2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba arkadaşlar bugün ben de ikili tarama için kan verdim ense kalınlığıda çok normalmiş çok şükür her şey yolunda dedi bir de cinsiyeti çook emin bir şekilde erkek dedi kesin diyor 12+2 im bugün ama @minel25 sana da kesin erkek demiş değişmişti değil mi Ahmet hoca kafamı karıştırdı benim de 😅
Yaaa hayırlı olsunn ben erkek yazıyorum sana bence de erkek öyle hissettim :KK70:

İkili tarama testi ile sakın moralinizi bozmayın banada dendi 200 de 1 oran verildi yüksek risk sayılır istemediğimiz bi oran dedi fetal dna yaptırdım risksiz çıktım. Bilmiyorum durumunuz var mı ama fetal dna cok öneririm içinizin rahatlaması için.
Fetal DNA yaşadığım yerde genoks var sadece ve birkaç yaptırana yanlış sonuç çıkartmış o yüzden yaptırmak istemedim aklımdaydı yoksa ☹️ palm angels palm angels

Sağolun, 11+5 ye aylık kontrolde öğrendim. 10+5te de gelişimi durmuş. 1 haftadır cansızmış yani. Kontrole gitmesem farketmem çok uzun zaman alabilirdi. O yüzden kontrollerinizi asla geciktirmeyin. Özellikle ilk üç ayda.
coook cooook gecmis olsun peki neden hissettirmemis ki acaba suan iyisinizdir insallah agriniz siziniz olmaz kendinizi hazir hisseder hissetmez saglikla bebeginize kavusun insallah 🙏 doktorunuz bi neden belirtti mi

Kızlar araştırma hastanesin de ikili test yaptırmıştım bugün çıktı sonucum orada ki asistan hafif down sendromlu riskin var dedi bazı bilgiler paylaştı karından sıvı aldırma gibi ama şunu da ekledi bu sonuç %100 doğruluk vermiyor bunları bilgilendirmek için söylüyorum dedi eğer istemiyorum dersen imza atmanı isticem dedi bende imza attım öğleden sonra kendi doktoruma gidicem
tamda bu yuzden nipt yaptiriyorum sivi falan aldirmayin 2 3 4 lu zaten cok yaniltici nipt testi verin yada kendi doktorunuza guvenin

ben transfer oncesi sans getirsin diye aldim somra kendimi durduramadim sjsjsj ama genelde 3/6 6/9 aldim
İlk çocuk mu 😊 daha istekli olur insan o zaman alışverişe .. Bense yazın kürtaj olmuştum beklemiyordum ve yine olumsuz şeyler olursa diye çok adapte olamadım. 3. Olduğu için de acelesiz davranıyorum 🙂

Kızlar araştırma hastanesin de ikili test yaptırmıştım bugün çıktı sonucum orada ki asistan hafif down sendromlu riskin var dedi bazı bilgiler paylaştı karından sıvı aldırma gibi ama şunu da ekledi bu sonuç %100 doğruluk vermiyor bunları bilgilendirmek için söylüyorum dedi eğer istemiyorum dersen imza atmanı isticem dedi bende imza attım öğleden sonra kendi doktoruma gidicem
Canım ikili taramaya güvenme hiç. Kendi doktorum bile güvenilir dedi kesin tanı koyulamaz dedi eğer imkanin varsa fetal DNA yaptır derim.

Sağolun, 11+5 ye aylık kontrolde öğrendim. 10+5te de gelişimi durmuş. 1 haftadır cansızmış yani. Kontrole gitmesem farketmem çok uzun zaman alabilirdi. O yüzden kontrollerinizi asla geciktirmeyin. Özellikle ilk üç ayda.
Anladım ,ben 2 hafta kadar anlamamıştım ,hafif bir pembelik gelmişti peçeteye öyle gitmiştim . Gerçekten yaşayan bilir ,zor bir süreç . Rabbim daha güzelleştirecek inşallah.

O test sadece ihtimaller üzerine yapılıyor maddi olarak zorlamayacaksa nipt öneririm ve ense kalınlığı çok önemli ona baktırırsan yine somut bir sonuç elde edebilirsin

Canım benimki düzelmeye başladı gibi 15.haftaya giriş yaptık 15+1 olduk bugün öncekine göre bulantı filan kalmadı arada aç kalırsam hafif şekilde oluyor. Ama iştah açılması başladı. Sabahları aç uyanıyorum. Gün içinde hemen acıkıyorum. Ve birazda uyku eğilimi oluyor.
Hepsi geçici tabiki ama çok çocuk sahibi olanları tebrik ediyorum 😃 belki de hamilelikleri kolay geçiyordur 🤭

oglumun burnu tikaninca ben odasina sogan kesip koyarım sabaha baya acılmıs olur

sen kan verdin mi canim fetal dna icin ben sali verdim
yok kuzucum daha vermedim 14unde kendi doktorumla kontrolum var egerki kanama alanina oda baya kuculmus artik iyiye gidiyoruz sıkıntın kalmadı atlattık derse hemen vercem azalma var ama risk devam ediyo derse biraz daha beklicem vermek icin ama burun kemigiyle enseye bakicak ayh nane yagi beni inanilmaz toparladi oyle boyle degil aksam ne burnum tikandi ne oksurdum

Merhaba arkadaşlar bugün ben de ikili tarama için kan verdim ense kalınlığıda çok normalmiş çok şükür her şey yolunda dedi bir de cinsiyeti çook emin bir şekilde erkek dedi kesin diyor 12+2 im bugün ama @minel25 sana da kesin erkek demiş değişmişti değil mi Ahmet hoca kafamı karıştırdı benim de 😅
ohh cok sukur ya annelerden iyi haberler gelince kendim almis gibi seviniyorum vqlla duygusallasiyorum sjshsjs aiyy seninki degismicek gibi ultrasonda oglus gibi gercekten nub a gore bayaaa oglus geliyo 💃💃💃 saglikla sihatle gelsin 🤲🧿

Fetal DNA yaşadığım yerde genoks var sadece ve birkaç yaptırana yanlış sonuç çıkartmış o yüzden yaptırmak istemedim aklımdaydı yoksa ☹️ palm angels palm angels
genoks en iyi markalardan biri yanlis sonuc cikartmasi pek mumkun degil bebekte o hastalik yoktur ama tasiyicidir o cikmistir mutlaka test sonucuyla ilgili bisey vardir bunu genoks icin soylemiyorum nipt icin soyluyorum hic bi doktor 2 3 4 luyu baz alip davranmaz ama nipt sonucuna gore hareket eder ozellikle geboks %99 uzerinde dogruluk sonucu egerki sizi zorlamicaksa kendinize ve bebeginize yapcaniz en iyi sey olur guzel haberler alin insallah

İlk çocuk mu 😊 daha istekli olur insan o zaman alışverişe .. Bense yazın kürtaj olmuştum beklemiyordum ve yine olumsuz şeyler olursa diye çok adapte olamadım. 3. Olduğu için de acelesiz davranıyorum 🙂
cok gecmis olsun ama gelmis bebeginiz sonunda saglikla alin kucaginiza 🧿benim ilk ama hamilelikte ilk yani benim amh asiri dusuktu bide tek yumurtayim ben yasim genc deneyebilirsin ama cok vakit kaybetme dediler hic vakit kaybetmedim sjsjsjs 4 ay bi denedim olmadi direk tup bebek denedik sukur ilkinde tuttu ama benim 6 yumurtam cikti hepsi dollendi a kalite cikti ama 5. gun 1 tanesi haric hepsi bianda olmus oyle dediler bu bebisim ilk gunden beri azimli masallah 😂🤲🧿

ohh cok sukur ya annelerden iyi haberler gelince kendim almis gibi seviniyorum vqlla duygusallasiyorum sjshsjs aiyy seninki degismicek gibi ultrasonda oglus gibi gercekten nub a gore bayaaa oglus geliyo 💃💃💃 saglikla sihatle gelsin 🤲🧿
Çook teşekkür ederim darısı senin başına inşallah en kısa sürede sağlıklı güzel haberlerini al canım 🙏🏼🤗

hayırlııı olsuun, güzelliklerle geldin oğluşş 🥰🥰

Eğer gerçekten imkanınız var ise sizi zorlamayacaksa fetal dna yaptırın içiniz rahat etsin, yanılma ihtimali neredeyse hiç yok testin 😊

X