2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kizlar Dünden beri bebisi hissediyorum sanırım ben ya içimde takla atiyo gibi şeyler oluyor sırt üstü uzaninca ozellikle yemekten sonra. 16 haftalik olduk an itibariyle sizler hissediyorsunuz ne zaman hissettiniz
Ben iki gündür bişeler hissediyorum an itibari ile 16+0 oldum, ama bu hissettiğim bebek mi yoksa ne anlamıyorum kasıklarımda arada olan seğirmeler var. Hatta bugün yazmıştım kasıklarımda batma oluyor diye annem bebektir o dedi ama emin değilim

Herkese selamlar,
Eylül anneleri grubunda varım ama muhtemelen ağustosda inş tabi kucagıma alabılırım.
Bu yazışmaları okuyunca kendimi tutamadım gözlerimden yaşlar süzüldü.
Defalarca operasyon oldum, son 1 yılda üç kere transfer oldum ikisi düşükle sonuçlandı şimdi 13+2 gelebıldık.
Ama sürekli korku içindeyim hareketlerini hissetmeme de cok var. Her kontrole gıdınce kalbı durmus dıyecek dıye ödüm kopuyor.
Bizler için kayıpta uzun bir travma çunku gelecek ay denersin diyemiyoruz.

Umarım sizlerle guzel sonuçlar alırız. Kendı korkumla mucadelemde çok zorlanıyorum.
Allah hepımıze sabır versın 🙏🏻
Ahh canımm birçoğumuz çok zor zamanlardan geçtik benim de bir kaybım var. Ama Rabbim tekrardan nasip etti şükürler olsun, inşallah hepimiz sağlıkla sonuna gider ve evlatlarımızı kucağımıza alırız. Ben korktuğum ve endişelendiğim zamanlarda hep şöyle dua edip kendimi teskin ettim;
Allahım korktuklarımdan emin, umduklarıma nail eyle. Amin 😌

Ben iki gündür bişeler hissediyorum an itibari ile 16+0 oldum, ama bu hissettiğim bebek mi yoksa ne anlamıyorum kasıklarımda arada olan seğirmeler var. Hatta bugün yazmıştım kasıklarımda batma oluyor diye annem bebektir o dedi ama emin değilim
Ay bebek bence benim ikinci olunca daha iyi anlıyorum sanki sizinkilerde bebek olabilir sadece ilk gebelik olduğundan emin olamıyorsunuz 🥰🥰😍

ben 15 hafta icindeyken hissettigimi iddia ediyorum ama gorumcem bugun yok dedi bilemedim icimde patladi shsjsjsjs 😂
Bebek olabilir ya ben kızımı 15 artılarda net hissetmiştim ultrasondayken tepik atmıştı o hissin bebek olduğunu canlı görmüştüm bunda daha geç oldu emin olamadığım için ama dün netti ya bebisti o 😍😍😃

Ya hazımsızlık yaşayan var mı arkadaşlar yediklerim ağzıma geliyor midem bulanıyor. Dün akşamda oldu yemekten sonra bu günde oldu bir fikri olan var mı hazımsızlık konusunda?
En başından beri sürekli 😔 gaviscon şurup içiyorum 3. şişem bitmek üzere ama çözüm olmuyor. Yatıp uyuyorum yeni güne başlıyorum anca öyle geçmiş oluyor ama bişeyler yemeye başlayınca özellikle akşam yemeğinden sonra mahfoluyorum ☹️

Bebek olabilir ya ben kızımı 15 artılarda net hissetmiştim ultrasondayken tepik atmıştı o hissin bebek olduğunu canlı görmüştüm bunda daha geç oldu emin olamadığım için ama dün netti ya bebisti o 😍😍😃
yiaaa insallaaah ama icimde bi kipirti hissi yok sadece elimi karnima koyup bi sure bekleyince icerde hareket hissediyorum avcumda

En başından beri sürekli 😔 gaviscon şurup içiyorum 3. şişem bitmek üzere ama çözüm olmuyor. Yatıp uyuyorum yeni güne başlıyorum anca öyle geçmiş oluyor ama bişeyler yemeye başlayınca özellikle akşam yemeğinden sonra mahfoluyorum ☹️
Ben deeeeeee

Kizlar Dünden beri bebisi hissediyorum sanırım ben ya içimde takla atiyo gibi şeyler oluyor sırt üstü uzaninca ozellikle yemekten sonra. 16 haftalik olduk an itibariyle sizler hissediyorsunuz ne zaman hissettiniz
Ben bugün itibariyle 16+0 ım. Bikaç gündür şöyle bişey hissediyorum bebeğe dair bi hissiyat mı bilmiyorum ama, anlık bir vurma gibi bir şey. Hani bazılarımız kanat çırpışı kayma filan dedi ya hiç öyle bişey hissetmedim. Dediğim gibi anlık vurma gibi bir şey ve öyle olunca sanki o nokta sertleşiyo gibi oluyo. Acaba bebek hareketi mi çok merak ediyorum 🥹

Ben daha hiiiiiç hissetmedim , iki gün önce görmesem paniklerdim sanırım , haftaya da göreceğim kızçemi ❤️ ama hiç bir pıt pıt ya da kıpırtı falanm hissetmedim . Benim plasentam önde o sebeple diye düşünüyorum , sizinki nerede konumlanmış ?

pera aslinda istanbul beyoglunun eski ismi ama saglam guclu kararli da demek ibranicedede peri yerinede kullaniyolarmis mesela bence anlami cok guzel
Pera burada armut demek , imkansız koyamam 😆
bu arada benim kiz bebis listemden en cok begendiklerim vera ve perati eledim iclerinden
kayra
mila
parla
talia
tuana
almila
alina
iris
mira
Kayra da erkek ismi gibi , offf ne zormuş isim bulmak. Acaba doğadan bir isim mi koysam ? Çiçek böcek Çimen
Isimlerin anlamlarina bakarken birkaç yerden bakmak gerek . Arkadaşım mesela Kuran da geçiyor diye Taha ismini koydu anlamlarindan birisi de tavandaki pencereymis mesela
Evet bir de diğer dillere de bakmak lazım . Mesela Pinar burada çok fena anlamı olan bir şey , ela o demek , Pera armut , Tuna ton balığı , ay her şeye dikkat etmek lazım

Ben açım ya :/ az önce bir bardak süt içtim, bir tane daha istedi canım ama mide yanması çok fena , yesem biliyorum midem yine kötü olacak bu defa tüm gece uykusuz geçecek . ben böyle kuş kadar yiyerek bu bebeği nasıl büyüteceğim 🫠🫠

Öğünlerde yediğini azaltmaya çalış canım ben sabah meyve ve yoğurt yedim sonra gün boyu atıştırdım , bir dilim ekmek, sonra az et pilav vs ama az azdı. Bugün daha iyi gibi bakalım ama açım ya dolu dolu yemek yemek istiyorum, evren resmen kilo almyayayım diye yapmadığını bırakmadı 😆 bende bulantı olmadı ama
Evet parsiyonları az tutacağım bakalım ben de çok kilo aldım deyip duruyordum 😂

Günaydıınnn🌸 çok kötü grip gibiyim kızlar kbb’lerde bugün randevu yok acile mi gitmeliyim?

X