Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Su tamamen bosalirsa bebek susuz nasıl kalabiliyor ki günler sonra doğum olabiliyor anlayamadım
su gelmesi iki türlü gerçekleşebilir. En sık görüleni çeşmeden akar gibi ya da kovadan boşalır gibi gelmesidir. Fakat düşük bir ihtimalle (kesedeki yırtık küçükse) akıntı şeklinde gelebilir. Bazen anne anlamayabiliyor. Tespit edilebilmesi için hastanede test yapıyorlar. Eğer sızıntı şeklindeyse doğum ertelenebiliyor ama direkt su boşalırsa kaçış olmuyor

Ahh çok geçmiş olsun az önce de yazdım 1 haftadır uğraşıyorum bende, antibiyotik kullanıyorum cumartesi tekrar gidicem.. çok kötü bir ağrı🙁 muhtemelen çektiricem
Gecmiş olsun cektir dayanılmıcaksa zaten dikkat ederek cekiyolar yavas yavas uyuşturuyolar anadolu yakasına yakınsan diş dünyası dr. yeşim şeker 1 saniyede cekiyo eli o kadar hafifki anlamıyosun

Ahh çok geçmiş olsun az önce de yazdım 1 haftadır uğraşıyorum bende, antibiyotik kullanıyorum cumartesi tekrar gidicem.. çok kötü bir ağrı🙁 muhtemelen çektiricem
Sanada çok geçmiş olsun canm valla okadar kötü ki başka biseye odaklanamıyorum yarısı kopmuştu yarısı hava almış kokuyle delirtiyor ağrı. En iyisi cektirmek

Allah bebeğini korusun. Dualarım ikinizle🤍 Kaç haftalıksın? Hiç stres yapma lütfen bu haftalarda doğsalar da sağlıkla geliyorlar ama inşallah vaktinde gelir❤️
33+2deyim.Gebelik şekerim vardı diyet yapıyordum ama o tetiklemiş sanırım. Sancım oluyordu sürekli ama ben yalancı sanıyordum. Şuan bebek 2 hafta önden gidiyor kilosu 2500 gr o yuzden avantajlıyız. Umarım ilaçla normale döner.

33+2deyim.Gebelik şekerim vardı diyet yapıyordum ama o tetiklemiş sanırım. Sancım oluyordu sürekli ama ben yalancı sanıyordum. Şuan bebek 2 hafta önden gidiyor kilosu 2500 gr o yuzden avantajlıyız. Umarım ilaçla normale döner.
Bir akrabam 1 cm açıklıkla 2 ay yattı dün vaktinde doğurdu çok şükür. Kasılmaları durdururlarsa sorun çıkmaz inşallah. Çok geçmiş olsun❤️ Bebeğin kilosu da iyiymiş maşallah. Ciğer geliştirici de aldın. 24 saatte tam etki ediyormuş o iğneler. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Sancıyı sen hissediyor muydun tesadüfmü öğrendin.Korkma canım bebeğin büyümüş inşallah geciktirirler gecikmezsede sağlıkla gelsin inşallah Allah yardımcınız olsun
inşallah çok sağol canım. Uzun zamandır hissediyordum son zamanlarda daha sık olmaya başlamıştı. Doktorumda yalancı kasılma yada bebek toplanmaaı diyordu. Ama nstde gerçek kasılma olduğu ortaya çıktı.

Bir akrabam 1 cm açıklıkla 2 ay yattı dün vaktinde doğurdu çok şükür. Kasılmaları durdururlarsa sorun çıkmaz inşallah. Çok geçmiş olsun❤️ Bebeğin kilosu da iyiymiş maşallah. Ciğer geliştirici de aldın. 24 saatte tam etki ediyormuş o iğneler. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
İnşallah canım hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alırız. Benim cm olarak değildi parmak ucu kadar dedi. Ama rahim ağzı uzunluğum 1 hafta önce normaldi. 1 haftada çok kısalmış.

inşallah çok sağol canım. Uzun zamandır hissediyordum son zamanlarda daha sık olmaya başlamıştı. Doktorumda yalancı kasılma yada bebek toplanmaaı diyordu. Ama nstde gerçek kasılma olduğu ortaya çıktı.
Her şey çok güzel olucak endişe etme canım. Kilosu da güzel vaktini ne zaman isterse o karar veriyor ne olursa olsun sağlıkla, güzellikle olsun bizleri habersiz bırakma 🤲 dualarım seninle

Kızlar bsey soracağım suyun gelmesi direk doğumun basladigi anlamına mı geliyor.Oncesinde sancı kasılma bsey oluyordur değil mi? Bide su geldikten sonra hastaneye yetişme olayı var , trafik durumu malum ne kadar süre geç gidilebilir öyle bir durumda? Yada en yakın hastaneye mi gitmek lazm öyle olunca ?
Canım selam. Ben doktora geçen gün bunu sordum. Şu şekilde bir bilgi aldım. "Suyun gelmesi doğumun başlaması anlamına gelir fakat normal bir doğum süresi 8 saat kadar sürüyor. Yani suyum geldi hemen çocuk doğacak koşa koşa hastaneye geleyim gibi bi paniğe gerek yok kimse o kadar kolay doğurmuyor. Aynı şekilde inanilmaz rahat olayım bir duş alayım bi yemek yiyeyim öyle hastaneye gideriz de doğru değil." Olabildiğince sakin doktorla iletişime geçerek hastaneye gelmemi tavsiye etti. Ayrıca normal bir hamilelik 40 hafta kadar sürüyor bir problem olmadığı sürece 38 39 arası normal doğum bekleniyor. Hafta hesaplaması yaparken de bir ayın 4 hafta olmadığını arada 2 3 gün kadar günlerin de olduğunu hesaplayarak ay gün hafta hesabı yapılması gerektiğinin de altını çizdi. Bütün bu kocaaa mesajımı üstüne ben şöyle yapıyorum. Artık akışına bıraktım. Her şeyin hayırlısı hepimiz için. Düşünmemeye video falan izlememeye gayet iyi geçirmeye çalışıyorum yapabildiğimce 🤣🫶🏻

Canım selam. Ben doktora geçen gün bunu sordum. Şu şekilde bir bilgi aldım. "Suyun gelmesi doğumun başlaması anlamına gelir fakat normal bir doğum süresi 8 saat kadar sürüyor. Yani suyum geldi hemen çocuk doğacak koşa koşa hastaneye geleyim gibi bi paniğe gerek yok kimse o kadar kolay doğurmuyor. Aynı şekilde inanilmaz rahat olayım bir duş alayım bi yemek yiyeyim öyle hastaneye gideriz de doğru değil." Olabildiğince sakin doktorla iletişime geçerek hastaneye gelmemi tavsiye etti. Ayrıca normal bir hamilelik 40 hafta kadar sürüyor bir problem olmadığı sürece 38 39 arası normal doğum bekleniyor. Hafta hesaplaması yaparken de bir ayın 4 hafta olmadığını arada 2 3 gün kadar günlerin de olduğunu hesaplayarak ay gün hafta hesabı yapılması gerektiğinin de altını çizdi. Bütün bu kocaaa mesajımı üstüne ben şöyle yapıyorum. Artık akışına bıraktım. Her şeyin hayırlısı hepimiz için. Düşünmemeye video falan izlememeye gayet iyi geçirmeye çalışıyorum yapabildiğimce 🤣🫶🏻
Harika bir yazı ve bence de akışa bırakmak daha rahatlatıcı

Ben de öyle yapıyorum da burda görünce doğum yapanları bı heyecan yaptım 😂 O zaman takip etmemeye devam zaten doktorum aşırı rahat her şeye normal diyor bı kere bile tedirgin edici cümle kurmadi.Ben de kendimi teslim ettim açıkçası ona ne dese onu yaparim diye düşünüyorum geçen gittiğimde doğum şekli fln konuşacak miyiz dedim henüz erken onun için dedi 34 yani iki hafta sonra da ilk nst ye girecekmisim bakalım 😁 Açıklayıcı bı bilgilendirme oldu teşekkür ederim 😍

X