige gelen ablam var cok icten kadin insallah dogumumda bana destek olacak Allah tan odeyecek ekonomim var sukurler olsun oda onemli vallahi annemlerimiz donemi destek bile yoktu bizde hallederiz inaniyorum🥰🥰🥰

X