2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben zannetmiyorum taksit olayını kaldırcaklarını hatta ihtimal bile vermiyorum. Ekonomi bunu kaldıramaz
enflasyonu toparlamak icin yapiyolar zatende surunup cikicaz baska turlu zaten olmaz piyasayi cop ettiler herkes kafasina gore zam uygular oldu gecen haftaydi sanirim acikladilar zatende onayda bekliyo kredi kartinda asgari odeme orani yukselcek taksit sayisi dusurulucek ki daha nekadar dusucek 2 falan olcak herhalde sacma sapan isler vallahi ek taksit faizleride yukseltilicek diye planlarini acikladilar enflasyon icin talep olmamasi gerek daha fazla cikmamasi icin cogu kisi bisey alamazsa enflasyon ya sabit kalir yada bi sure sonra dusmeye baslar ama onaydan gecermi bilmiyorum 🤷‍♀️

Son düzenleme:
Kızlar ya birşey soracam benim doktorum özelde merkezde kalıyor birde arada gittiğim ilçede doktorum var ikili test için biri çeyrek fiyat, diğeri 3 katı fiyat istedi sizce hepsi aynı mı uygun olan özel hastane diğeri ise özel klinik sizce hangisinde yapayım? Fark var mı hastanedeki ankaraya gönderiyoruz bir hafta 10 güne çıkar dedi
ikili testi neden ankaraya yolluyomus ki nipt testi degil dimi bahsettiginiz fetal dna yani

ayh banada haber et ben artik her kanamasi olanda umut net giruyorum ya kendim aslinda okadar umutsuzdumki buyuklhkten dolayi sukur benimki gectiyse herkesin bi sansi var diyorum ki seninki cidden kucuktu hic panik yapma sende guzel haberle vercen senin kac hafta oldu simdi
Benimde umudum sen oldun canım. Benim senin yarın kadardı dedim Kadının çok ama maşallah bebeği duruyor. Verende Allah alanda kanama alanın çokta olsa Allah istedikten sonra kalır bebeğin dedim. Umutsuz düşünmedim hep inandım geçeceğine şükğr benimde geçti

ekonomiyi toparlamak icin yapiyolar zatende surunup cikicaz baska turlu zaten olmaz piyasayi cop ettiler herkes kafasina gore zam uygular oldu gecen haftaydi sanirim acikladilar zatende onayda bekliyo asgari odeme orani yukselcek taksit sayisi dusurulucek ki daha nekadar dusucek 2 falan olcak herhalde sacma sapan isler vallahi ek taksit faizleride yukseltilicek diye planlarini acikladilar ama onaydan gecermi bilmiyorum 🤷‍♀️
Öyle bir şey olsa halk direkt batar yapmaya kalkarlar belki ama yapamazlar merak etme

Benimde umudum sen oldun canım. Benim senin yarın kadardı dedim Kadının çok ama maşallah bebeği duruyor. Verende Allah alanda kanama alanın çokta olsa Allah istedikten sonra kalır bebeğin dedim. Umutsuz düşünmedim hep inandım geçeceğine şükğr benimde geçti
yaaa cok sevindiimmm gercekten benim bi noktada bunu kiymet bilmem icin yasamam gerekiyodu sukur bebegime zarar gelmeden yasadim cunku ben okadar az denedim ki bebek icin 6 ay mi 7 aymi ne denedim sonra daha fazla vakit kaybetmicem olmuyo diyip tup bebek yaptim doktora gorusmeye gittim adetin 2. gunune denk gelmisti baslayabiliriz bi problemin yok gunundesin dedi hemen basladim ilkinde tuttu sukur yani o kadar kolay oldu ki sevinemedim bi an inanamadim cunku cok cabuk oldu dedim falan ama gercekten bin sukuuur her anima kanamama bile cok sukur kiymetini ogrendim bana kaybetme korkusunu yasatti cinsiyet derdim simdi nefes alsin kalbi atsin gerisi umrum degil 🤲🙏

ayh banada haber et ben artik her kanamasi olanda umut net giruyorum ya kendim aslinda okadar umutsuzdumki buyuklhkten dolayi sukur benimki gectiyse herkesin bi sansi var diyorum ki seninki cidden kucuktu hic panik yapma sende guzel haberle vercen senin kac hafta oldu simdi
15 haftalık olduk bugün canımm 🥰🧿 inşallah güzel haberler alırım benim plesenta aşağıda onun çıkması gerekiyor yukarı umarım çıkmıştır 🙏🏻

Daha küçükmüş canım benimde cuma günü belli olacak çok heyecanlıyım 🥰 nipt testini verdim henüz çıkmadı çok stres oluyorum düşünmemeye çalışıyorum 🥹 inşallah hepimizin iyi çıkar 🙏🏻 umarım kanama alanım iyileşmiştir ya çok heyecanlıyım kontrol için şimdiden 🙈
Bende dün verdim nipt testi Allah'ım inşallah hepimiz ki güzel sonuçlar çıkar hiç zaman geçmiyor sanki

Kızlar bana da arkadaşlarım hamile pilatesi önerdi. Biri fizyoterapist zaten kendisi yaptırıyor aletli. Ama ben istemiyorum nedense saçma geliyor.
Yüzmek istedim, doktora sordum. Çok iyi olur doğumun da rahat olur dedi. Sadece ıslak mayoyla durma sakın dedi.
3-6 ay arası bu tarz daha hareketli spor yapmak gerekiyor zaten son 3 ay yürüyüşle geçecek. Tabi doktorunuz onay verirse.

Ben de kolay kilo alan bir insanım. Hamilelikten önce 10 kilo vermiştim tam iyiyim derken 4ünü geri aldım zaten. Daha 4 aylığım spor vs yapmıyorum ama yapacağım artık

Bebek yazın doğacak arkadaşlar, bence öyle uzun kolluya çok gerek yok. Belki gece uyurken olabilir ama gündüz kısa kol giyebilir bence.
Bebekler sıcaktan hasta oluyor terleyince.
Banada hep kısa kollu hatta askılı al dediler 🙈 ay ne kadar kafa karıştırıcı ne alacağımızı şaşırıyoruz

15 haftalık olduk bugün canımm 🥰🧿 inşallah güzel haberler alırım benim plesenta aşağıda onun çıkması gerekiyor yukarı umarım çıkmıştır 🙏🏻
ya benimkide galiba duvar degistirdi 😂 seninkide insallah yukari cikmistir gecen gittigimde ben hep ses kaydi aliyorm heycandan cogu dedigini duymuyorum diye 😂 on duvar sag plesanta dedi dun arka duvar dedi yon soylemedi 😂 buyutmusun kiz kocaman olmus masallaaah 🥰

Kızlar bana da arkadaşlarım hamile pilatesi önerdi. Biri fizyoterapist zaten kendisi yaptırıyor aletli. Ama ben istemiyorum nedense saçma geliyor.
Yüzmek istedim, doktora sordum. Çok iyi olur doğumun da rahat olur dedi. Sadece ıslak mayoyla durma sakın dedi.
3-6 ay arası bu tarz daha hareketli spor yapmak gerekiyor zaten son 3 ay yürüyüşle geçecek. Tabi doktorunuz onay verirse.

Ben de kolay kilo alan bir insanım. Hamilelikten önce 10 kilo vermiştim tam iyiyim derken 4ünü geri aldım zaten. Daha 4 aylığım spor vs yapmıyorum ama yapacağım artık
Bende evde hamile yogası ve pilatesi yapıyorum şimdide simge dumanin online programına katıldım. Evde yoga ve pilates yaptigimda bel ağrısı adına birşey kalmadı. Yüzmeyi benim doktorumda önerdi ancak kışın havuzların temizliği belirsiz olduğu için guvenip hitmedim yazın her sabah iş öncesi denizde yüzmeyi planlıyorum. Doğumun kolaylığı için ne kadar spor ve hareket ( doktor onayı ile) o kadar kolay ve konforlu doğum diyor herkes

ikili testi neden ankaraya yolluyomus ki nipt testi degil dimi bahsettiginiz fetal dna yani
Yok canım özel hastanedeki öyle dedi 300 tl ye yapıyorlar, benim özel klinik 900 e yapıyoruz dediler devlette de var şimdi ben nerde yapayım bilemedim hepsi aynı sonuç mu veriyor kan tahlili gibi mi?

ya benimkide galiba duvar degistirdi 😂 seninkide insallah yukari cikmistir gecen gittigimde ben hep ses kaydi aliyorm heycandan cogu dedigini duymuyorum diye 😂 on duvar sag plesanta dedi dun arka duvar dedi yon soylemedi 😂 buyutmusun kiz kocaman olmus masallaaah 🥰
İnşallah canımm🙏🏻🥰 ay yemin ederim bende eşime videoya çektiriyorum dediklerini çıkınca unutmuş oluyorum diye sonra açıp yüz kere izliyorum 😂😂🙈 sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🙏🏻🥰

Kızlar bugün doktorum gyno ferro sanol verdi kullanan var mı aranızda ya da hangi demir ilacını kullanıyorsunuz. Zaten folik asit alıyorum ben bunu. İçinde de varmış fazlası zarar olmasın ya.

Kızlar bugün doktorum gyno ferro sanol verdi kullanan var mı aranızda ya da hangi demir ilacını kullanıyorsunuz. Zaten folik asit alıyorum ben bunu. İçinde de varmış fazlası zarar olmasın ya.
Canım Doktor'un vardır bir bildiği tabi, benimki keselim dedi folik asiti 12+2 de. Kan ilacı olarak da sidefer içiyorum SGK karşılamıyor ama yan etkisi en az olan kan ilacı dedi doktorum

Ben doğuma kadar folik asit kullanicam canım içinde Demir omega3 vs ihtiyacım olan her vitamin varmış doğuma kadar sadece buna devam edicez dedi doktorum

X