2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben baktım hepsine tek çin takvimi yanlış çıktı bende kızım geç döllenmeydi bu en başindan beri önde gidiyordu hep artık denkmi geldi yoksa dogrumu bilemedim 🤣
Sende tutmuş 🤭
Benim de geç döllenme ama cinsiyetimiz erkek😅 hastanede yumurta takibi yapıldı o yüzden geç döllenme olduğuna eminim😊
Ben de tutmadı galiba 😊
Sende tutmamış 🤣 istisna kabul ediyorum seni 😝

Kızlar kaç gündür başım çok dönüyor böyle bayılacak gibi oluyorum birden sonrasında korku hissi geliyor dışarı vs çıkmaya korkuyorum resmen :KK43: panik atağım vardı o mu tetiklendi hamilelikten mi yoksa kalbimde bişey mi var kafayı yiycem kardiyoloji den randevu aldım 😞🫤
Canım uygulamada hayatınız boyunca en düşük tansiyona şimdilerde sahip olursunuz diyor . Ağır kokularda , havasız ortamlarda , kızartma yaparken , ayakta uzunca durmam gerektiğinde çok kötü oluyorum . Kalbimizin yükü de çok arttı ama kalple bir ilgisi yok ki sen neden kalbe yordun

Selam herkeseee :) biz de iki gün önce bebişi görün iyiydi :) kız olduğu kesin ve net artık . Şimdi isim bulmak lazım , biz her erkek ismi bulmuştuk 😆 kızlar bir ismi yabancı olacak zaten , bir de Türkçe koymak istiyorum . Var mı aklınıza gelen , telaffuzu kolay , Türkçe karakter içermeyen ama çok da garip olmayan bir isim . Aslında Vera ve Lina var aklımda hem burada da kullanılıyor bu isimler..
Tabi kiii oyumu Vera’dan yana kullanıyorum biz Vera koyacağız🥰

Benim de kayınvalidem sağolsun çook düşünceli,her gün kustuğumu bildiği halde cümbür cemaat oturmaya gelmek istiyor.Canım çok sıkıldı kızlar anlayışsız insanlarla uğraşmak çok zor
Ne kadar anlayışsız. Kabul etme dinlenicem yatıcam de en kötü eşin konuşsun ne bu istek ya ben anlamıyorum sanki evde sirk oynatıyoruz. Aynı ev işte gelsen ne olcak

Kızlar kaç gündür başım çok dönüyor böyle bayılacak gibi oluyorum birden sonrasında korku hissi geliyor dışarı vs çıkmaya korkuyorum resmen :KK43: panik atağım vardı o mu tetiklendi hamilelikten mi yoksa kalbimde bişey mi var kafayı yiycem kardiyoloji den randevu aldım 😞🫤
askisiii korkmaaa ne kalbi allah korusun bu donemde damarlarimiz buyudugu icin ani tansiyon yuksekligi yada dusuklugu panik atagi epilepsiyi falan tetikleyebiliyomus sendede oyle olmus hatta belkide sadece tansiyonun oynuyo ama sen korktugun icin bile panik atagini tetikletiyo olabilirsin icini rahat tut gecici bi surec onu dusuun 😘

Benim de iki hafta önce oldu aşırı baş dönmelerim kulaktan mı acaba diye gösterdim ama bişe çıkmadı kansızlıktan ve hamilelikte oldu sanırım geçti sonra, seninki de geçer umarım canım aklına kötü şeyler getirme

askisiii korkmaaa ne kalbi allah korusun bu donemde damarlarimiz buyudugu icin ani tansiyon yuksekligi yada dusuklugu panik atagi epilepsiyi falan tetikleyebiliyomus sendede oyle olmus hatta belkide sadece tansiyonun oynuyo ama sen korktugun icin bile panik atagini tetikletiyo olabilirsin icini rahat tut gecici bi surec onu dusuun 😘
Canım tansiyonumu ölçüyorum normal çıkıyor ama anlık oynuyorsa bilmiyorum 🤷‍♀️ beni çok etkiledi inşallah çabucak geçer tam biraz rahat ettim diyordum 🥹😞

Benim de iki hafta önce oldu aşırı baş dönmelerim kulaktan mı acaba diye gösterdim ama bişe çıkmadı kansızlıktan ve hamilelikte oldu sanırım geçti sonra, seninki de geçer umarım canım aklına kötü şeyler getirme
İnşallah benimde geçer canım kaç gündür beni mahvetti sürekli korkuyla yaşıyorum 🥹

Bugün isyerinden bir teyze cinsiyeti sordu kız dedim anladım ama ben almış güzelliğini diyo halbuki birsey yok yani ne cahil moral bozucular..🫠
Benim en yakın arkadaşım ilk kez cinsiyet söylediğimde şaşırdı o erkek bekliyordu nasıl kız dedi kız annenin güzelliğini alır dedi sende henüz bişi yok demekki ilerde alıcak dedi🤣🤣

Sol deniyorum ama olmuyor doktora sorcam bunu şart mı diye. Sık tuvalet benim de en büyük sorunum iki saate bir uyanıyorum, uykularım hiç verimli değil
Sorarsan bana da bilgi vermisin yatmada zorlanıyorum bende istemsiz valla
Valla canım bizde yıllarca bekledik.Cok şükür rabbim nasip etti.Insallah hepimiz saglicakla kucağımıza alırız.Evet lafa gelince annemde kimse karışmasın anne babanın hakkı der ama eylem ve söylem aynı olmuyor.Tabi isim bizde kesin ama saygı duyulmuyormus gibi hissedince moral bozuluyor
Bozma moralini bu zamanlara gelmek için iyi şeyler yaşamadım diye düşün iyi ol inşallah
Canım 20+ alsan daha iyi olurdu organ gelişiminin tamamlanması açısından 🤗 benim gideceğim Dr 20 hafta altına randevu vermiyor 🫤
Öyle mi teşekkür ederim iptal edeyim o zaman düşüyor yine boşluk olunca daha 16dayım
Bu değer açlık mı tokluk mu ? Açlık şekeri 70-90 arası , tokluk 140 altı olmalı . Ben her gün ölçüm yapıyorum çikolata yedikten sonraki değer buysa o normal gibi ama tabi doktorlar en iyisini bilir
Tokluk canım yemek yedim çikolata yedim kontrole gittim 🤭
Benim ilk hamileligimde burnum ve kalcalarim büyümüştü gercekten🙈 burnum da normalde küçüktür yani ama her gören burnun büyümüş diyordu😅 bunda şu anlık öyle bir durum yok.Bence kişiden kişiye hatta hamilelikten hamilelige bile değişiyor.Cinsiyetle de alakalı olduğunu da düşünmüyorum çünkü ikisinde de erkekti bebeğim
Bende değişim fark etmiyorum pek ama az önce misafirim vardı bana şişmişsin dedi 🤣🤣🤣🤣🤣
18-22 hafta arası git dedi bana doktorum zamanda sıkıntı yok yani
Çok teşekkür ederim 🌹

Canım uygulamada hayatınız boyunca en düşük tansiyona şimdilerde sahip olursunuz diyor . Ağır kokularda , havasız ortamlarda , kızartma yaparken , ayakta uzunca durmam gerektiğinde çok kötü oluyorum . Kalbimizin yükü de çok arttı ama kalple bir ilgisi yok ki sen neden kalbe yordun
Bende çarpıntı göğüs ağrısı falan da oluyor gebelikte bazen kalp yetmezliği falan oluşuyormuş onu araştırıp okudum sanırım ondan korkuyorum 🥹

ben söyle pompa gibi olanlardan aliyim dedim ama diger versiyon gibi mi kullandin sonra memeyi red etmesinden korktum
Göğüs ucu çıkarıcı hiç kullanmadım bir de uçlu çok hoşuma gitmiyor açıkçası 😂 sadecekoruyucu kullandım ben bayaa da işimi gördü valla Allah üretenden razı olsun 😂 ablam bana eczaneden 2 farklı marka alıp gelmişti en ucuzunu tuttu bizimki sağolsun 😂 lansinoh ta manuel pompa kullanmıştım ben sadece sağmak için bir de baby me elektrikli var bende

X