2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Adet günümde olabilir bugün ona da yordum biraz ama zaten eşimin de işi varmış mecbur beklemek zorundayım Perşembe gününü 🥹 Allah'a emanet ınsallah birşeyi yoktur ☹️
Yoktur canim insallah merak etme ben de öyle çok yazdım hocaya hep bir şey olmaz dedi en son gittim de çok şükür bir sıkıntı yoktu ben 18. Haftadayım hala ağrıyor kasiklairm iş falan yapınca ya da ağır kaldırınca dinlen sabah geçmiş olur umarım.

Kaçıncı haftadasın canim benim 12-17 arası çok oldu hala da düşük seyrediyor doktor olabileceğini söyledi. Yüksek olmasındansa böylesi daha iyi aslında.
17+6 yım canım bugun kuyumcuya gittim kalabalıktı baya oturdum biraz oturduğum yerde fenalaşacak gibi oldum kendimi tuttum birden korkuyla sanki anlık düşüş mü oldu artık nolduysa 🥹 su an 11.6 civarı tansiyonum kalpten falanda korktum

Canım Sidefer biraz yükseltmedi mi ferritini benim de seninle aynı 13 Martta gideceğim doktora o zaman solgar demire geçmek isteyeceğim bakalım umarım izin verir. Şimdilik ferro duadenol kullanıyorum ama hiç de içime sinmiyor çok katkı maddesi var diye.
Çarşamba baktırcam ferritinime inşallah yükselmiştir ya baş dönmem oluyor çünkü

Demir ilacı ve takviyeler yapıyor olabilir. Bende de var ben demir ilacına bağlıyorum.
Ben yediğim kuru fasulyeye bağladım 😅 normalde bakliyat yemem . Bir de eşim sağ olsun evin alt katını boyamaya karar verdi ilk gün aşağıda oturdum çalışırken tüm kapılar pencereler açık kesin üşüttüm.

17+6 yım canım bugun kuyumcuya gittim kalabalıktı baya oturdum biraz oturduğum yerde fenalaşacak gibi oldum kendimi tuttum birden korkuyla sanki anlık düşüş mü oldu artık nolduysa 🥹 su an 11.6 civarı tansiyonum kalpten falanda korktum
Kuyumcu kalabalık ve havasızsa ondan da olmuş olabilir doktoruna sor tabi yine de ama anlık olabilir bence takma kafana.

Yoktur canim insallah merak etme ben de öyle çok yazdım hocaya hep bir şey olmaz dedi en son gittim de çok şükür bir sıkıntı yoktu ben 18. Haftadayım hala ağrıyor kasiklairm iş falan yapınca ya da ağır kaldırınca dinlen sabah geçmiş olur umarım.
Bende 17+3 olucam 12den sonra ama ilerde gidiyor hep ınsallah yoktur birden başlaması korkuttu beni 🥹 dinleniyorum da devamlı artık ya adet günüme yoruyorum yada bebek büyüyora iyi düşünmek istiyorum 🙏🏻

Merhaba peçete ve günlük ped çok sağlıklı değilmiş hiçbir şey kullanmasan daha iyi peçetinin hatta enfeksiyon yaptığını duydum
Merhaba. Günlük ped zararlı, çünkü nemlenip içine hapsediyor. Ama peçeteyi duymamıştım. İlk gebeliğimde de akıntı oldukça peçete değiştirmiştim

O haftada bana da öyle gelmişti doktora sordum hissedemezsin dedi 🤦🏻‍♀️ şuan 18+4üm ilk defa emin olarak dün net hissettim 😌🤗 genelde 18 20.haftalardan sonra hissedilirmiş hatta 20.haftada steteskopla dinleyebilirsiniz dedi
Benim ikinci gebeliğim ilkinde daha geç hissetmiştim hatırlıyorum ama bu da bana erken geldi 😅belki de öyledir

Ben ilk gebeliğimde 17. Haftada hissetmiştim ama şuanda 15. Haftada gayette hissediyorum. Hatta şuan yazarken kıpırdandı 🤭
Bende ilk gebeliğimde geç hissettim tam haftasını hatırlamıyorum ama bu kadar erken değildi yatağa yatınca hissediyorum bi kıpırtı belki de bebişim kıpırdıyo hissettiriyo

Benim ikinci gebeliğim ilkinde daha geç hissetmiştim hatırlıyorum ama bu da bana erken geldi 😅belki de öyledir
Eğer ikinci gebelikse ikincilerde daha erken hissediliyormuş ilk gebeliklerde pek bu haftalarda hissedilmiyormuş😂 ben mesela hissetmeye başladım 18 de ama mesela sık sık değil bir kere iki kere ya hissediyorum ya hissetmiyorum gün içinde. İlerleyen haftalarda çoğalır inşallah 🤗

Eğer ikinci gebelikse ikincilerde daha erken hissediliyormuş ilk gebeliklerde pek bu haftalarda hissedilmiyormuş😂 ben mesela hissetmeye başladım 18 de ama mesela sık sık değil bir kere iki kere ya hissediyorum ya hissetmiyorum gün içinde. İlerleyen haftalarda çoğalır inşallah 🤗
İnşallah canım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim çok tatlı heycanlar bunlar 😍

Bu arada akıntı konusunda alınacak önlemler için şunu söyliyim günlük ped ve peçete çok zararlı kızlar asla kullanmayın bunları. İkisinde de kimyasallar var. Ben beyaz pamuk bezleri yüksek derecede yıkayıp ütüleyip kullanıyorum. En sağlıklısı kaşıntınız akıntınız varsa mutlaka bunu yapın tüm mikropları vs çekiyor pamuk bezler.

X