2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Yaaa 😍 beslenme şeklin de kız gibi 🌸
Çok ilginç bir test zaten resmen kendince bir yol izliyor 😅 bende de erkek çıkıyor
ayh hadi bakalim bu hafta belli olcak kesin olarak yazarim 😂 cunku rus cin bende cok komkk biyerde rus kiz bi yerde erkek cikiyo boyerde cin kiz biyerde erkek cikiyo 😂

ayh hadi bakalim bu hafta belli olcak kesin olarak yazarim 😂 cunku rus cin bende cok komkk biyerde rus kiz bi yerde erkek cikiyo boyerde cin kiz biyerde erkek cikiyo 😂
Onlara hiç güvenmiyorum ben de ve benim de farklı çıkıyor ikisinde de 😅
tamam merak ettim ben de haber et mutlaka ☺️

Cinsiyeti öğrenen arkadaşlarr ekşi Ayşe tatlı Hakkı teoremi tuttu mu sizde🤣
Yok valla ben hepsinden aşerdim. Ama bulantı teorisi tuttu. Kız çocuk beni perişan etti sağolsun.
Mrb hanımlar ben de uzun zamandır yazdıklarınızı takip ediyorum. Bugün 14+6 haftalık olduk. Bir oğlumuz olacak. Eczacıyım ve ilaçla ilgili konularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım:)
Balık yağlı bir multivitamin takviye kullanıyorum oxi-omega. Balık yağları genelde balığın karaciğerinden elde edilir diyorlar. Karaciğerde de malum fazlaca A vitamini bulunur. Gebelerin kısıtlı tüketimi önerilir. Bu konuda bilginiz var mı?

Benimki osende c vit+demir şeklinde. Tahlil falan vermemiştim kendiliğinden başlattı. Yatmadan yarım saat önce iç sonrasında süt ğrünü tüketme dedi, sonrasında uyuduğum için de yan etkisini anlamadım
Demir ilacını ben de yatmadan hemen önce içiyorum çünkü süt ürünü kahve vs içmemek gerekiyor en iyisi yatarken al dedi wczacım bulantı yaşayanlar isterse bir de öyle denesin belki bir faydası olur

Bizede bakar mısınız lütfen

Eklentiler

• IMG_20240210_233123.jpg
    IMG_20240210_233123.jpg
    72,4 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20240210_233118.jpg
    IMG_20240210_233118.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 64
Yok valla ben hepsinden aşerdim. Ama bulantı teorisi tuttu. Kız çocuk beni perişan etti sağolsun.

Balık yağlı bir multivitamin takviye kullanıyorum oxi-omega. Balık yağları genelde balığın karaciğerinden elde edilir diyorlar. Karaciğerde de malum fazlaca A vitamini bulunur. Gebelerin kısıtlı tüketimi önerilir. Bu konuda bilginiz var mı?
Omega 3 gebelere ilk trimesterden sonra öneriliyor. Benim kullandığım multivitaminin içerisinde de var. Çok yoğun kullanımı tabi ki doğru değil ama Oxi Omegadaki miktarı da gebelik için gayet uygun. Günde 1 kapsülden fazla kullanmıyorsanız endişelenmenize gerek yok.

Hemen sorayım ☺☺ lansor 15 mg içmenin zararı var mı sizce? Doktor iç diyor bende barret diye bi hastalık var midemde içmezsem duramıyorum
Gebelik kategorisi B. Yani gerekli olduğu durumlada kullanılabilir. bazen hastalıkların ve stresin verdiği zarar ilaçların verdiği zarardan çok daha fazla oluyor, böyle zamanlarda ilacı kullanmak gerek. Kaldı ki 15 mg lansorun düşük olan dozu. Doktorunuza güvenin :)

icerikte omegalarda baligin neresinden oldugu yazar dip balik olmamali ve baligin gövde yaglarindan elde edilmeli buna tam uyup dozuda guzel bi doz olan marka ocean ultimate ben doktor kontrolunde en basindan beri kullandim kanama alanim olunca kesti omega kani sulandirabiliyo demisti bi sonraki kontrolde tekrar baslaticam dedi

Eklentiler

• Screenshot_20240215_085136_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240215_085136_Samsung Internet.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 54
Ben de lamagillerden olduum🤣zeytin yiyorum tuzlu diye🙈eşim de kızıyor tansiyonun çıkar diye gizli gizli tuz döküyorum yemeklerime🙈🤣🤣
yamsoyon degil gebelikte seker tansiyonu cikartiyomus sok oldum bunu duyunca cok ucmamakla birlikte tuzu oneriyo benim doktorum iyotlu olarak birde ben mayi tuz almaya basladim o cok guzel bi tuz

icerikte omegalarda baligin neresinden oldugu yazar dip balik olmamali ve baligin gövde yaglarindan elde edilmeli buna tam uyup dozuda guzel bi doz olan marka ocean ultimate ben doktor kontrolunde en basindan beri kullandim kanama alanim olunca kesti omega kani sulandirabiliyo demisti bi sonraki kontrolde tekrar baslaticam dedi
Ben de diğer hamilelikte ocean mummy kullanmıştım onun da içeriği güzel ve hamile ve emzirenler için üretilmiş. Bunda da kullanmayı düşünüyorum.

Ben daha hiçbir şey almadım. Burda okuyunca şoklanıyorum biraz alınan şeylere 😊. Herkesin kendi tercihi ben sanırım bir süre bekleyeceğim.
ben de bir süre daha beklemeyi düşünüyorum daha çok araştırma yapıp ona görer karar vermek istiyorum çok tecrübesizim bu konuda yüzden gereksiz şeyler almamak adına favorilere ekleyip gerekliliğini araştırıyorum

evet guzel ya oceanin urunlerini begeniyorum ama oceanin icerik dozlari bana dusuk gelmisti o yuzden almamistim cok onemli olanlari hep ayri almak istedim ben omega demir dvit folik gobo foligi icerigi folat diye bi multi icindekine yeter dedi ayri almayi kestim

X