Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sezaryenle ilgili birçok soru var aslında aklımda ama normal doğum hakkında da merak ettiklerim var Doğum esnasında nefes darlığı ve çarpıntı oluyor mu acaba? Bir de ikinci doğumda haftan daha mı azdı yoksa ilk doğumdan ileride miydi? İlk doğumun çok önemli olduğunu söylüyor hep doktorlar

Her doğum farklı bebekler farklı çünkü benim iki doğumda 39. Haftaları gördü. İkinci hatta sen gibiydi son 1 ayım sancı çekmek ile geçti her hafta dogucakmiyim diye nst ye gittim en son yine kontrole gitmiştim doğum sancısı vardı ve açılmada başlamıştı. O kadar sanciya alışmışım ki açılmayi hissetmemişim. İlk dogumda da evde 5 dk bir oluncaya kadar bekledim sonra gittim. Her iki doğumda da su gelmesi ya da kanama falan olmadı sancılar ile süreç gelişti. Öyle bir nefes darlığı ve ya çarpıntı yaşamadım ama her doğum farklı dediğim gibi, ben şuan günlük nefes egzersizleri yapıyorum öneririm sana da. Doğum esnasında bazı şeyler yaşadım ama kendime bile hatırlatmıyor geldi geçti ve kucagimdaydilar. İlk doğum kadar her doğum önemli emin ol kendine güven içinde bir can büyütuyorsun bu cokkk güçlü bir olay bir mucize. Doğum onun en son detayı ve unutucaksin bebek her acı ve zorluğu unutturucak sadece kokusunu alıp öpeceğin zamana odaklan

Çok teşekkür ederim İkinci gebeliğin çok sancılı olduğunu söylemiştin. Acaba kasılmalarla birlikte karın ağrısı falan da oluyor muydu? Nasıl gerçek sancılardan ayıramadın? Ben de ayıramam diye çok korkuyorum

Korkmaaaa lütfen kendine çekme şu olumsuzluklari, acı eşiğim çok yüksek benim birde adetim hep sancılı geçen bir kadın olduğum için çok koymadı demek ki ne sancılar ile işe bile giderdim. Karın ağrım varmiydi onu hatırlamıyorum açıkçası 11 sene önceydi ama sana şöyle diyim dün akşam müthiş bir sancı yaşadım pilates topuna geçtim, ılık duş aldım, nefes egzersizlerini yaptım 30/45 dk sonra hafifledi tüm gece de bel ağrısı çektim. Buna sebep gitmedim yönetebildim durumu, ama tabi ki daha geçmese ve farklı şeyler de olsaydı giderdim. Kasılmalarim var iki aydır. İçimde ki beyefendi çok sert artık ama normal az kaldı hazırlık var

Ya inşallah bu doğumun da sancısız, ağrısız geçer Bence son ay hep sancı yaşadığın için gerçek sancıdan ayırt edememişsin. Çünkü son ay yalancı sancılar doğum sancısına benziyor diyorlar. Benim de 3-4 aydır kasılmalar var ama çok şükür riskli dönemleri atlattık. İnşallah vaktinde sağlıkla doğarlar Sen kaç haftalık oldun?
Dün gece yaşadığını ben de yorulunca yaşıyorum abla çok geçmiş olsun Gebeler bazen doğum sancısı çekiyormuş ama dinlenince geçebiliyormuş. Bende de sancı olunca hemen uzanıyorum. Geçiyor çok şükür. Geçen hafta geçmeyince acile koşmuştum. Bu haftalarda çok yorulmamak önemli

Yastık nerden canım
Trendyoldan :)

Aynen doktorum Max 2 saat ayakta dur yorulmak yok dedi, sağ salim ufakliklari kucağımıza vaktiyle alalım da

Her şey yolunda giderse 20 Eylül gibi alırım dedi. Daha önce toplanma gibi oluyordu sancı boyutunda 28. Hafta başladı benim. Bir dahakine sor bakalım kilosunu söyler mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…