2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bu instagramdakilere baktırmayın ben de merak edip atmıştım 60-70 tl bir şey zaten ikisi de kız dedi yanlış çıktı bir de çok emin konuşuyorlar :)
Alışveriş konusunda skiphop küvet aldım hmden gap indiriminde baya bir kıyafet aldım. Ablamdan kamera var görümcemden sağma makinesi ve juno var sağolsun oyun halısı ve emzirme yastığı da aldı. Babybjörn aldım oyuncaklısından zam gelmeden. Korbell çöp kutusu aldım. Mochi manuel sağma makinesi aldım. Prego miami model park yatak aldık. Bir de bebek arabası aldık daha pusetini almadık. Ben tamamladım sanırım bi odası kaldı 😂😂😂

Kızlar bu instagramdakilere baktırmayın ben de merak edip atmıştım 60-70 tl bir şey zaten ikisi de kız dedi yanlış çıktı bir de çok emin konuşuyorlar :)
Alışveriş konusunda skiphop küvet aldım hmden gap indiriminde baya bir kıyafet aldım. Ablamdan kamera var görümcemden sağma makinesi ve juno var sağolsun oyun halısı ve emzirme yastığı da aldı. Babybjörn aldım oyuncaklısından zam gelmeden. Korbell çöp kutusu aldım. Mochi manuel sağma makinesi aldım. Prego miami model park yatak aldık. Bir de bebek arabası aldık daha pusetini almadık. Ben tamamladım sanırım bi odası kaldı 😂😂😂
Neeee inanamıyorum simdideeeen :) yaa valla ben hiçbir şey almadım daha dok erken diyordum şimdi sizi duyunca ben de bir bakayım dedim de nerden başlıcamı bilemedim valla. Sizin de ilk çocuk mu ?

Kızlar kayınvalideniz sizinle Dr a gelmek istese ultrasona vs kabul eder misiniz ? Israrla gelmek istiyor kabul etmemeyi düşünüyorum bide tutturmuş cinsiyet partisi yapalım diye onu da istemiyorum çevrenizde varmı böyle baskılar? 🥹
İlk gebeliğimde de eşimden başka kimseyle gitmedim, şimdi de öyle canım. Kesinlikle istemem bu çekirdek aile özelimiz diye düşünüyorum. Huyumu bildikleri için de öyle bir talep ısrar yok tabi 😊

Benim bir ssvdm var simdi ss2vd yapacagim doktor araştırıyorum sizin kontrolünü düzenli yaptığınız bir doktorunuz varmı acaba? Bide il neresiydi acaba ☺
İzmir canım ilk gebeliğimden beri hep aynı doktora gidiyorum çok memnunum şükür. Daha doktorumla konuşmadım kontrolüm haftaya o zaman sormayı düşünüyorum. İlk doğumun üzerinden 3 yıl geçmiş olacak bu doğum zamanı tam. Sizin kaç yıl olmuştu ve nasıl geçti acaba? Bi deli cesareti geldi ama yapmalı mıyım bilemedim 😂

Kızlar kayınvalideniz sizinle Dr a gelmek istese ultrasona vs kabul eder misiniz ? Israrla gelmek istiyor kabul etmemeyi düşünüyorum bide tutturmuş cinsiyet partisi yapalım diye onu da istemiyorum çevrenizde varmı böyle baskılar? 🥹
Kayınvaliden genç sanırım, parti istiyor olmasına şaşırdım . Baya heyecanlanıyor anlaşılan. Böyle bir baskı yok şükür, istemem de. Benim baskılar isim konusunda ve 40 ı çıkmadan herkesi başıma toplamak istemesinde 😅

IMG_1028.png
IMG_1027.png
Kızlar bu iki bebek arabası hakkında fikri olan, ikisini de denemiş olan var mı?

Baskı olmadı, ben hem kendi annemi hem de kayınvalidemi götürdüm ayrı zamanlarda kendim istedim. Mutlu oldu insanlar ne var ki 10 dakikalık bi görüntü onlara da bir hatıra kaldı ben öyle düşünüyorum. İkisi de sevindiler ağladılar duygulandılar dua ettiler bence bunda bir sey yok ama herkesin kendi tercihi tabi ki saygi duyarım illa götürülecek diye bir şey yok yani.

Kızlar ben çok öksürüyorum nefesim kesilecek gibi oluyor balgam atmam gerekiyor atamıyorum ne yapmam lazım yaaa sabah 1 fincan ıhlamur içtim ama şuan çok kötüyüm 🥺🥺🥺🥺🥺

İzmir canım ilk gebeliğimden beri hep aynı doktora gidiyorum çok memnunum şükür. Daha doktorumla konuşmadım kontrolüm haftaya o zaman sormayı düşünüyorum. İlk doğumun üzerinden 3 yıl geçmiş olacak bu doğum zamanı tam. Sizin kaç yıl olmuştu ve nasıl geçti acaba? Bi deli cesareti geldi ama yapmalı mıyım bilemedim 😂
Benim ilk doğumla ikinci arasında 6 sene var. Bencede bu iş tamamen bir deli cesaretine bakıyor zaten. Ama sonuç muhtesem oluyor ve sen dogurunca kuş gibi olup doğum çatalından inip bebegini giydirebiliyorsun. Sezeryandaki gibi doğumdan sonra günlerce belki haftalarca süren yaşadığın bir ağrı sızı olmuyor. Normalde sadece dogurana kadar ağrı sızı cekiyor sonra keyfine bakıyorsun. Şimdi ikinci dogumum (ilk ssvdm) ile üçüncü (ss2vd) arasında da 3.5 yaş olacak allah sağlıkla kucagıma almayı nasip ederse. Aslında benim doktorum var ama hastane değiştirince ssvd için uçuk rakamlar isteyince farklı doktor arayışına girmek durumunda kaldım malesef. Adı ssvd olunca fiyat ikiye üçe katlanıyor baştan belirteyim. 2021de 8 bine ssvd yaptım şuanki fiyatla 70 temmuzdan sonra 100 bini gözden cikar dedi bana eski ssvd doktorum o yüzden şuan farklı bi ssvd destekleyen doktor farklı bi hastane araştırıyorum. İnşallah siz gönlünüze göre birini bulup bebeginizi sag salim ssvd ile dogurursunuz. Bu işin püf noktasını şimdiden söyleyeyim ssvd yapmak istediğinizi aile büyüklerinin çoğundan saklayın mümkün olduğunca. Çünkü eski insanlar ölürsün riske girme bebege zarar verme gibi bir sürü ön yargılarda bulunup seni kararından vazgeçirmeye çalışacaklar. Eger karar verdiysen kesinlikle ssvd için doğumuna sahip çık ve sonuna kadar doktoruna güven Allah'a tevekkül et emin ol bebeğin sağ salim seninle olacak 🙏🏻dışardan gelen her sese kulağını tıka. Dilerim her şey gönlünce olur🤗

X