2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
asilamayi bana onermediler olur tutar sende ama tutmazsa bos masraf cogu zaman dediler direk tup dediler ama itnsallah gerek kalmadan olur saglikla alirsin bebisinin haberlerini insallaah
inşaAllah, gebelik oluşunca size yazacağım, olumlu hissettim çok teşeküür ederim

Hayır film falan çekilmedi jinekolog alttan baktı sorun yok dedi kan testi istedi baktı ki tsh yüksek endokrinolojiye gönderdi önce 25 mg ile başladım sonra 50 mg ile devam ettim
İlaçları kullandıktan ne kadar süre hamile kaldınız?

Bebek yazın doğacak arkadaşlar, bence öyle uzun kolluya çok gerek yok. Belki gece uyurken olabilir ama gündüz kısa kol giyebilir bence.
Bebekler sıcaktan hasta oluyor terleyince.
Katılıyorum. Bebekler soğukta değil sıcakta hasta oluyorlar . Bu yüzden sadece hastane çıkışı uzun bakıyorum . Geri kalan yenidoğanları kısa kollu çıtçıtlı body almayı düşünüyorum . Birde herkes kendi evini bilir . Benim evim yazın aşırı sıcak oluyor . Benim evim çok serindir diyen uzun kollu bakabilir bence

Kızlar bugün ilk defa kan ilacımı içeyim dedim içmez olaydım kendime gelemiyorum midem çok kötü çok içmesek olmuyor mu bunun başka yolu yok mu

Yok canım özel hastanedeki öyle dedi 300 tl ye yapıyorlar, benim özel klinik 900 e yapıyoruz dediler devlette de var şimdi ben nerde yapayım bilemedim hepsi aynı sonuç mu veriyor kan tahlili gibi mi?
Aynı değerlere bakıyorlar canım ancak hastaneye göre çıkan olasılık sonucu değişebilir buda yüksek farkların olduğu önemli bir sonuç değil . Zaten tırt bir test olduğu için devlette mümkünse yaptırabilirsin özele para vermeye gerek yok

Kızlar bugün ilk defa kan ilacımı içeyim dedim içmez olaydım kendime gelemiyorum midem çok kötü çok içmesek olmuyor mu bunun başka yolu yok mu
Mecbur kullanacağız diye biliyorum ama nasıl olacak ben de bilmiyorum. 11+4 teyim henüz başlamadım ama o olmadan daha kabızlık ve gaz sorunum var ona başlayınca ne bekliyor kestiremiyorum

Mecbur kullanacağız diye biliyorum ama nasıl olacak ben de bilmiyorum. 11+4 teyim henüz başlamadım ama o olmadan daha kabızlık ve gaz sorunum var ona başlayınca ne bekliyor kestiremiyorum
Ben hep erteledim içmek istemedim ama kan önemli olduğu için mecbur başlamam gerekti artık ama yarın nasıl içicem inan elim ayağım titriyor şimdiden iğnesi yok mu direk iğne olsam

Ben hep erteledim içmek istemedim ama kan önemli olduğu için mecbur başlamam gerekti artık ama yarın nasıl içicem inan elim ayağım titriyor şimdiden iğnesi yok mu direk iğne olsam
Vücut alışacak diye ummaktan başka çaresiniz yok iğnesini hiç duymadım ben canım. İlk çocuğumda kullandım ama erken dönemde bu kadar gaz ve kabızlık problemim yoktu ilaca da alışmıştım şimdi farklı ondan düşündürüyor.
Sen de alışırsın mutlaka iyi düşünelim

Ben başkent Hastanesinde yaptırcam onşarın anlaşmalı olduğu bi merkez varmış ismini tam hatırlamıyorum maalesef inter bişe idi sanırım, detaylı tarama istedik 9500 lira dediler.
Daha önce konuşmuş muyduk hatirlayamadim İkili test yaptırdın mı risk var mıydı? Benim yaştan dolayı risk var bugün perinatolog ile görüştüm amniyosentez ya da fetal dna sonucunda olumsuz bir sey olursa aldirmayacaksaniz hic gerek yok teste dedi. O yüzden ne yapacagimizi bilmiyorum

Kızlar bugün doktorum gyno ferro sanol verdi kullanan var mı aranızda ya da hangi demir ilacını kullanıyorsunuz. Zaten folik asit alıyorum ben bunu. İçinde de varmış fazlası zarar olmasın ya.
ben kullaniyorum canim ama ben folik asitli versiyonu bana bayaaa kabiz yaptigi icin duz versiyonunu iciyorum guzel mi takviye ama bu arada icerisinde 0.5 lik bi folik var dusuk doz yani ama icin rahat etmezse doktoruna soyle duz versiyonunu versin benim gectigim versiyonunu atiyorum sanada

Eklentiler

• Screenshot_20240214_183526_Samsung Internet.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 36
inşaAllah, gebelik oluşunca size yazacağım, olumlu hissettim çok teşeküür ederim
birde zor ama gercekten dusunmr stres olma odakli gittiginde vucut stresten olcagi varsada oldurmuyo soylemesi kolay uzaktan ama ben o strese dayamamadim gucumu kaybettigim zaman tup bebek yaptim sen hep guclu ol ki guzel haber al

Aa süper oldu bu haber ya ben de hoc içmek istemiyordum diğerini doktoruma sorup buna geçeyim ben de aynısıymış. Çok teşekkürler. Ben norma folik asit de sevmiyorum folat formunu kullanıyorum özellikle b12 de de metikobalamin kullanın diyorlar ya bu ilacı bilememiştim.

Kızlar bugün doktorum gyno ferro sanol verdi kullanan var mı aranızda ya da hangi demir ilacını kullanıyorsunuz. Zaten folik asit alıyorum ben bunu. İçinde de varmış fazlası zarar olmasın ya.
Bir önceki hamileliğimde kullanmıştım ben canım. Folik bitince başlarsın kaç haftalıksın ki

amniyosentez yoluna gitme derim fetal dna yaptir icin rahat etsin bisey olcani dusunmuyorum ama iyice taransin

Canım benim durum biraz karışık ikizdi benimkiler birinin kalbi durdu, şimdi onun DNA'sı geçmesin diye bekliyorum ve korkuyorum risk var derler ama kalbi duranın DNA'sı yansımış olur diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…