2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ay evet nihayet hamile gibi hissediyorum aniden çıktı anlamadım, zayıfım bi de top gibi oldu 😀😀
Ben kiloluyum🙈
yok ya hic biseyim yok saka gibi olcektim agridan 3 kere denedim 3undede oldu dun aksam basladi allaahtan yan yatinca falan olmuyo yoksa uyutmaz valla doktorumada bi danisicam dahada yeni tahlil yaptirdim bisey cikmadi sirt ustu yatiyorum ya 5 dk snra basliyo 😂
Bende kendimi sol tarafa yatmaya alıştırıyorum bakalım 🤣🤣🤣🤣

20 marta perinatolojiden randevu aldım 18+ oluyorum detaylı ultrason olurdu değil mi erken mi aldım yoksa 🤔🤔🤔🤔

Sol tarafa asla yatamıyorum ya nasıl olacak hep sağa yatarım
Bebek için en iyi yatış pozisyonu solmuş bende hayatımda hiç sol tarafıma yatmadım genelde sağ ve yüz üstü yatardım zorlanıyorum geceleri birde sık wc muhabbeti olmaya da başladı

Bence ağır değil yapman gerekeni yapmışsın, bazen sınırlarımızı ailemiz dahi olsa çizmemiz gerekiyor bu çok net bir durum. Zaten evlat sahibi olacağız her birimiz bizler şimdiden sınırlarımızı çizemezsek evlatlarımıza nasıl örnek olacağız. Ağzına sağlık çok çok iyi demişsin 🙏
Yapmam gereken evet haklısın ama işte sonradan bana vicdan yaptırıyor.

Bebek için en iyi yatış pozisyonu solmuş bende hayatımda hiç sol tarafıma yatmadım genelde sağ ve yüz üstü yatardım zorlanıyorum geceleri birde sık wc muhabbeti olmaya da başladı
Sol deniyorum ama olmuyor doktora sorcam bunu şart mı diye. Sık tuvalet benim de en büyük sorunum iki saate bir uyanıyorum, uykularım hiç verimli değil

Bazen anlam veremiyorum bu durumlara biz kendimiz karar verdik ama hem kv hem kp aradım sordum isim için hemde kendi anne babamı hatta hemen hemen samimi olduğum herkesi herkes bizim yıllardır beklediğimiz biliyor ve bizim karar vermemiz gerektiğini söylediler anneniz de kendini fazlaca kaptırmış olmalı bu duruma siz eminseniz sıkmayın canınızı 🌿
Valla canım bizde yıllarca bekledik.Cok şükür rabbim nasip etti.Insallah hepimiz saglicakla kucağımıza alırız.Evet lafa gelince annemde kimse karışmasın anne babanın hakkı der ama eylem ve söylem aynı olmuyor.Tabi isim bizde kesin ama saygı duyulmuyormus gibi hissedince moral bozuluyor

Kızlar ayıcıklı olan 0-3 ay , mavi beyaz kahve 3 lü olan 1-3 ay . Aralarında minik ebat farkı var aynı diyebiliriz . Beyaz tekli olan e bebekten 3 ay diğerlerine göre baya büyük , bazıları diyor ya küçük almayın 3 aylıktan alın başlamaya mümkün değil olmaz epey büyük . Balıklı takımda 0-1 ay yenidoğandan farkı yok epey küçük tabi bebeklerin kglarına göre değişir ama max 1 hafta giyer herhalde . İri bebeklere zaten hiç olmaz . Alırken aklınızda bulunsun diye yazıyorum 💕💕💕
IMG_5715.jpeg
IMG_5716.jpeg
IMG_5717.jpeg
IMG_5718.jpeg

Dün çocuk doktoru biberon önermediğini söyledi kızlar, kaşıkla verin biberona alışırsa memenizi almaz dedi ona göre çok biberon emzik falan almayın
Canım ben çalışıyordum mecburen biberon kullanacaktım zaten ve hiç meme reddi yaşamadım. Ona uygun biberon alırsanız red falan yaşamazsınız. Philips avent kullanmıştım ben yine onu kullanacağım

Canım ben çalışıyordum mecburen biberon kullanacaktım zaten ve hiç meme reddi yaşamadım. Ona uygun biberon alırsanız red falan yaşamazsınız. Philips avent kullanmıştım ben yine onu kullanacağım
Bi tane alıcam ben de ne olur ne olmaz diye ondan alayım o zaman 👍

Bende de var malesef ilk 3 ay mide bulantısı ikinci trimester hazımsızlık oldu reflü gibi geliyor ağzıma hatta. Doktorum bana gaviscon önerdi ama pek fayda göremedim şimdilik yanmaya iyi geliyormuş sanırım o
Bende de dün akşamdan beri var olmadı doktoruma soracağım size de söylerim artık bir önerisi olursa

Ben de kustum az önce ve gaz geliyor ağzıma. Bir şey yemek istemiyorum bilmiyorum napcaz biraz araştırdım az ve sık beslenin çok çiğneyin diyorlar
Anlattığını bende yaşıyorum doktor bana su iç dedi yurus proteinli yiyecekler ye mi dedi yememi dedi anlamadım ya sekreter başka hasta ile tartişiyordu odada pek anlamadım onu ya

Günaydın kızlar benim dün kontolüm vardı ya kanla idrar testi istediler normal rutin dediler glikoz 129 çıkmış 🥺🥺🥺 nasıl dikkat etmeliyim bu duruma yaaa görünce üzüldüm baya
Bu değer açlık mı tokluk mu ? Açlık şekeri 70-90 arası , tokluk 140 altı olmalı . Ben her gün ölçüm yapıyorum çikolata yedikten sonraki değer buysa o normal gibi ama tabi doktorlar en iyisini bilir

X