2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar merhaba. Benim kayınpederim vefat etti bu süreçte tabi stresli yorucu geçti. Cenazede bir teyze geldi yanıma ne işin var senin burda bebek zarar görür dedi gitti. İçime kurt düşürdü. Doktorumda izinde gidip baktıramıyorum. Kötü birşey olmamıştır dimi :/
basiniz sagolsun ama kendin iyi isen korkacak bir sey yoktur

kızlar selam bebeğin hareketlerini hisseden var mı bazen hissediyorum özellikle yemekten sonra bazen hissetmiyorum bir de sabahtan beri alt karınıma iğne batıyormuş gibi sancı giriyor arada tedirgin oluyorum var mı yaşayan

Merhaba arkadaşlar forumu aktif okuyorum ama yazmaya çok fırsatım olmuyor nıpt sonucum hala cıkmadı rıskım yuksettı kafam hala allak bullak inşallah temiz çıkarda bende rahatlayanlar kervanına girerim :dua: çoğu kişi cinsiyetini öğrenmiş erkek kız hemen hemen başbaşa gidiyor gibi palm angels palm angels o zaman bir kızda bizden gelsin listeye eklersen sevinirim adı da net olmamakla beraber zehra yada fatma kızlar sızce hangısı daha guzel çok kararsızım
Sonuç güzel çıkar inşallah. Zehra daha güzel 🍀
Selam kızçeler nasılsınız bende çok aktif olamıyorum bu ara arada bakıp çıkıyorum kaburgalarım acıyor arada sizinde öyle mi ? Bide sizlerde de akıntı oluyor mu ?
Benim de ağrıyor ve akıntı için peçete koyuyorum, her tuvalete girdiğimde peceçete değiştiriyorum. Enfeksiyon olmamak için nemli kalmasın diye özen gösteriyorum

kızlar selam bebeğin hareketlerini hisseden var mı bazen hissediyorum özellikle yemekten sonra bazen hissetmiyorum bir de sabahtan beri alt karınıma iğne batıyormuş gibi sancı giriyor arada tedirgin oluyorum var mı yaşayan
Şu an da yok ama ilk gebeliğimde çok olurdu. Bir sıkıntı yaşamamıştım. Yine de alt karın ağrısı önemli. Dr una danışmanda fayda var.

Tedirgin olma canım iğne gibi batma sancı banada çok sık oluyor.

canim kendi doktorum arterio venöz fistüle benzetti ama emin degilim o yuzden bi yollıyım danısalım dedi ankarada bilinen iyi bi radyoloji doktoru var ona yolladi oda bu degilde daha cok venöz göllenmeye benziyo gibi demis daha sık kontrol et bana gelcegi dönem bende daha detaylı bakarım netleriz demis bu hafta ici devlette bi profosor ayarlamaya calisiyorum tanidik vasitasiyla 13unede ben perinatolaga randovu aldim zaten sonra yine kendi doktorumun gorcegi zamana gelmis olcam sonra detayli icin erken yonlendiricek galiba onu bilmiyorum
Canım çok çok geçmiş olsun. Dilerim Allah’tan en kısa zaman da güzel haberler al inşallah 🙏🏻❣️

Şu an da yok ama ilk gebeliğimde çok olurdu. Bir sıkıntı yaşamamıştım. Yine de alt karın ağrısı önemli. Dr una danışmanda fayda var.
Daha çarşamba günü kontrolüm vardı bir sıkıntı yok dedi. Benim ilk gebeliğim çok sıkıntılı olduğu için riskli gebeyim ve evhamlıyım çok iki hafta sonra tekrar gel kalbin damarları falan iyice oluşmuş olur bakayım için rahat etsin dedi. Şimdi tekrar tekrar da arayıp gitmek istemiyorum. Çok sık ve çok ağrılı bir sancı değil sabahtan beri hissediyorum kasılıyor ve anlık batma olup geçiyor bugün bi kendimi gözlemleyeyim dedim duş alıp yattım üşüttüm mü acaba diye düşünüyorum sabahta tuvaletimi zor yaptım çünkü kabız gibi

cok gecmis olsun, ben hastaneye giderken mutlaka maske takıyorum. isyerinde de kalabalık 100 kisi calisiyor ortama girerken yine maske takıyorum ama hastalık heryerde buyuk kreste benim illa getirir bir seyler :) grup bazen cok aktif bazen degil :) ama dogum yaklastikca cok daha aktiflesiriz benim ilk cocugumdan olan grubum ile hala gorusuyoruz yazısıyoruz birkac kere yuzyuze gorustuk belli sehirlerde hatta
Evet bende eski grupla karşılaştırınca niye durgun dedim. Kreş yine iyi sürekli el yıkanıyor filan. Ben anaokulundayım çocuklardan ziyade biz büyükler hastalandık

Canım çok çok geçmiş olsun. Dilerim Allah’tan en kısa zaman da güzel haberler al inşallah 🙏🏻❣️
valla insallah ya icime bi mutsuzluk coktu kendime gelemiyorum ama en buyuk sansim cem hoca gercekten 4 gun oncesinde devlete gitmistim hic boyle bisey denmedi zaten detay bile bakmiyolar allaha emanetsin ya bakalim bu nasil sonuclanacak

Geçmiş olsun canım. Aralıkta bir yakalandım öksürüğe daha yeni yeni geçti. Hamileliğim ilk dönemleri hava aldım hep antibiyotik kullandım mecbur. Çok kötü bir şey geçmek bilmiyor bir türlü. Allah yardımcınız olsun canım şifa versin inşallah 🙏🏻🌸
Amin canım bende Aksef bitti ama kâr etmedi

İkili test sonucu düşük riskli çıktı çok şükür ama yine cinsiyeti demedi o yüzden devlete gitmek istemiyorum tahminde bile bulunmadı 15-4 haftalık neden böyle oluyor geçen hafta özelde erkeğe benzetti ama net cevap vermiyor hiç biri bende çok meraklıyım 🙄 Çarşambaya ozele rndv var bakalım ne diyecek
Eki Görüntüle 3396357
Özeller söyler cinsiyeti devlettekiler uğraşmazlar. Benim özeldeki Dr baktı baktı bugün baya sürdü dedi ters ama ya cinsiyeti söyledim mi dedi. Evet deyince bıraktı bakmayı meğer ona bakmaya uğraşıyordu

valla insallah ya icime bi mutsuzluk coktu kendime gelemiyorum ama en buyuk sansim cem hoca gercekten 4 gun oncesinde devlete gitmistim hic boyle bisey denmedi zaten detay bile bakmiyolar allaha emanetsin ya bakalim bu nasil sonuclanacak
İyi sonuçlanacak inşallah. Her şey düzelecek. Kendini strese sokma bak bebişin de üzülür 🙏🏻

Merhaba benim doktorum da ters durduğu için ve çok hareketli olduğu için kasıkların batabilir hatta kopacak gibi bile olabilir korkma normal demişti. Hareket konusuna gelince de bir kere çok streslendim ve o an çok net hissettim bir daha da hissetmedim.

Ne kadar aktif olmayan bir grubuz biz ya :işsiz: Bazen yeni bir şeyler okurum diyorum ama yazan çok az. Dr çıktım çok şükür öksürük krizleri bebeğe zarar vermemiş ama göğüs Dr una yönlendirdi ve tahliller yapıldı. Artık çok eminim ki korona bu geçirdiğimiz okuldaki öğretmenler hep böyle öksürük grip gibi. Aman dikkat edin yeniden hortladı ama test yapılmıyor diye bilmiyor kimse. Ben kötü oğlum üç gündür 40 a varan derecede ateşli mahvolduk. Maskeye geçmenizi tavsiye ederim kalabalık ortamlarda
Merhaba geçmiş olsun bende dün acile gittim bir hapşırmayla çok korktum bişey oldu mu diye ama şükür herşey yolunda biran önce harekletirini hissetsek biraz olsun korkumuz azalır

valla insallah ya icime bi mutsuzluk coktu kendime gelemiyorum ama en buyuk sansim cem hoca gercekten 4 gun oncesinde devlete gitmistim hic boyle bisey denmedi zaten detay bile bakmiyolar allaha emanetsin ya bakalim bu
Sende 1 tane mi göl varmış? Bi baktım 2. trimesterde 1 tane placental lake olması normal kabul edilir diyo ama

Sende 1 tane mi göl varmış? Bi baktım 2. trimesterde 1 tane placental lake olması normal kabul edilir diyo ama
1 adet suan 4.3x3 cm benimki leke diye gecmiyo icinde baya aktif kan geziyo korktugu kisimda o aslinda doktorumun ben turk makalelerine baktim benim durumum yok ama yurt disi makalelerinde var onlari okuyorum hep bakalim perinatolog bi ne oldugunu netlesinde bikac forumda yazmis insanlar ama cok aciklayici degil bide yarida kalmis hep gibi konusmalar

Daha çarşamba günü kontrolüm vardı bir sıkıntı yok dedi. Benim ilk gebeliğim çok sıkıntılı olduğu için riskli gebeyim ve evhamlıyım çok iki hafta sonra tekrar gel kalbin damarları falan iyice oluşmuş olur bakayım için rahat etsin dedi. Şimdi tekrar tekrar da arayıp gitmek istemiyorum. Çok sık ve çok ağrılı bir sancı değil sabahtan beri hissediyorum kasılıyor ve anlık batma olup geçiyor bugün bi kendimi gözlemleyeyim dedim duş alıp yattım üşüttüm mü acaba diye düşünüyorum sabahta tuvaletimi zor yaptım çünkü kabız gibi
Çok ağrı yoksa endişe etmeye gerek yok. İlk gebeliğimde de sızı şeklinde olurdu sorduğumda normal demişti. Uzanıp dinlenince geçiyor. Kabız olmak da iyi değil rahim kasılıyor. Kuru erik, salatalık, kuru kayısı bende işe yaramıştı. Keşke endişe olmadan gebeliğin tadını çıkarabilsek :)

Sonuç güzel çıkar inşallah. Zehra daha güzel 🍀

Benim de ağrıyor ve akıntı için peçete koyuyorum, her tuvalete girdiğimde peceçete değiştiriyorum. Enfeksiyon olmamak için nemli kalmasın diye özen gösteriyorum
Merhaba peçete ve günlük ped çok sağlıklı değilmiş hiçbir şey kullanmasan daha iyi peçetinin hatta enfeksiyon yaptığını duydum

X