2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
herkes başka bir şey söylüyor burada bir çok kişi hissettiğini söylüyor ama bazı doktorlar da daha erken diyor ben de geçen ufak bir kıpırtı hissettim ama emin olamıyorum
Bende şuan 18.haftadayım geçen gün doktoruma sordum 1 aya kadar anca net hissedebilirsin endişe etmene gerek yok dedi

Merhaba. Günlük ped zararlı, çünkü nemlenip içine hapsediyor. Ama peçeteyi duymamıştım. İlk gebeliğimde de akıntı oldukça peçete değiştirmiştim
Bende eskiden peçete kullanıyordum duyunca bıraktım yine de siz bilirsiniz tercih sizin

Ben protez değil de kalıcı oje yaptırıyordum. Hamile olduğumu öğrenince çıkarttırdım ama zararlı olup olmamasını araştırmadım ben sadece sürekli gidip yeniden yaptırmaktan çok sıkılmıştım bir de tırnaklarımı dinlendirmek istiyordum denk geldi. Tırnaklarımın hala kendine gelmesini bekliyorum çok kırılıyor yeni uzayanlar tam çıkınca toparlanacak :) Saç konusunda boyatmamamız lazım fakat ben dibini boyatmadan yaza geçerken tanıdık bir kuaförümde kimse yokken (başka kimyasallar solumadan) boyatmak istiyorum. Dip boya konusunda yorum yapamam ama zaten en büyük sorun sanırım kimyasalları almak :KK43: Benim annem bana hamileyken perma yaptırmış :KK70: eskiler baya rahatmış hhah
Ya benim de dipler çok beyaz boyatmak istiyorum ama korkuyorum da bişey olur mu diye ilk aylarda doktora sordum boyatma demişti ama böyle de rahatsız oluyorum aynaya baktığımda 5.ayda boyatacağım galiba

Ya benim de dipler çok beyaz boyatmak istiyorum ama korkuyorum da bişey olur mu diye ilk aylarda doktora sordum boyatma demişti ama böyle de rahatsız oluyorum aynaya baktığımda 5.ayda boyatacağım galiba
Ben hamileliğin başından beri 2 kere boyadım. Hatta 2.yi cumartesi günü boyadım. Organik boya kullanıyorum amonyak olmadığı için sorun olmuyor. İlk hamileliğimde de boyamıştım. Kendimizi iyi hissetmemiz gerektiğini düşünüyorum, daha doğal yollar tercih ederek yapılabilir bence en azından ben yapıyorum😂

Ben hamileliğin başından beri 2 kere boyadım. Hatta 2.yi cumartesi günü boyadım. Organik boya kullanıyorum amonyak olmadığı için sorun olmuyor. İlk hamileliğimde de boyamıştım. Kendimizi iyi hissetmemiz gerektiğini düşünüyorum, daha doğal yollar tercih ederek yapılabilir bence en azından ben yapıyorum😂
Hangi boyayı kullanıyorsun benimkinin alt tarafı platin diplerde açık kumral dı şimdi baya uzadı dibi bayrama yakın boyatacağım hamilelik boyunca sıkıntılı geçince daha fazla riske atmak istemiyorsun benim de bebek aşağıda bir kaç kez leke gelmişti fitil kullanıyorum çok şükür en son Muayene olduğunda yukarı çıkmış dedi doktor biraz rahatladım

neredeyse her gün yaşıyorum hatta bazı geceler uykudan uyanıyorum normalde de düşüktür tansiyonum bebek olunca iyice fena oldu ama doktorum sıkıntı yok dedi o yüzden rahatım
Böyle bayılacak gibi oldum dün çok korktum sende de o şekilde mi oluyor yoksa baş dınmesi gibi mi canım ?

Böyle bayılacak gibi oldum dün çok korktum sende de o şekilde mi oluyor yoksa baş dınmesi gibi mi canım ?
bana oldu pttdeydim sırada dizlerimin bagi cozuldu gibi oldu yere oturdum bi aglama krizi geldi korktum diye herhalde tansiyon sandim ama degilmis benimki panik atak dediler bana ama ben soguk terledim ve mide bulantisida yapti

Sürekli baş ağrısı yaşıyorum arkadaşlar sizde de varmı böyle bir durum ya ilaç almak istemiyorum ama dayanamadığım da mecbur parol içiyorum oda Allâh versin dua etsem daha etkili zaten bide acı biber kremi kullanıyorum şakaklarima sürüyorum ama yinede her gün bu baş ağrısını çekmekten çok sıkıldım artık bunun için bişey yapan var mi yada benim gibi olanınız var mı acaba? Neler yapilabilir ya hamileliğin en sevmediğim yani bu hasta oluyorsun ama ilaç kullanamıyorsun 😞 biraz bunaldım bu durumdan açıkçası.

kızlar ne güzel göbüşleriniz çıkmış. benim normalde göbeğim yoktu biraz çıktı sadece ve hiç kilo almadım. sanırım sadece 1 kiloya yakın aldım. açıkcası yemek işleri beni çok zorluyor. hamileliğin en nefret ettiğim bölümü oldu. normalde deli gibi tatlı yiyen bir insanım ama hamile kaldığımdan beri canım hiiç istemiyor. zorla kurabiye yemeye çalışıyorum o bi tane kurabiye bile ağzımda büyüyor. o yüzden işlenmiş şekeri neredeyse sıfır tüketiyorum. maks soğuk soğuk dondurma yediğimde alıyorum işlenmiş şekeri. onun dışında et, süt, yumurta tüketmiyorum normal hayatımda. her sabah yumurta ve akşamları et yemeye zorluyorum kendimi hep, yediğim içtiğim hiçbir şeyden zevk alamaz oldum. nasıl geçecek bu önümüzdeki günler bilmiyorum. bir de daha emzirme kısmı var. çok mutsuzum bu konuda.

Sürekli baş ağrısı yaşıyorum arkadaşlar sizde de varmı böyle bir durum ya ilaç almak istemiyorum ama dayanamadığım da mecbur parol içiyorum oda Allâh versin dua etsem daha etkili zaten bide acı biber kremi kullanıyorum şakaklarima sürüyorum ama yinede her gün bu baş ağrısını çekmekten çok sıkıldım artık bunun için bişey yapan var mi yada benim gibi olanınız var mı acaba? Neler yapilabilir ya hamileliğin en sevmediğim yani bu hasta oluyorsun ama ilaç kullanamıyorsun 😞 biraz bunaldım bu durumdan açıkçası.
uyku durumun nasıl acaba uykusuzluktan mı ağrıyor?

Merhaba benim de gebelik öncesi migrenim vardı. Maalesef gebelikle birlikte arttı. Çünkü kendime çok dikkat etsem bile hormonal değişikliklerden regl öncesi 1-2 gün migren atağım illa ki tutardı. Şimdi de maalesef hormonların alt üst olmasıyla baş ağrıları artıyor. Magnezyum takviyesini tavsiye ederim bu durumda. Doktoruma ilk sorduğum şeylerden biriydi migrenim ve magnezyum kullanabileceğimi söylemişti. Doktorunuza danışabilirsiniz sizde.

uyku durumun nasıl acaba uykusuzluktan mı ağrıyor?
Ya uyku durumu düzenli degil zaten malesef evde 2 cocuk olunca küçüğün odasını ayırdım 3 ay önce alışamadı her gece kalkıp yanıma geliyor onu odasına götürüyorum derken her gece 2-3 kere kalkıyorum e sabahta büyük olan okula gidiyor mecbur erken uyanıyorum ama bu durum Hamileliğin başından beri var yeni birşey degil ara ara olurdu baş agrım ama son 10 gündür hergün ağrı çekiyorum çok bunaldım valla

Birde ankara memorial hastanesine giden varmi aranızda acaba? Güncel doğum ücreti hakkında bilgi verebilecek birileri varmi ya. İstanbulda oturuyoruz fakat ufukta tayin var haziran sonuna nereye olduğu belli değil diye işimi garantiye almak için doğumu memleketimde yani Ankara'da yapmaya karar verdik memorial hastanesi hakkında bilgi alabilecek bir yer bulamadım yakinda degilimki gidip önden bilgi alayim anca haziran sonunda gideceğim temmuz sonu ağustos başı gibi de doğum olur diye düşünüyorum bilgisi olan varsa yardımcı olursanız cok memnun olurum ya 🙏🏻

Ya uyku durumu düzenli degil zaten malesef evde 2 cocuk olunca küçüğün odasını ayırdım 3 ay önce alışamadı her gece kalkıp yanıma geliyor onu odasına götürüyorum derken her gece 2-3 kere kalkıyorum e sabahta büyük olan okula gidiyor mecbur erken uyanıyorum ama bu durum Hamileliğin başından beri var yeni birşey degil ara ara olurdu baş agrım ama son 10 gündür hergün ağrı çekiyorum çok bunaldım valla
Benim de oluyordu ama benim çocuk olmadığı için ben akşamları uyuyorum mutlaka ve iyi geliyor. Biraz dinlenebilseniz temiz hava alsanız iyi gelebilir. Parol maalesef çok da etkili değil ama başka da seçenek yok :KK43:

Merhaba benim de gebelik öncesi migrenim vardı. Maalesef gebelikle birlikte arttı. Çünkü kendime çok dikkat etsem bile hormonal değişikliklerden regl öncesi 1-2 gün migren atağım illa ki tutardı. Şimdi de maalesef hormonların alt üst olmasıyla baş ağrıları artıyor. Magnezyum takviyesini tavsiye ederim bu durumda. Doktoruma ilk sorduğum şeylerden biriydi migrenim ve magnezyum kullanabileceğimi söylemişti. Doktorunuza danışabilirsiniz sizde.
Sordum sık dişini 20. Haftada hem magnezyum hem kan ilacı başlarım dedi de sıkılacak gibi degilki ya iki çocuk var ev düzen eş derken hergün mahvoluyorum hayat kalitem düştü resmen 18+2 oldum ölüp ölüp diriliyorum hergün valla

Benim de oluyordu ama benim çocuk olmadığı için ben akşamları uyuyorum mutlaka ve iyi geliyor. Biraz dinlenebilseniz temiz hava alsanız iyi gelebilir. Parol maalesef çok da etkili değil ama başka da seçenek yok :KK43:
Offf valla dinlenmek çok zor 😔 ben bu hamilelikten hic bisey anlamadim karnımdaki sabiye çok üzülüyorum ilkte de ikinci de de hamileliğimin tadını ala ala geçirmişim bunu anladım 3. Çocuk olunca bedenen ve ruhen çok yıprandığımı hissediyorum birinin dersi okulu dikkat eksikligi birinin 3 yaş sendromları ev düzeni eşin işi gelmesi gitmesi yemeği bilmem neyi derken kendime ayıracak 5 dakikamın olmadığını farkettim geceleri yastığa kafamı koyduğumla nasıl uyudugumu hatırlamıyorum dayak yemiş gibi kalkıyorum resmen 😮‍💨 gurbette olunca kimseden medet de umulmuyor ki napcağımı sapıtmış durumdayım

bana oldu pttdeydim sırada dizlerimin bagi cozuldu gibi oldu yere oturdum bi aglama krizi geldi korktum diye herhalde tansiyon sandim ama degilmis benimki panik atak dediler bana ama ben soguk terledim ve mide bulantisida yapti
Lenosumm yemin ederim aynı şekilde korktum ağladım ben ağlayınca eşimde şoka girdi zaten panik atak hastasıyım belki de atak geçirdim 🥹

X