Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Daha önce normal doğum yapmış anneler ☺️ nasıldı paylaşır mısınız ? Bugün de bunu düşünmekten uyuyamıyorum 🥹😅
2 kere epiduralli normal doğum yaptım. İlkinde önce suyum gelmişti, o sebeple suni sancı vermişlerdi. Belirli bir açıklıktan sonra epidurali yapmışlardı. Birkaç saat sancıdan sonra(epiduralle çok ağrı olmuyor), doğuma almışlardı, yarım saat kadar sürmüştü doğum. Çok susadığımı hatırlıyorum nedense. Kasılma geldiğinde ıkınıyorsunuz(afedersiniz tıpkı büyük tuvaletinizi yapar gibi). Bu kısımlar biraz daha zordu ama gözünüzü korkutacak düzeyde değil. Doğuma gittiğimde önce lavman yaptılar, bunu da söyleyeyim.

İkinci doğumum sancıyla başladı. Enteresan bir şekilde sancılarım Nst'de çıkmadı ama açıklık vardı, doğuma gittim. İkinci doğumum daha kolay oldu, daha kısa sürdü ilkine göre.
İki doğumumda da doğumdan sonra biraz midem bulandı. Bu olabiliyormuş(epiduralden herhalde).
Doğumdan sonra imkanınız olduğunca dinlenin. 2-3 gün içerisinde hareket serbestinizi neredeyse geri kazanıyorsunuz ama yine de vücudun toparlanması için olabildiğince dinlenmeniz önemli.
Merak ettiğiniz spesifik bir şey varsa sorun lütfen.

Ne zamandır giremedim foruma ev taşıma telaşına ama çok şükür bitti 31+4 olduk bizde mide yanması gaz sancısı dışında çok şükür bir sıkıntımız yok şuan ve gece bel ağrısıyla birleşince uyutmuyor bebem 🤭 mide yanması için süt içiyorum rahatlatıyor beni baya ama şu hazımsızlık ve gaz sancısını ne yapıcaz bilmiyorum nefes alırken bile sıkışmış hissediyorum artık ama beyefendinin keyfi yerinde gece saat birden sonra içerde parti başlıyor sanki 😁 eşim en geç on buçuk gibi uykusu gelip uyuyan biri inşallah ona benzer diyorum hep ama oğlum galiba bana benzeyecek gece ayakta evde dolaşıyoruz 😬

2 kere epiduralli normal doğum yaptım. İlkinde önce suyum gelmişti, o sebeple suni sancı vermişlerdi. Belirli bir açıklıktan sonra epidurali yapmışlardı. Birkaç saat sancıdan sonra(epiduralle çok ağrı olmuyor), doğuma almışlardı, yarım saat kadar sürmüştü doğum. Çok susadığımı hatırlıyorum nedense. Kasılma geldiğinde ıkınıyorsunuz(afedersiniz tıpkı büyük tuvaletinizi yapar gibi). Bu kısımlar biraz daha zordu ama gözünüzü korkutacak düzeyde değil. Doğuma gittiğimde önce lavman yaptılar, bunu da söyleyeyim.

İkinci doğumum sancıyla başladı. Enteresan bir şekilde sancılarım Nst'de çıkmadı ama açıklık vardı, doğuma gittim. İkinci doğumum daha kolay oldu, daha kısa sürdü ilkine göre.
İki doğumumda da doğumdan sonra biraz midem bulandı. Bu olabiliyormuş(epiduralden herhalde).
Doğumdan sonra imkanınız olduğunca dinlenin. 2-3 gün içerisinde hareket serbestinizi neredeyse geri kazanıyorsunuz ama yine de vücudun toparlanması için olabildiğince dinlenmeniz önemli.
Merak ettiğiniz spesifik bir şey varsa sorun lütfen.
Merhaba, epiduralle normal doğum olunca sancılar daha az hissediliyor dimi ? Çok teşekkür ederim anlattığınız için :))

Tesekkur ederimm, acibadem yesilkoyden evlilik sebebiyle ayrılıp john hopkins anadolu sağlık merkezine geçmiştim hamilelikle birlikte oradan da ayrıldım
Merhabalar, genel anestezi hariç diğer yöntemler hem normal hem sezeryan için geçerliydi değil mi ? Ben bide hiç bseysiz dümdüz normal doğumu da merak ediyorum o konuda da bilgi verme şansınız var mı 😊

Kızlar korkularım geçmiyor. Biraz ağrım olsun bir şey olsun hemen doğacak bu çocuk diyorum ya 😩
Şimdi size bir soru. Önlenemez bir erken doğum olursa, yani ciğer geliştirici vs yapılamazsa, 35+0 da mı bebeklerin ciğer gelişimi tamamlanmış oluyor acaba? 🤔
Ah canım benim seni çok çok iyi anlıyorum. 34te ciğer gelişimi tamamlanıyormuş sen hiç korkma ❣️❣️

Günaydın kızlar. Dün akşam eşimle kafeye gitmiştik benim karnım acıktı kremalı mantarlı makarna yedim saat 11 gibi. Eve geldik 1 gibi yatağa yattım midem bulanmaya başladı 2 kere afedersiniz istifra ettim. Mantarları çıkardım hep hatta. Ve karnımda sancı gibi karın ağrısı gibi bir şey oldu. Rennie mide ilacı içtim doktorum yazmıştı mide yanması olduğunda içmem için. Benimki bulantıydı ama yine de rahatlattı sanki midemi. Uyuyup uyanınca şükür hafifledi şimdi. Sizce neden olmuş olabilir bu🥲

Günaydın kızlar. Dün akşam eşimle kafeye gitmiştik benim karnım acıktı kremalı mantarlı makarna yedim saat 11 gibi. Eve geldik 1 gibi yatağa yattım midem bulanmaya başladı 2 kere afedersiniz istifra ettim. Mantarları çıkardım hep hatta. Ve karnımda sancı gibi karın ağrısı gibi bir şey oldu. Rennie mide ilacı içtim doktorum yazmıştı mide yanması olduğunda içmem için. Benimki bulantıydı ama yine de rahatlattı sanki midemi. Uyuyup uyanınca şükür hafifledi şimdi. Sizce neden olmuş olabilir bu🥲
Artık gebelikte son haftalar midemize baskı çok, belki yediğiniz ürünlerde ağırlık yaptı, sindirememis olabilirsiniz

Hafta sonu eşim hasta gibiydi bana da geçti herhalde, korkunç bi boğaz ağrısı/pütürlenme ile uyandım :KK43: balgam gibi bi şey var atamadım da, öksürdükçe canım yanıyor resmen. Ihlamur dışında yapabileceğim bi şey var mı sizce

Hafta sonu eşim hasta gibiydi bana da geçti herhalde, korkunç bi boğaz ağrısı/pütürlenme ile uyandım :KK43: balgam gibi bi şey var atamadım da, öksürdükçe canım yanıyor resmen. Ihlamur dışında yapabileceğim bi şey var mı sizce
Tuzlu suyla gargara yapıp ardından ballı limonlu ılık su içebilirsin canım. İnşallah geçer en kısa sürede 🙁

X