2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Çok geçmiş olsun. Ben de grip atlattım. Başta boğazım acıdı sonra burnum akmaya falan başladı. Doktoruma sordum parol alabilirsin dedi akşam yatmadan parol içtim. Bol bol su iç, portakal ye, ıhlamur günde 2-3 fincan kadar hakkın var onu iç. Beni ıhlamur iyileştirdi. Sallama olan değil ama demleme olandan al. Bir de mercimek çorbası içindeki havuç ve mercimek grip için iyi geliyor.
1 haftaya toparladım çok şükür. Bana ıhlamur iyi geldi. Etrafımızda herkes 20-30 gün hasta yattı gerçekten.
Bir de o süreçte işe gitmedim hep yattım dinlendim.
Bugun sadece bogaz agrisi var dedigin gibi ihlamur yapayim,bol bol su icmeye basladim.

evet guzel ya oceanin urunlerini begeniyorum ama oceanin icerik dozlari bana dusuk gelmisti o yuzden almamistim cok onemli olanlari hep ayri almak istedim ben omega demir dvit folik gobo foligi icerigi folat diye bi multi icindekine yeter dedi ayri almayi kestim
Doktorum öyle yönlendirince çok sorgulamadım doğrusu ama kan ilacı ve osteocare kullanıyordum beraberinde ve her hafta kesin balık yiyordum. Besinlerden de alıyoruz

Selam sevgili anneler biraz ara verdim ama dayanamadım geri geldim nasılsınız 🌺🌺🌺🌺🌺

biz cinsiyet öğrendik kızımız oluyor Allah'ım hepimize hayırla sağlıkla yaşam doğum güzel süreç nasip etsin 💖💖💖💖💖🎉🎉🎉🎉🎉🎉 palm angels palm angels 👼🏻
Hayırlı olsun canım nerelerdeydin umarım her şey yolundadır :)

Omega 3 gebelere ilk trimesterden sonra öneriliyor. Benim kullandığım multivitaminin içerisinde de var. Çok yoğun kullanımı tabi ki doğru değil ama Oxi Omegadaki miktarı da gebelik için gayet uygun. Günde 1 kapsülden fazla kullanmıyorsanız endişelenmenize gerek yok.
Haftada 4 - 5 gün kullanmamı önerdi doktorum. Öyle yapıyorum.

Cinsiyeti öğrenen arkadaşlarr ekşi Ayşe tatlı Hakkı teoremi tuttu mu sizde🤣
Ben hep ekşi yedim tatlıdan iğrendim başlarda cinsiyeti 10. haftadan sonra ekşiden rahatsız olup tatlıya yöneldim :) ama genelde hep tuzlu şeyler aşerdim.
Ben hiç bişi anlamadım mayhoşlukla sürekli portakal yiyorum 🤣🤣🤣🤣
Benim annem bana hamileyken her gün portakal yermiş kasa kasa alırlarmış :) Sonra doğmuşum aldıkları her şeyi iade etmişler kocaman olduğum için hiçbir şeye sığmamışım :)

Kızlar ben demir ya da kan ilacı kullanmıyorum. Folik asiti de tek olarak bıraktık regenesis max geçtik içinde folik asit de var.
Bir de d vitamini damlası sabahları suya damlatıyorum. Fakat bende talasami taşıyıcılığı var demir kullanamıyorum zaten alyuvarlarım az diye acaba ondan mı?

Daha küçükmüş canım benimde cuma günü belli olacak çok heyecanlıyım 🥰 nipt testini verdim henüz çıkmadı çok stres oluyorum düşünmemeye çalışıyorum 🥹 inşallah hepimizin iyi çıkar 🙏🏻 umarım kanama alanım iyileşmiştir ya çok heyecanlıyım kontrol için şimdiden 🙈
güzel haberler alırsın inşallah :dua:

Kızlar ben demir ya da kan ilacı kullanmıyorum. Folik asiti de tek olarak bıraktık regenesis max geçtik içinde folik asit de var.
Bir de d vitamini damlası sabahları suya damlatıyorum. Fakat bende talasami taşıyıcılığı var demir kullanamıyorum zaten alyuvarlarım az diye acaba ondan mı?
Bende de talasemi taşıyıcılığı var fakat ben demir kullaniyorum

Doktor demirle onun alakası yok demişti bana dahiliye doktoru da hemoglobininim iyi benim ama demirim düşüktü bi ara
Hemoglobinim de düşük benim hamilelik öncesi gittiğim dahiliye doktorları da demir kullanmanın faydası yok nasılsa taşıyamazsın demişti ama soracağım bakalım

Kızlar benimde doktorum 11. haftada kesti folik asiti, omega ve d vit verdi sadece bunlar ile devam edecegiz dedi. demir vermedi henuz.

Doktorum öyle yönlendirince çok sorgulamadım doğrusu ama kan ilacı ve osteocare kullanıyordum beraberinde ve her hafta kesin balık yiyordum. Besinlerden de alıyoruz
bu tabi benim doktorumunda tercihi omegayi biraktirdigindan beri bende baya baliga yogunlastim yemeklerden aliyim bari diye

Benim doktorum da aynı vitamini verdi kan ilacı vermedi dediğiniz gibi gördüğüm kadarıyla herkes kan ilacına geçmiş bir sorun olur mu acaba doktora soracak mısınız siz?

Benim doktorum da aynı vitamini verdi kan ilacı vermedi dediğiniz gibi gördüğüm kadarıyla herkes kan ilacına geçmiş bir sorun olur mu acaba doktora soracak mısınız siz?
Banada kan ilacı vermedi kişinin ihtiyacına göre doktorlar yönlendiriyor canım o nedenle doktoruna güven 🙏

X