2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Arkadaşlar benim ilk ve ikinci çocuğum oğlan şimdi üçüncüye hamileyim ve yüzde 70 kız dediler geçen hafta. 2 hafta sonra tekrar gidicem. Kıza daha önce hamile olanlar belirtileriniz neydi. Kaçıncı haftada kesin olarsk belli oldu cinsiyetleri acaba 🤗 elbetteki kizi da erkegide bizim ama Rabbim iki meyvesinden de tattırsın istiyor insan ☺ o yüzden acaba sonradan cinsiyet değişirmi diye merak ediyorum. Bide iki Oğlumda tabiri caizse açıp gösteri verirlerdi pipilerini ultrasonda fakat bunun için doktor yarım saat uğraştı 😂 zar zor 5 sn görebildim saklıyor saklanıyor resmen bacak arasında çıkıntı yok yüzde 70 kız diyorum ben dedi. Tecrübeli kız analarından bilgilerinizi bekliyorum kızlar 😂
Yogun mide bulantisi yasamistim 12.haftada ogrenmistim

Kizlar yatak olarak ne alacaksiniz? Park yatak mi anne yani mi arastirdiniz mi? Zam gelmeden alsam pahali olan seyleri diyorum. Anne yani en fazla 1 yasina kadar kullanacak aslinda park yatak da öyle sonra genis yataga gecer diyorum. Ama oglum hala benimle uyumak istiyor ayri odaya gecirmek de ayri bir muamma beceremedim

Günaydınnnn 😍 Benim 11. Haftada kız dediler, 14. Haftaya giriyorum 2 gün önce erkek dediler 😅 Şu an bende bilmiyorum kız mı erkek mi bebişim 😅 Benim bulantılarım şiddetli oldu ama 12. Haftada kesildi, çok tatlı yerdim normal hayatımda ama şu an tatlıdan çok peynir, turşu, salatalık falan yer duruma geldim. Karnım ufaktan çıktı, yüzümdeki sivilceler geçti, göğüs büyümesi falan zaten normal durum. 14. Haftaya kadar belirtilerim bunlar ama bebişin cinsiyeti kesin ne bilmiyorum şu an 😅
Bana da önce erkek sonra kız dediler 😁😁 ben de şuan başlangıç noktasındayım. Ya kız olacak ya erkek 😁😁. Sağlıklı olsunlar da kızı da bir erkeği de 🥰

Bana da önce erkek sonra kız dediler 😁😁 ben de şuan başlangıç noktasındayım. Ya kız olacak ya erkek 😁😁. Sağlıklı olsunlar da kızı da bir erkeği de 🥰
Ah tabiki. Orasi öyle kızıda erkegide bizim. ama bende iki tane erkek olunca kiz diyince bian heves ediyor insan insan ister istemez 🥰

Günaydınnnn 😍 Benim 11. Haftada kız dediler, 14. Haftaya giriyorum 2 gün önce erkek dediler 😅 Şu an bende bilmiyorum kız mı erkek mi bebişim 😅 Benim bulantılarım şiddetli oldu ama 12. Haftada kesildi, çok tatlı yerdim normal hayatımda ama şu an tatlıdan çok peynir, turşu, salatalık falan yer duruma geldim. Karnım ufaktan çıktı, yüzümdeki sivilceler geçti, göğüs büyümesi falan zaten normal durum. 14. Haftaya kadar belirtilerim bunlar ama bebişin cinsiyeti kesin ne bilmiyorum şu an 😅
Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun gönlünüzden ne geçiyorsa o nasip olsun ömrünüze inşallah 🤗🙏🏻 bende merakla bekliyorum net bi şekilde öğrenince buraya yazar soyleriz birbirimize zaten🥰

Günaydın :halay: :halay: :halay: :halay: :halay: akşamları benim için çok sıkıntılı geçiyor sizinde öyle mi yaaa karın ağrım bir taraftan sancım oluyor bi tarfatan tıkanıyorum bi tarfatan

Kızlar tecrübeli annelere bir sorum var. Bebek arabasinda hangi marka önerirsiniz? Tecburesizlik zor 🙈 bakıyorum sadece nereye ve neye dikkat etmem gerek bilmiyorum. E bebek indirimlerinde arabada almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Kizlar yatak olarak ne alacaksiniz? Park yatak mi anne yani mi arastirdiniz mi? Zam gelmeden alsam pahali olan seyleri diyorum. Anne yani en fazla 1 yasina kadar kullanacak aslinda park yatak da öyle sonra genis yataga gecer diyorum. Ama oglum hala benimle uyumak istiyor ayri odaya gecirmek de ayri bir muamma beceremedim
Park yatak düşünüyorum ben ayrıca oda yapmayacağım buyuyene kadar o nedenle park yatak arayışındayim

Biz park yatak aldık canım bakalım. Ayrı odaya geçince yatak almayı düşünürüm ilerki zamanlarda

Kızlar tecrübeli annelere bir sorum var. Bebek arabasinda hangi marka önerirsiniz? Tecburesizlik zor 🙈 bakıyorum sadece nereye ve neye dikkat etmem gerek bilmiyorum. E bebek indirimlerinde arabada almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Ben tecrübeli değilim canım ama Elele sitesinden aldık gayet güzel geldi araba ve puset birlikteydi

Benim 10+4'te oldu, doktor progestan iğne ve fitil verdi ama önce bebegi kontrol etti. Bi süre yat dinlen, kanaman devam ederse iğneyi yaptır, etmezse fitille devam et dedi. Doktora gitmiş miydin? Progestan vermiş miydi sana?
Progestan ağızdan kullanıyordum igneyide 1 haftalık vermişti yaptırmıştım kesilmişti ama yine başladı

Neeee inanamıyorum simdideeeen :) yaa valla ben hiçbir şey almadım daha dok erken diyordum şimdi sizi duyunca ben de bir bakayım dedim de nerden başlıcamı bilemedim valla. Sizin de ilk çocuk mu ?
Valla ilk çocuk ama etrafımda çok bilgili var kim ne önerdiyse aldım zamlandıkça zamlanıyor zaten toparlanmış oldu 😂

ben e priam modelini bulmaya calisiyorum ya imsallah bulurum onu bulursam onu alcam bulamazsam mamaspapas ocarroyuda cok begendim cok agir falan demislerde bana hepsi ayni geldi 😂
Mamas papas aşırı ağır alan arkadaşım çok pişman bursada opera var onlarda e priam vardı sen mağazadan mı bakıyorsun online mı?

ee tamam seninki bitmis sjsjsj mochiden yorum duydun mu cevrende bende mochi bi alcam ama bide didarda gezerkende kullanabildiklerin var ya otarzda bisey aliyim diyorum
Mochiyi beğenen de var beğenmeyen de ama zaten bir süre sonra emdikçe gelecek çok gerek de kalmayabilir bilmiyorum almış bulundum 😂

Bu pelus kundak cok tatli nereden ? :) bebek arabasi kesinlikle travel sistem tam bir iskenceydi hem cok agir hem cok kullanissiz. O yuzden direkt baston bebek arabasi alcam uzun sure rahat kullaniriz her yere rahat tasiniyor. Chicco ya da joie nin baston bebek arabasıni begendim deneyip karar vercem. Park yatak alab var mi? Onda da yine joie anne yani sallanan ya da park yatak olarak kararsizim.
kundak trendyoldan aldim lilabio saticisindan ama saticisi cok onemli cunku diger saticilarda ici duz astar benim aldigimin ic dis aynı welsoft versiyonu ertesi gun geldi okadar guzel ki iyiki almisim bayada sicak tutar ve tam kisa denk gelir icine tam sigmasi usumez bastonlarin bi cogu oturma pozisyonundan kaynakli hemen anakucagi sonrasi kullanilmasi onerilmiyo bilginiz olsun 1.5 2 yas sonrasi kullanin diyenler var kemik gelisimi nedeniyle park yatakta acikcasi ben nuna almayi dusunuyorum sabit buyuk olarak birde sabit kucuk alicam sallananda almicam
sallamaninda ilerde olusabilcek zararlarini okumustum gerci yatagin kendi sallantisi nekadar zarar verir bilemedim ayakta sallamak kesinlikle zararlida ben hic bi turlusunu yapmamayi planliyorum 😂

Mamas papas aşırı ağır alan arkadaşım çok pişman bursada opera var onlarda e priam vardı sen mağazadan mı bakıyorsun online mı?
yok yok magazada bakiyorum yiaaaniii priam 12.9 kilo mamas papas 13.5 kilo 600 gr lik bi fark var aslinda bide mamas papas bana ahir gelmedi ya yani begendigim diger arabalarla ayni geldi yani extra agirmis gibi olmadi cok hafifleride ben sevmedim acikcasi saseleri guven vermedi 🤷‍♀️ bu opera guvenilir biyermi bende dun orda gordumde emin olmadim bide tercihim aslinda ankarada bi yer olmasiki bi sorun yasarsam magzaya gotururum hemen diye

Kizlar 2 hafta önce kahverengi lekelenme yaşamıştım ve kesilmistti bugün sabah yine yaşadım 13+2 olduk peceteye geliyor hala yaşayan varmii aranizdaa
Lekeler devam ediyor hiç kesilmedi desem yeridir ama benim 11+4
Park yatak kullanıyorum 5 ay üstte yattı dönmeye başlayınca yatağı alta aldık. Şu an 13 aylık 2 yaşa kadar devam ederiz sanırım. Yatak odasında bizimle aynı odada uyumuş oluyor. 2. Bir park yatağımız daha var, mutfakta oyuncaklarla birlikte içinde oyalanıyorken ben tuvalete girebiliyorum, ya da ev işimi yapabiliyorum. Odalar arasında taşınabilir olması anne yanından daha faydalı diye düşünüyorum. Ben satın almadım, tanıdık birinde varsa da iş görür :)

X