2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Bana folik asiti bıraktırdı, kan ilacı içiyorum ferritinim 2.6 ve decavit diye bi multivitamin başladık ama her gün değil bir gün durup bir gün içiyorum öyle dedi.

Benim doktorum da aynı vitamini verdi kan ilacı vermedi dediğiniz gibi gördüğüm kadarıyla herkes kan ilacına geçmiş bir sorun olur mu acaba doktora soracak mısınız siz?
Evet soracağım 23 Şubatta randevum var gidince soracağım merak ettim açıkçası herkes demir ilacı kullanıyor.

Evet soracağım 23 Şubatta randevum var gidince soracağım merak ettim açıkçası herkes demir ilacı kullanıyor.
Ben sordum benim doktorumun açıklaması kullandığın folik asit içinde tüm vitaminler var zaten fazlasına ihtiyacın yok şuan dedi. Tabi yinede herkesin kendi doktoruna sormasinda fayda var ama doktorlarımız hakkimizda en doğrusuna karar veriyor 🙏

Ben sordum benim doktorumun açıklaması kullandığın folik asit içinde tüm vitaminler var zaten fazlasına ihtiyacın yok şuan dedi. Tabi yinede herkesin kendi doktoruna sormasinda fayda var ama doktorlarımız hakkimizda en doğrusuna karar veriyor 🙏
Bence de zaten ben hayat boyu kansız biriydim kan ilacı kullansam da faydası yok dendi. Muhtemelen gerek görmeyecek doktor

Bence de zaten ben hayat boyu kansız biriydim kan ilacı kullansam da faydası yok dendi. Muhtemelen gerek görmeyecek doktor
Kullandığınız mutlivitaminde hepsi var zaten ben multi kullanmadığım için doktorum ayrı verdi demiri aslında demir oranı da çöm yüksek ya bilemedim vardır bi bildikleri :)

Hayırlı olsun canım nerelerdeydin umarım her şey yolundadır :)
Teşekkür ederim canısı biraz uzak kalayım dedim sürekli farklı konularda yorum okuyumca korkuttum kendimi ama şimdi iyiyim
Ben hep ekşi yedim tatlıdan iğrendim başlarda cinsiyeti 10. haftadan sonra ekşiden rahatsız olup tatlıya yöneldim :) ama genelde hep tuzlu şeyler aşerdim.

Benim annem bana hamileyken her gün portakal yermiş kasa kasa alırlarmış :) Sonra doğmuşum aldıkları her şeyi iade etmişler kocaman olduğum için hiçbir şeye sığmamışım :)
Yaaaa maşallah bende sürekli yiyorum sanırım aşerme bu oluyor ki çok aman aman sevmem portakal 🤣🤣🤣🤣🤣

Kullandığınız mutlivitaminde hepsi var zaten ben multi kullanmadığım için doktorum ayrı verdi demiri aslında demir oranı da çöm yüksek ya bilemedim vardır bi bildikleri :)
Evet baktım da şimdi dediğiniz gibi varmış zaten içinde her şey :)
IMG_1603.jpeg

Kızlar kız bebek isim önerisine açığım bu arada bilginize anlamı güzel Kuran'da geçen düşünüyoruz ama o kadar çok isim var ki hoşş nerden nereye diyoruz biz hala 🤣🤣🤣🤣🤣

ekşi-tatlı meseleleri benim iki çocuğumda da tutmadı. oğlumda deli gibi ekşi mandalina, limon, elma istiyordum. kızımda da pasta istiyordum hep.
üstelik bulantı meselesi de tutmadı bende. oğlumda mahvolmuştum nerdeyse 18. haftaya kadar ama kızımda 1 ay sürmedi.
bu gebeliğimde hem ekşi hem tatlı herseyi çekiyor canım, bakalım ne olacak cinsiyet :)
cinsiyet öğrenenler yazsın yine de, bakalım çoğunluk tutuyor mu tutmuyor mu:)

ekşi-tatlı meseleleri benim iki çocuğumda da tutmadı. oğlumda deli gibi ekşi mandalina, limon, elma istiyordum. kızımda da pasta istiyordum hep.
üstelik bulantı meselesi de tutmadı bende. oğlumda mahvolmuştum nerdeyse 18. haftaya kadar ama kızımda 1 ay sürmedi.
bu gebeliğimde hem ekşi hem tatlı herseyi çekiyor canım, bakalım ne olacak cinsiyet :)
cinsiyet öğrenenler yazsın yine de, bakalım çoğunluk tutuyor mu tutmuyor mu:)
Bulantı olayı bende de tutmadı neredeyse hiç bulantım olmadı ama kızım olacak. Biraz genetik sanırım bulantı konusu. Annemde de hiç bulantı olmamış iki kızı var. Ama arkadaşlarımdan 9 ay bulantı yaşayanların anneleri de her iki cinsiyette de bulantı yaşamış.

Kızlar bana da doktorum demir için gynoferon kalsiyum ve d vitamini için newcal d3 ve magnezyum için magosit verdi tüm gebelerime 3 aydan sonra başlatıyorum demişti. Bi de omega3 olarak bikaç çeşit yazı ben regenesis aldım. Şu an sadece regenesis kullanıyorum diğerlerine mide bulantıların geçince başla demişti. Kan ilacı her gün diğerlerini 3 günde 1 içeceksin demişti

Cinsiyet tahminlerine yeni birşey daha ekliyim kızlar kan yenilenme tarihine göre cinsiyetiniz tuttu mu??? Ben hamile olduğumu öğrenir öğrenmez denemis ve not almışım kız diye şimdi notumu bulunca çok şaşırdım

X