2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Benim ilk ölçümde 3,11 çıkmıştı ama serbest t3 ve t4 normaldi. Ben zaten tiroid ilacı kullanıyordum 25lik onun dozunu arttırdı 50 yaptı normal zamanda böyle bir problemim yok hamileliklerde yükseliyor benim. Sonrasında düştü ama 1,85 falan suan. Bir de iyot önerdi hem endokrin hem de kadin doğum doktorum onu da kullanıyorum. Siz kaç haftalıksınız suan ?
11+6 haftalık olduk benim 5,37 çıktı ve yeni fark ettik yarın için dahiliye ye gideceğim. Aslında böyle bir sorunum olmamıştı hiç.Simdi neden böyle yükseldi hiç anlamadım.Size de çok geçmiş olsun neyse ki biraz düşmüş.Insallah benimki de düzelir bir an önce

y

yiiiaaa 🥰 masallaaaah 🧿 bende cinsiyet belli olmadigi icin pastel tonlarinda aldim hep cokta renkli degilim gercide 😂
Pastel tonları çok yakışıyor bebeklere 😍 ilk kez onun bişeyler aldım ve 6 aydan önce çok büyük alışveriş yapmayı düşünmüyorum. İnşallah sağlıkla gelsin her şeyini keyifle alırız

11+6 haftalık olduk benim 5,37 çıktı ve yeni fark ettik yarın için dahiliye ye gideceğim. Aslında böyle bir sorunum olmamıştı hiç.Simdi neden böyle yükseldi hiç anlamadım.Size de çok geçmiş olsun neyse ki biraz düşmüş.Insallah benimki de düzelir bir an önce
Bu haftada kan tahlilleri mi yapılıyor kim yapıyor aile hekimi mi ? Benden isteyen olmadı daha aile hekimine hiç uğramadım bile

Evet doktorlar farklı farklı söylüyor.Ben kendi doktoruma güveniyorum aslında ama yine de tedbir amaçlı arada başka doktorlara da görünüyorum.Gerci olacak olan yine oluyor ama tedbirli olmakta fayda var.Kendimizi takip etmemiz gerekiyor.Ben arada enfeksiyon ihtimaline karşı kan ve idrar tahlili veriyorum mesela.Hatta bu hafta kan vermeseydim tsh yüksekliğini fark edemeyecektik belki de.
Ben de devamli kendm doktor demeden crp ve idrar tahlili yapiyorm ayda bir de tam kan.

Bu haftada kan tahlilleri mi yapılıyor kim yapıyor aile hekimi mi ? Benden isteyen olmadı daha aile hekimine hiç uğramadım bile
Ben kendim ailene hekimine gidip yaptırmak istediğimi söyledim.Ayni zamanda gebelik kaydınızı yapiyorlar orada.Aşı takvimi falan veriliyor.Bir de belli aralıklarla kontrol için gelmemi istediler.

Ben de mamas papas alicam sanırım oturusu daha sağlam geldi bana da sarsmaz gibi taşlı yollarda falan.
hic sarsmiyomus bebek icinde cok rahat oluyomus ama ocarro icin strada ve almadillo flip xt2 mi ne var onlarda bukadar konfor ve saglamlik on planda degil surus icinde cok konforluymus ya bebis olayina girmeden etrafimda kim hangi arabayi kullaniyo umursamazdim meger 3 arkadasim kullaniyomus hepsi asiri memnun suan birinin bebis 4 yasinda hala tas gibi avmlere falan giderken mutlaka aliyorum yanima dedi diger arkadasim smdi ikinciye aldi eskisini satmis 2 cocuk arasinda yas farki baya var bide bana sorarsan suan ozellikle fiyat performans minderi ve saglamligi secme sebebim oldu

Aslında gitseniz iyi olur aşıların belirli zamanlari var.Yaptiracaksaniz kaçırmamış olursunuz.Ben yaptırmadan önce doktoruma da danışıyorum.Mart ayında bir aşı görünüyor.Doktorum da yaptirmami söyledi.

Aslında gitseniz iyi olur aşıların belirli zamanlari var.Yaptiracaksaniz kaçırmamış olursunuz.Ben yaptırmadan önce doktoruma da danışıyorum.Mart ayında bir aşı görünüyor.Doktorum da yaptirmami söyledi.
Ne zaman gitsem kapısında yığınla insan var sırada ☹️ hasta insanların arasında 3 m2 yerde beklemeyeyim diye vazgeçiyorum ilaç bile yazdıramadım hep ücretli aldım

Harikasınız ,sanki hamile değil de hasta gibiyim ,inşallah 2. Trimesterde düzelir .
kisa sureli oluyomus bak kagan kocatepe 11 hafta 10+0 10+6 11 hafta dan diye basligi onu izle bak icin rahatliycak benim bas agrim 9 da bi olmustu 10 da bi olmustu damarlar buyuyo bas agrisina yol acar demislerdi o yuzden cok rahattim

Ne zaman gitsem kapısında yığınla insan var sırada ☹️ hasta insanların arasında 3 m2 yerde beklemeyeyim diye vazgeçiyorum ilaç bile yazdıramadım hep ücretli aldım
Sabah saatleri daha yoğun oluyor galiba.Dediginiz gibi biraz riskli bir ortam.Ben de bir dahaki gitmemde maske takmayı düşünüyorum 😊 ben kan sulandirici iğne kullandığım için mecbur gidip yazdırmak zorunda kalıyorum bazen.igneler çok pahalı ciddi bir fiyat farkı oluyor.Bir de enfeksiyon korkum var o yüzden de arada enfeksiyon var mi diye baktırıyorum.

Sabah saatleri daha yoğun oluyor galiba.Dediginiz gibi biraz riskli bir ortam.Ben de bir dahaki gitmemde maske takmayı düşünüyorum 😊 ben kan sulandirici iğne kullandığım için mecbur gidip yazdırmak zorunda kalıyorum bazen.igneler çok pahalı ciddi bir fiyat farkı oluyor.Bir de enfeksiyon korkum var o yüzden de arada enfeksiyon var mi diye baktırıyorum.
Maske mantıklı artık zaten ilaç kullanamayız 🧐

kisa sureli oluyomus bak kagan kocatepe 11 hafta 10+0 10+6 11 hafta dan diye basligi onu izle bak icin rahatliycak benim bas agrim 9 da bi olmustu 10 da bi olmustu damarlar buyuyo bas agrisina yol acar demislerdi o yuzden cok rahattim
Benim de olmuştu 2 gun sürdü hem de sonra bir daha olmadı çok şükür.

X