2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Hamile pantolonu giymeye başlayan kızlar sizlere sorum var. Bu pantolonun belindeki kumaş kısım azıcık kazağımdan görünüyor. Böyle olması çirkin mi acaba? Pantolon koyu gri kot beli de siyah. Sizlerin de görünüyor mu?
Ben kumaş pantalon giyiyorum canım iş sebebiyle belide siyah olduğu için belli olmuyor benim

Ben kumaş pantalon giyiyorum canım iş sebebiyle belide siyah olduğu için belli olmuyor benim
Kumaş ben de giydim lastikli rahat bir şey gebe pantolonu değil ama çok rahat. Bu sabah diğer pantolonlarım olmayınca hamile pantolonu giydim ama bel kısmı çok aşağıdan başlıyor sanki. 🥲

Hamile pantolonu giymeye başlayan kızlar sizlere sorum var. Bu pantolonun belindeki kumaş kısım azıcık kazağımdan görünüyor. Böyle olması çirkin mi acaba? Pantolon koyu gri kot beli de siyah. Sizlerin de görünüyor mu?
eğer kısa bir şey giyince üste mecburen gözüküyor 🤣 ama bence hiçte çirkin durmuyor🥰

Kumaş ben de giydim lastikli rahat bir şey gebe pantolonu değil ama çok rahat. Bu sabah diğer pantolonlarım olmayınca hamile pantolonu giydim ama bel kısmı çok aşağıdan başlıyor sanki. 🥲
Hamile kumaş pantalonu giyiyorum canım rengide siyah olduğu için beli belli olmadı. Belki aldığın markadan kaynaklıdır benimki çok aşağıdan başlamıyor yani görülecek bir seviyede değil o çizgi kısmı

merhaba herkese.
henüz 1.trimester yakamızı bırakmamış gibi görünüyor genel olarak :)
ben de bugün 13+3 üm ve mide bulantısı için prilam içmeye devam ediyorum.
ilk zamanlardaki gibi kilo verdiren bir bulantı yok 2-3 haftadır ama bazı günler hala çok zorluyor.
baş ağrıları benim de var, normalde çok başım ağrımaz ama inanılmaz migren tipi bir ağrı giriyor bazı günler.
ilk gebeliğimde de bunu çok yaşamıştım o yüzden pek takılmıyorum.
bunun dışında zorlayan belirtiler nerdeyse kayboldu çok şükür. ikinci trimester hepimiz için daha güzel geçer umarım.

Çok teşekkür ederim ben de yarın hemen dahiliyeye gideceğim biraz korkuttu beni açıkçası zaten çok zor oldu ve bir kaybım da var.O yüzden endişeleniyorum. Tsh 5.37 çıkmış benim çok mu yüksek bilginiz var mı
gebelikte 2.5 in üzerinde olmamalı dedi benim doktorum. yıllardır tiroid için ilaç kullanıyorum dozunu artırdılar ilacımın gebelikte yükselince. İlaç alınca düzeliyor hemen korkmana gerek yok bence ama doktoru da ihmal etme bir an evvel git bence doktora.

Aynı dertten müzdaribim benim hiç hoşuma gitmiyor üstüne uzun bir şeyler giymeye çalışıyorum sürekli. Bedeni büyük mü almışım napmışım bide sürekli düşüyor pek alışamadım o yüzden. Belki karnımız iyice büyüyünce tam gelir dedim artık.

Aynı dertten müzdaribim benim hiç hoşuma gitmiyor üstüne uzun bir şeyler giymeye çalışıyorum sürekli. Bedeni büyük mü almışım napmışım bide sürekli düşüyor pek alışamadım o yüzden. Belki karnımız iyice büyüyünce tam gelir dedim artık.
Yanda ayar düğmeleri var canım onu sıktın mı

Harikasınız ,sanki hamile değil de hasta gibiyim ,inşallah 2. Trimesterde düzelir .
Canım benimki düzelmeye başladı gibi 15.haftaya giriş yaptık 15+1 olduk bugün öncekine göre bulantı filan kalmadı arada aç kalırsam hafif şekilde oluyor. Ama iştah açılması başladı. Sabahları aç uyanıyorum. Gün içinde hemen acıkıyorum. Ve birazda uyku eğilimi oluyor.

Çok geçmiş olsun. Doktorunuz bir şey dedimi durumla ilgili neden olabileceği ile ilgili. Kan pıhtılaşması olabilir. Benim de daha önce iki kaybım var. Genetik test yaptırdım kan pıhtılaşması bozukluğu çıktı.
Teşekkür ederim, evet doktor bebeğin genetik sıkıntılardan dolayı gelişiminin durduğunu söyledi. Kromozom sayısı yetersizmiş. Kan damarları onu beslemeyi bir hafta evvel durdurmuş o sebeple organlar da gelişmemiş. Kalbinin attığı anda inip kalkması gereken alan hareketsizdi, benden kaynaklanmayan sebeplerden olduğunu, ama ikinci gebelikte yüzde doksan beş sağlıklı bir gebelik geçirebileceğimi söyledi. Tevekkül etmeye çalışıyorum.

X