2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ne kadar aktif olmayan bir grubuz biz ya :işsiz: Bazen yeni bir şeyler okurum diyorum ama yazan çok az. Dr çıktım çok şükür öksürük krizleri bebeğe zarar vermemiş ama göğüs Dr una yönlendirdi ve tahliller yapıldı. Artık çok eminim ki korona bu geçirdiğimiz okuldaki öğretmenler hep böyle öksürük grip gibi. Aman dikkat edin yeniden hortladı ama test yapılmıyor diye bilmiyor kimse. Ben kötü oğlum üç gündür 40 a varan derecede ateşli mahvolduk. Maskeye geçmenizi tavsiye ederim kalabalık ortamlarda
cok gecmis olsun, ben hastaneye giderken mutlaka maske takıyorum. isyerinde de kalabalık 100 kisi calisiyor ortama girerken yine maske takıyorum ama hastalık heryerde buyuk kreste benim illa getirir bir seyler :) grup bazen cok aktif bazen degil :) ama dogum yaklastikca cok daha aktiflesiriz benim ilk cocugumdan olan grubum ile hala gorusuyoruz yazısıyoruz birkac kere yuzyuze gorustuk belli sehirlerde hatta

Merhaba, ben normalde de çok su içerdim şimdi de çok fazla içiyorum aslında. Maden suyu da aynı şekilde normalde günde 3-4 tane içerdim şimdi biraz azalttım bile 2 ye düşürdüm. Neden oldu hiç anlamadım oturarak çalışıyorum biraz stresli bir işim var belki de ondan oldu ☹️
oluyor canım gebelikte normal dedi bana doktorum

Merhaba arkadaşlar forumu aktif okuyorum ama yazmaya çok fırsatım olmuyor nıpt sonucum hala cıkmadı rıskım yuksettı kafam hala allak bullak inşallah temiz çıkarda bende rahatlayanlar kervanına girerim :dua: çoğu kişi cinsiyetini öğrenmiş erkek kız hemen hemen başbaşa gidiyor gibi palm angels palm angels o zaman bir kızda bizden gelsin listeye eklersen sevinirim adı da net olmamakla beraber zehra yada fatma kızlar sızce hangısı daha guzel çok kararsızım
saglıkla gelsin canım insallah her iki isimde cok guzel :)

Kızlar ayrıntılı ultrason için randevularınızı aldınız mı ? Tam 20 de baktırsak hersey net gözükür mü yoksa 21. Haftaya kadar beklesem mi kafam karıştı 😀
Ben aldım randevu 20+4 oluyorum. Doktorun sitesinde 18. Haftadan itibaren ayrıntılı ultrason bakılabilir yazıyordu. Bence 20. Hafta da çok rahat gözükür.

Kızlar ayrıntılı ultrason için randevularınızı aldınız mı ? Tam 20 de baktırsak hersey net gözükür mü yoksa 21. Haftaya kadar beklesem mi kafam karıştı 😀
2li için gittiğim gün ayrıntılı ultrason tarihide verdi devlet hastanesi Allah nasip ederse 4 Nisan da gidicem ☺️

Selam kızçeler nasılsınız bende çok aktif olamıyorum bu ara arada bakıp çıkıyorum kaburgalarım acıyor arada sizinde öyle mi ? Bide sizlerde de akıntı oluyor mu ?

Gözükür sanırım çoğu yerde 18-25 haftaya kadar bakılır diyor benim doktorum 21-28. Haftaya kadar bakıyormuş hatta. Benimde randevum 21 martta tam 21 haftalıkken😂

Canım cok gecmis olsun, doktorun video ilettigi doktorlardan yorum gelince bize de haber ver. Hepimiz hamileyiz dua edecegiz hepimizde iyi olacak her sey.
canim kendi doktorum arterio venöz fistüle benzetti ama emin degilim o yuzden bi yollıyım danısalım dedi ankarada bilinen iyi bi radyoloji doktoru var ona yolladi oda bu degilde daha cok venöz göllenmeye benziyo gibi demis daha sık kontrol et bana gelcegi dönem bende daha detaylı bakarım netleriz demis bu hafta ici devlette bi profosor ayarlamaya calisiyorum tanidik vasitasiyla 13unede ben perinatolaga randovu aldim zaten sonra yine kendi doktorumun gorcegi zamana gelmis olcam sonra detayli icin erken yonlendiricek galiba onu bilmiyorum

canim kendi doktorum arterio venöz fistüle benzetti ama emin degilim o yuzden bi yollıyım danısalım dedi ankarada bilinen iyi bi radyoloji doktoru var ona yolladi oda bu degilde daha cok venöz göllenmeye benziyo gibi demis daha sık kontrol et bana gelcegi dönem bende daha detaylı bakarım netleriz demis bu hafta ici devlette bi profosor ayarlamaya calisiyorum tanidik vasitasiyla 13unede ben perinatolaga randovu aldim zaten sonra yine kendi doktorumun gorcegi zamana gelmis olcam sonra detayli icin erken yonlendiricek galiba onu bilmiyorum
Canım tam olarak risk neymiş peki ? Erken doğum vs falan mı belirtilen risklerin çoğu gerçekleşmiyor ama biz söyleyip takip etmek zorundayız demişti Dr um

Kızlar merhaba. Benim kayınpederim vefat etti bu süreçte tabi stresli yorucu geçti. Cenazede bir teyze geldi yanıma ne işin var senin burda bebek zarar görür dedi gitti. İçime kurt düşürdü. Doktorumda izinde gidip baktıramıyorum. Kötü birşey olmamıştır dimi :/

Kızlar merhaba. Benim kayınpederim vefat etti bu süreçte tabi stresli yorucu geçti. Cenazede bir teyze geldi yanıma ne işin var senin burda bebek zarar görür dedi gitti. İçime kurt düşürdü. Doktorumda izinde gidip baktıramıyorum. Kötü birşey olmamıştır dimi :/
Sen kendini iyi hissediyorsan sorun yoktur canım. Karın ağrın vs şikayetin mi var?

Canım tam olarak risk neymiş peki ? Erken doğum vs falan mı belirtilen risklerin çoğu gerçekleşmiyor ama biz söyleyip takip etmek zorundayız demişti Dr um
en kotusu su eger kan akisini keserse bebegin kalp atisini durduruyo kan akisini kisitlarsa gelisimini yavaslatiyo ve geriye goturuyo ki bi noktada yine kotu seylere yine sebep verir ama bisey yapmayada bilirmis olabildigince alanin buyumemesi gerekirmis bende 1 adet olmasi da kotunun iyisi oluyo daha fazla olmasi dahada fazla risk oluyomus valla beynim cok yok su ara erken dogumla ilgili bisey demedi ama dolayli yoldan mutlaka tetikliyodur

tamam canım benim iyi olacak inanıyorum cok guclusunuz, gececek

X