2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bugün fetal dna testini Osmangazi tıp fakültesinde verdim. Böyle bi form dolduruyorsunuz. Merak edenler için yazıyorum Türkiye’de bu testi yapan tek üniversite hastanesiymiş. Çevre illerden gelen çok vardı. Randevu almadan sıra numarasıyla testi veriyorsunuz 295 TL ücreti var. Test sadece perşembe ve cuma günü yapılıyor. İnşallah sonuçlarımız İyi çıkar 🥰🙏🏻
Sonuclariniz çıktımı acaba

Deneyimli anneler ne der acaba bebek arabalarında büyük tekerlek mi daha rahat küçük tekerlek mi?? Kaldırımların sıkıntılı olduğu bir yerdeyiz düzensiz, kimisi yüksek kimisi alçak taşlar düzgün değil. Yarın bebek arabası bakalım diyoruz ama travel/baston kararı yanında tekerlek ye sanki çok önemli

Yurtdışında bunlar çok kullanılıyor ama yenidoğan ve küçük bebekken uygun değil.
Fotoğraflarda küçük bebeklerini koyanlar da var ama bence de uygun değil 😐 benim minikler biri 3 diğeri 13 aylık onlar için daha uygun yenidoğan bebeğim için başka bir araba lazım.

Amin Allah razı olsun 12 haftalık belli oldu 🤍
Ben de 12 oldum öğrenmek istiyorum Bir an önce ya canım bir şey soracağım bebeğin hareketlerini hissediyor musun yani böyle kıpırtı kalp atar gibi damar atar gibi bir atış ya da balık içinde nasıl kayar onun gibi bir şey ya da sertleşme falan

Ben de 12 oldum öğrenmek istiyorum Bir an önce ya canım bir şey soracağım bebeğin hareketlerini hissediyor musun yani böyle kıpırtı kalp atar gibi damar atar gibi bir atış ya da balık içinde nasıl kayar onun gibi bir şey ya da sertleşme falan
Damar atması çekmesi tarzında birşeyler hissediyorum ara ara doktoruma sormadım ama bebek olduğunu sanmıyorum ya çok erken değil mi

Ben 6 aydan sonra mother care kabin tipi kullanmaya başladım, ikinci el gardropstan almıştım çok çok çok memnunum hala kullanıyoruz. Taş gibi çıktı ikinci el olmasına rağmen, kesinlikle tavsiye ederim. Yenidoğan döneminde kullanılan o çok parçalı arabalar ağır oluyor sonradan çok zorlanmıştım o yüzden 6 aydan sonra değiştirmiştim. Yine aynı şekilde kullanacağım

Kullandığım park yatağın da resmini ekledim. Tripper panda park yatak olarak aratabilirsiniz. Hem anne yanı olarakta kullanabiliyorsunuz bundan da çok memnun kalmıştım. Kapalı hali de yer kaplamıyor, yine bunu kullanacağım 😊

Eklentiler

• IMG_3646.png
    IMG_3646.png
    157,2 KB · Görüntüleme: 55
Damar atması çekmesi tarzında birşeyler hissediyorum ara ara doktoruma sormadım ama bebek olduğunu sanmıyorum ya çok erken değil mi
Ya ben de öyle hissediyorum sertlik falan damar atıyormuş gibi falan bilmiyorum işte o yüzden sordum acaba hissediyor musun hissetmiyor musun diye benim bildiğim erken ama yani onun dışında tabii bebeğin tekmelerini dolaşmalarını hissetmiyorum

Kızlar selamlar!
12. Haftaya girmiş bulunmaktayım. İnanılmaz derecede kalça kemiğimin yanları ve diz kapaklarımın iç bölgeleri ağrısı mevcut. Gece kasılmalarından çok kez uyanıyorum. Sizde böyle bir durum yaşayan var mk?

Kızlar selamlar!
12. Haftaya girmiş bulunmaktayım. İnanılmaz derecede kalça kemiğimin yanları ve diz kapaklarımın iç bölgeleri ağrısı mevcut. Gece kasılmalarından çok kez uyanıyorum. Sizde böyle bir durum yaşayan var mk?
Ben en başından beri magnezyum kullanıyorum doktorunuza sorun belki magnezyum takviyesi verir

X